Şimdi Ara

İlk defa araba aldık arıza var lütfen yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1 sene önce ilk defa araba aldık. 2008 model Ford Fiesta. 45.000Km ve 23.000 TL. Bu süre içinde 5 bin kilometrede biz gittik. Araba uzun yola gidecek diye tamirciye götürdük. triger kayışı değişti. araba dönüş yolunda bolu dağında arıza yaptı. V kayışı kopmuş Buda motor içindeki triger kayışınıda koparmış. Toplamda 8000 Tl masraf var ve bu çok fazla. Ödeyecek durumumuzda yok. Acaba bunun bir kolayı var mı? Gerçekten motordan hiç anlamıyoruz. Arabanın kaskosu var. Lütfen bu yardım edin.
    Uzun yola çıkmadan özel servise götürdüğümüzde (bizden önceki sahibi tavsiye etmişti) adam her şeyine baktım triger kayışının zamanı gelmişti onu değiştirdim birkaç işlem daha yaptım dedi 750 Tl para aldı. Araba şuanda bolu resmi ford servisinde. kasgo çekici parasını en yakın resmi servise kadar karşılıyormuş o yüzden Bolu'da kaldı biz İstanbul'da oturuyoruz. Hangi kayışın önce koptuğunu bilemiyoruz. Ben ilk arıza verdiğinde kaputu açıp baktım V kayışı yoktu. Dünde servisten aradılar V kayışı kopmuş motorun içinede zarar vermiş triger kayışını koparmış. motorun içine zarar vermiş. 8.000 tl masrafı var dediler. Resmi servis, triger kayışı yeni değişmiş ama kopmuş yapacak bir şey yok dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcko1 -- 30 Mayıs 2015; 15:46:13 >

• Sigorta derken Zorunlu trafik sigortasımı yoksa kasko mu var?

Arabnın marka/model nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Triger değişimi geldiyse bildiğim kadarıyla v kayışını da değişmeleri gerekiyordu. Ayrıca önce hangi kayışın koptuğu nasıl anlaşıldı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scaner123 -- 30 Mayıs 2015; 13:02:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arabanın sigortasıda olsa kaskosuda olsa bunun bir faydası olmaz
    eğer arabanızı sevisinde yaptırdıysanız iyi niyet garantisi oluyor zira kmsi düşük
    ayrıca 8000 tl bi motor parası fiyatı nereden aldınız sadece kayışlar o kadar para tutmaz
  • Hocam fiyat çok yuksek başkayere de ggösterin. Sigorta kasko hicbir ise yaramaz

• Triger kopunca sadece kayış mı değişiyor.Motor yatak sarıyor sanrası rektefe
  • Öncelikle geçmiş olsun. V kayışı ile trigerin alakası yok hocam. V kayışı kopsa sadece kendi koptuğuyla kalır başka bir yere zarar vermez. Trigeri nerede değiştirdiniz, yapan usta işinin ehli miydi? Bence triger düzgün takılmadığından koptu ve böyle bir masraf çıktı.
  • Arkadaşlar 2008 Model Ford Fiesta 45 Binde. Arabanın kaskosu var. Uzun yola çıkmadan özel servise götürdüğümüzde (bizden önceki sahibi tavsiye etmişti) adam her şeyine baktım triger kayışının zamanı gelmişti onu değiştirdim birkaç işlem daha yaptım dedi 750 Tl para aldı. Araba şuanda bolu resmi ford servisinde. kasgo çekici parasını en yakın resmi servise kadar karşılıyormuş o yüzden boluda kaldı biz istanbulda oturuyoruz.
    Hangi kayışın önce koptuğunu bilemiyoruz. Ben ilk arıza verdiğinde kaputu açıp baktım V kayışı yoktu. Dünde servisten aradılar v kayışı kopmuş motorun içinede zarar vermiş triger kayışını koparmış. motorun içine zarar vermiş. 8.000 tl masrafı var dediler. Resmi servis triger kayışı yeni değişmiş ama kopmuş yapacak bir şey yok dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcko1 -- 30 Mayıs 2015; 13:22:00 >
  • pcko1 kullanıcısına yanıt
    Kasko şirketinizi arayıp sorun en iyi bilgiyi onlardan alırsınız.

Çok geçmiş olsun,maalesef bu konuda fazla bilgim yok ama bilgili arkadaşlar konuya gelecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğerki triger önce koptuysa ki bi ihtimal öncr triger kopmuş olabilir motorun rektefiyeye girmesi gerekir triger kayışı koptuğunda supaplara pistonlar çarpar ve bunları eğer tabi bu arada üst kapağın ve pistonlarında canını okur masrafınız bu nedenle yüksek çıkmıştır tabi motor kitlenince v kayışınıda koparmış olabilir v kayışı kopsa bile trigeri koparması zordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Eğerki triger önce koptuysa ki bi ihtimal öncr triger kopmuş olabilir motorun rektefiyeye girmesi gerekir triger kayışı koptuğunda supaplara pistonlar çarpar ve bunları eğer tabi bu arada üst kapağın ve pistonlarında canını okur masrafınız bu nedenle yüksek çıkmıştır tabi motor kitlenince v kayışınıda koparmış olabilir v kayışı kopsa bile trigeri koparması zordur.

abi, peki tamir edilse randıman alınır mı? Sağlıklı olur mu? 8 bin lira para veririz birde sonra ikide bir arıza çıkarmasın?
  • pcko1 kullanıcısına yanıt
    Eğer triger koptuysa masrafınız en fazla 3 bindir. Yetkili servis tabi 8 bin arabayı alın düzgün bir ford ustasına götürün cincık gibi yapar.
  • Hocam geçmiş olsun kaskoda olsa bişey yapamaz ama siz yinede arayın bi

Okadar tutacağıni zannetmiyorum başka yerede gösterin

• araç direk arıza ışığı yakınca durmuşsanız o kadar masraf olmaması lazım. Yağ lambası düşük basınçtan direk yanar. servisler genelde çok masraf çıkarır bu konuda. Siz özel bir çekici ile anlaşıp aracı bakımını yaptırdığınız ustaya götürün istanbula. Nasıl koparmış o kayış. İstanbuldaki usta sorun çıkartırsa tanıdık polis felan varsa onunla gidip mahkemeye vereceğinizi söyleyip dava açacağım deyip korkutun.
    Ama 8binliralık masraf yoktur. sıfır motor taksalar o kadar tutmaz.
  • 8 binlira masraf çıkarması çok servisin o kadar tutmaz başka yerdende fiyat alın. Triger kayışı yan sanayi filanmıydı?

• Arabayı çektirin oradan yanınıza arabadan anlayan birini alın mümkünse, götürün sanayide özel bir ford servisine. Verdikleri tutar çok yüksek, lakin burada kimse motoru görmeden sağlıklı yorum yapamaz.

• Hocam servis motora ait raporu yolladı. Pistonların resmide var ama siyah beyaz kalitesiz pek belli olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcko1 -- 30 Mayıs 2015; 15:49:17 >
  • Motorda baya bir iş var kasko bunları karşılamaz yetkili servis fiyatı her zaman pahalı olur iyi bir usta 2-3 civarı yapar diye umuyorum.trigeri değişmemiş anladığım kadarı ile o koptuysa 45 binde kopacak seviyeye geleceğini zannetmiyorum yıpranır ancak kopacak kadar aşınmaz gibi arabanın kmsinden eminsiniz dir umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofrome -- 30 Mayıs 2015; 15:58:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcko1

Hocam servis motora ait raporu yolladı. Pistonların resmide var ama siyah beyaz kalitesiz pek belli olmuyor.

çok geçmiş olsun kabus gibi bir durum

bu işlemleri bu fiyata yaptıracağınıza yeni motor taktırın sanayide aynı fiyata gelir
    güvenilir bir usta bulun 3 yada 4 bin ister en fazla yetkili servis çok şişiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BatuKır -- 30 Mayıs 2015; 16:08:27 >

• o arabanın km'si orjinal mi acaba?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.