Şimdi Ara

Uyumadan ne kadar dayanılabilir ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uyumadan ne kadar dayanabilirsiniz ? Uzun süre uykusuzlukta ve yorgunlukta sınava girseniz max. alacağınız puanı nasıl etkiler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4308AE4A3 -- 30 Mayıs 2015; 4:39:39 >

• Lise de geometri sorumluluk sınavına uyumadan girdim. Sınavda bile uykum vardı sıraya kafamı koysam 2 saniyede dalardım. Eve dönerken metroda uyukluyordum. Yarınada fizik sınavı vardı. Dedim bu gece deli gibi çalışmalıyım. Aldım Red Bull gece içmek için eve gittim. Yarım saat bir saat kestirdim. Sonra kalkıp Red Bull içtim. Başladım çalışmaya. Daha doğrusu pek çalışamadım. Artık kafam kaldırmıyordu. Gece 2 gibi duşa girdim ve yattım. Ama uyuyamıyordum. Tir tir titriyordum. En sonunda hastaneye gittim. Rapor aldım. Sonuç olarak iki sınavdan da kaldım Bence 30 saate kadar dayanılır. 40 a kadar da dayanılır da artık kötü etkiler sağlığını. Ben artık yapmıyorum öyle şeyleri. Sabahlasan bile bir işe yaramıyor. Uykusu varken çalışamıyor insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qweqweqwe123456789 -- 30 Mayıs 2015; 5:05:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: FIFA13

Lise de geometri sorumluluk sınavına uyumadan girdim. Sınavda bile uykum vardı sıraya kafamı koysam 2 saniyede dalardım. Eve dönerken metroda uyukluyordum. Yarınada fizik sınavı vardı. Dedim bu gece deli gibi çalışmalıyım. Aldım Red Bull gece içmek için eve gittim. Yarım saat bir saat kestirdim. Sonra kalkıp Red Bull içtim. Başladım çalışmaya. Daha doğrusu pek çalışamadım. Artık kafam kaldırmıyordu. Gece 2 gibi duşa girdim ve yattım. Ama uyuyamıyordum. Tir tir titriyordum. En sonunda hastaneye gittim. Rapor aldım. Sonuç olarak iki sınavdan da kaldım Bence 30 saate kadar dayanılır. 40 a kadar da dayanılır da artık kötü etkiler sağlığını. Ben artık yapmıyorum öyle şeyleri. Sabahlasan bile bir işe yaramıyor. Uykusu varken çalışamıyor insan.

Rapor aldiktan sonra normal bi şekilde uyuyabildiniz mi ?

• Evet

• quote:

Lise de geometri sorumluluk sınavına uyumadan girdim. Sınavda bile uykum vardı sıraya kafamı koysam 2 saniyede dalardım. Eve dönerken metroda uyukluyordum. Yarınada fizik sınavı vardı. Dedim bu gece deli gibi çalışmalıyım. Aldım Red Bull gece içmek için eve gittim. Yarım saat bir saat kestirdim. Sonra kalkıp Red Bull içtim. Başladım çalışmaya. Daha doğrusu pek çalışamadım. Artık kafam kaldırmıyordu. Gece 2 gibi duşa girdim ve yattım. Ama uyuyamıyordum. Tir tir titriyordum. En sonunda hastaneye gittim. Rapor aldım. Sonuç olarak iki sınavdan da kaldım Bence 30 saate kadar dayanılır. 40 a kadar da dayanılır da artık kötü etkiler sağlığını. Ben artık yapmıyorum öyle şeyleri. Sabahlasan bile bir işe yaramıyor. Uykusu varken çalışamıyor insan.

Uykusuzluk değil, kafenin alıp oturmandan dolayı titremişsin.
    İki gün 0 uyku ile dolaştım. Üçüncü gün sabaha karşı uyanık olduğum halde hayal görmeye başlayınca uyudum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRkiShCowboy -- 30 Mayıs 2015; 8:50:16 >

• 36 saatten sonra genelde sıkıntılar başlar, beyin biraz daha yavaş çalışıyor . Az da olsa uyumak hiç uyumamaktan her zaman iyidir. Uyumadan sınava girme konusunda ise , bugüne kadar önemli midtermlerin, finallerin çoğuna uyumadan girdim açıkcası pek bir düzenim olduğu söylenemez o yüzden beni pozitif bir örnek olarak görme ama benim sınavlarım genelde iyi geçiyor böyle uyumadan girdiğimde.
  • Sınav matematik tarzı hesap kitap değil de ezber ve bilgi tarzıysa o senin bilgi birikimine bakar, uykunla pek alakası yoktur, eğer sınavda dalmazsan tabii. Ben 20 saatlik uykusuzluğun ardından sınava girip totalde 32 saat uykusuz kaldım, yorgunluktan başka bir şikayetim olmadı. Askerler üzerinde yapılan deneyde 50'li saatlerden sonra ağır halüsinasyonlar ve psikozlar görülmeye başlamış bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuRkiShCowboy

quote:

İki gün 0 uyku ile dolaştım. Üçüncü gün sabaha karşı uyanık olduğum halde hayal görmeye başlayınca uyudum.

uyanıkken nasıl hayal gördün

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NeymarıBiçenKolombiyalı

quote:

Orijinalden alıntı: TuRkiShCowboy

quote:

uyanıkken nasıl hayal gördün

halüsinasyon.
    Dene, sende gör.

• Bilimsel olarak bir insanın uykusuz olarak dayanabileceği en uzun süre 11 gündür.

• Bilimsel olarak bir insanın uykusuz olarak dayanabileceği en uzun süre 11 gündür.

• quote:

Orijinalden alıntı: suti0

Bilimsel olarak bir insanın uykusuz olarak dayanabileceği en uzun süre 11 gündür.

Bu uykusuzluğa dayanma süresi değil.11 gün uyumazsan ölürsün.Yukarıda yazıldığı gibi herhangibi bir rahatsızlıktan dolayı değilse 36-50 saat arası dayanabilirsin bir yerden sonra artık nerede olursan ol uyuyup kalırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demonspeople

quote:

Orijinalden alıntı: suti0

Bilimsel olarak bir insanın uykusuz olarak dayanabileceği en uzun süre 11 gündür.

Bu uykusuzluğa dayanma süresi değil.11 gün uyumazsan ölürsün.Yukarıda yazıldığı gibi herhangibi bir rahatsızlıktan dolayı değilse 36-50 saat arası dayanabilirsin bir yerden sonra artık nerede olursan ol uyuyup kalırsın.

Bi arkadaşım kurgu işinde çalışıyor. Geçen sene çalıştığı yapımcı şirkette aniden 2-3 kişi istifa basıp gitmiş. Montajını yaptıkları program da günlük program ve yedekte çekilip hazırlanmış programlar yok. Hal böyle olunca çocuk 1 ay boyunca pazartesiden cumartesiye kadar aralıksız, uyumaksızın montajda çalıştı. 3 günde bir 3 saatlik duş-banyo izni yapıyordu. Kola, Nescafe, Sneakers üçlüsü ve göz altındaki iri torbalarla haftayı bitirip cumartesi akşamı kafayı yastığa koyup pazartesi sabahı kalkıyordu. Veya belki pazar da kalkıyor olabilir. Tabi render sırasında belki ufak tefek şekerlemeler yapıyordur bilemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: KötülükLordu darkReakToru

Uyumadan ne kadar dayanabilirsiniz ? Uzun süre uykusuzlukta ve yorgunlukta sınava girseniz max. alacağınız puanı nasıl etkiler ?

uykusu max 264 saat dayanılmış,uykusuz kalırsan maniye girersin,ben 2 gün uyumadan bi sınava girmiştim ama narkolepsi ilacı icip girmiştim normal adam uykusuz sınava girerse yamulur

• 36 saat dayandım. en sonunda dayanamadım artık yattım. ama dayanamadığım şey uykusuzluk değildi. canım sıkılmıştı
  • Uykusuzluktan ölmek diye bir şey yoktur. Bu dediğiniz nefesini tutup kendinizi boğmaya çalışmaya benzer. En fazla bilinç kaybı oluşur zaten ondan sonra sizin iradenizden çıkar konu.

• askerdeyim suanda gece 12de yatıyorum sabah 7 civarı kalkıyorum yinede uyku yetmiyor

• Bende 30 saaten sonra acayip dikkat dagılı oluyordu okulda bir kac defa gittim derse konsantre 0dı

• Yaklaşık 60 saat uyumadım hiç ilaç felanda almadım

• 3 gün dayandığımı biliyorum ama mahvolmuştum..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.