Şimdi Ara

Korku Oyunu SOMA'nın Çıkış Tarihi Açıklandı + 12 Dakikalık Oynanış Videosu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•        Amnesia ile korku türüne yeni bir soluk getiren Frictional Games'in yeni korku oyunu Soma'nın çıkış tarihi nihayet açıklandı. Belirtilene göre SOMA, 22 Eylül'de PC, PS4 oyuncularıla buluşacak.

Çıkış tarihinin yanında geliştirici ekip oyuna ait 12 dakikalık bir oynanış videosu paylaştı. Bu videoda oyunun oldukça karanlık bir atmosfere sahip olduğunu görüyoruz. Videoda karakterimizi kovalayan robot benzeri şeylerin de ürkütücü bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında karakterimizin karşılaştığı kendini insan sanan robotların da oyuna farklı bir gizem katıyor.

Yapımcı ekip E3 fuarında SOMA'ya ait daha fazla bilginin paylaşılacağını belirtiyor. Bahsettiğimiz oynanış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

• merakla beklediğim bir oyun bu

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Mükemmel. Zaten Amnesia gibi bir oyunları var, bu da tereddütsüz alınır.
  • Bu kategori deki (Bilim-Kurgu Korku) sayılı oyunlardan biri. Umarım başarılı bir yapım olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citadel -- 29 Mayıs 2015; 20:45:00 >
  • oyun çok iyi olacak gibi duruyor sabırsızlıkla bekliyorum

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Güzel olacağı şimdiden belli, umarım ertelenmeden gelir.

• soma :(

• Oyun çok güzel gözüküyor, inşallah bekleneni verir. PC yerine Steam yazmaları da garip

• Beğendim.harika olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi olacak. Keşke PC ex olsaydı. Amnesia dark descent bazılarının PCde oyun yok lafını yutturmasını sağlamıştı.

• Kimse düşünmedi mi Soma'ya gönderme yapıyorlar diye*
  • Buradaki düşmanlar robot gibi bir şey fazla korkunç gelmedi bana amnesia ya göre ama atmosfer güzel duruyor.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • bi an doom 3 ü anımsadım :)
  • bi an keşke böyle animasyon filimler yapılsa dedim
  • Korku oyunlari moda bu sene :D

• Bi beğenmeyen benim sanırım.

Bu oyuna korku oyunu demek biraz zorlama olur. Karanlıktan ve dar koridorlardan korkuyorsanız eh işte ama onun dışında bu mutfak robotundan korkmanın bir mantığı yok. En azından bu 12 dakikalık videoda o robottan neden korkmalıyızın cevabını bulamadım.

Klasik bir fps oyunundaki düşmandan kaçmakla burdaki robottan kaçmanın mantığı aynı geldi bana. Ben kendine korku oyunu diyen bir oyunda düşmandan ölmemek için değil ondan korktuğum için kaçmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: resh_aykut

Buradaki düşmanlar robot gibi bir şey fazla korkunç gelmedi bana amnesia ya göre ama atmosfer güzel duruyor.

Önceki oyunlarda da korkunçluk yaratıklarda değildi hatırlarsanız. Korkunçluk köşe başında sizi bekleyen bilinmeyendi.
    Hafızanızı kaybetmiş bir şekilde etraftaki olağanüstü olaylara tanıklık ediyordunuz ve hayatta kalmaya çalışıyordunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

Bi beğenmeyen benim sanırım.

Bu oyuna korku oyunu demek biraz zorlama olur. Karanlıktan ve dar koridorlardan korkuyorsanız eh işte ama onun dışında bu mutfak robotundan korkmanın bir mantığı yok. En azından bu 12 dakikalık videoda o robottan neden korkmalıyızın cevabını bulamadım.

Klasik bir fps oyunundaki düşmandan kaçmakla burdaki robottan kaçmanın mantığı aynı geldi bana. Ben kendine korku oyunu diyen bir oyunda düşmandan ölmemek için değil ondan korktuğum için kaçmak istiyorum.

Bence sizdeki durum beğenmeme değil. Bilim-Kurgu Korku öğelerinin birleşimi size hitap etmemesinden kaynaklanıyor gibi.

Zevkler elbette kişiden kişiye değişir fakat şunu hatırlatmak isterim. Doom olsun Quake olsun System Shock olsun. Bunlar hayatta kalma temelindeki korku oyunları ve korku oyunlarının es ki en iyi klasiklerinden. Siz korkunç bir canavar görmek istiyorsunuz belki fakat Köşe başında bekleyen ne olduğu belirsiz bir robotun sizi de gereceğine eminim.
    Çünkü Oyunun hikayesi çok orijinal. Eğer Soma nın orjinal sitesine giripvideo dosyalarına baktıysanız hikayenin nasıl değişik birşey olduğunu görürsünüz.

Oyunda insan zihni robotlara aktarılıyor ve bu robatlar kendilerini hala insan olarak görüyorlar ve farkındalıkları insan üzerine

Neys oyun konuşması için daha çok erken. Umarım hepimizin beklentilerini karşılayacak kadar güzel bir oyun olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citadel -- 30 Mayıs 2015; 17:25:00 >

• Bu FPS kamera açısı son dönemde moda oldu , belki daha çok korkutuyor diye böyle yapıyorlar ama , TPS açılı çok güzel korku oyunları da mevcut.(Silent Hill-Fatal Frame-Kuon-Dead Space 1 vs.) yapan firma TPS kamera açısında da korkutmayı iyi becerebiliyor demek ki.Her zaman favorim TPS'dir ama modaya uymuyor şu anda ne yazık ki.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.