Şimdi Ara

Her yıl yeni bir Android sürümü gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Her yıl yeni bir Android sürümü gelecek

Önceki yıllarda Android sürümünün büyük güncellemelerini sabit bir takvime oturtamayan Google, geçen sene itibariyle önemli bir adım atmıştı. I/O 2015 geliştirici konferasından ön tanıtımı yapılan Android 5.0 sonbahar aylarında da kullanıma sunulmuştu.

Bu yol haritasının artık her yıl uygulanacağı belirtiliyor. Android mühendislik bölümü başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer bu yıl Android M sürümünün tanıtılacağını açıkladı. Ayrıca bundan böyle her yıl büyük bir Android güncellemesi olacak. Google bu konuda bir ahenk yakalamak istiyor .

Bundan böyle Google'ın ilk olarak harf bazında isim tanıtımı yapacağı sonrasında da asıl ismini açıklayacağı kesinleşti. Sonraki yıllarda da N, O, P şeklinde isimlendirmeler devam edecek. 

Google'ın Android M ile birlikte neler sunacağı bilinmiyor ancak tasarım anlamında büyük değişiklik beklenmiyor. Daha çok performansın artırılması ve enerji tüketiminin azaltılması şeklinde yeniliklerin olacağı tahmin ediliyor.  

• Bir şekilde her türlü cihaza vermeyi başarabilseler efsane olur, donanım farklılıkları bahane olmamalı bence. 2 senelik cihaz bile takır takır çalışıyor ama güncelleme almıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyide her sene ana guncelleme cikacaksa bunlari hangi cihazlar kullanacakki?lollipop cikali nerdeyse 1 sene oldu android kullanim dagiliminda daha %10'a belki daha ya gelmistir ya gelememistir.en son 8'lerde falandi.sacmaligin daniskasi.sanirim herkesi standart arayuzlu cihazlara yoneltmeye calisacaklar ilerleyen donemlerde.belki de onun altyapisidir.

• Google haklı olarak işletim sistemini geliştiriyor fakat güncelleme konusunda üreticilere baskı kurması lazım. Gerçi en son en az 18 ay güncelleme muhabbetini çıkarmıştıda öyle saçma şey mi olur. Donanım desteklediği sürece güncellemenin verilmesi lazım. Tabi bu kapitalist düzende şirketlerin politikalarına ters bir durum. Bir şekilde yeni ürünleri için talep oluşturması gerek. Mobil cihaz sektöründe de en iyi şekilde kullanılan argüman cihaza güncelleme verilmeyerek müşteriye bunun eskimiş olduğunu hissettirmek. Falan filan uzar gider bu şekilde. Buradan başka bir konuya atlayayım. Note 3 kullanıyorum 4.4.2'den 5.0'a geçtim. Arayüz dışında benim 5 duyu organımla hissedebileceğim hiç bir değişiklik olmadı cihazda. Yani fazla takılmayın güncellemelere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaverde -- 28 Mayıs 2015; 0:28:00 >
  • Umarım daha iyi performansa odaklanırlar , yeni özellik de elbette. Tasarım yerli yerine oturdu nihayetinde. Hadi be google bi güzellik yapta kurtar bizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincolnn

Google haklı olarak işletim sistemini geliştiriyor fakat güncelleme konusunda üreticilere baskı kurması lazım. Gerçi en son en az 18 ay güncelleme muhabbetini çıkarmıştıda öyle saçma şey mi olur. Donanım desteklediği sürece güncellemenin verilmesi lazım. Tabi bu kapitalist düzende şirketlerin politikalarına ters bir durum. Bir şekilde yeni ürünleri için talep oluşturması gerek. Mobil cihaz sektöründe de en iyi şekilde kullanılan argüman cihaza güncelleme verilmeyerek müşteriye bunun eskimiş olduğunu hissettirmek. Falan filan uzar gider bu şekilde. Buradan başka bir konuya atlayayım. Note 3 kullanıyorum 4.4.2'den 5.0'a geçtim. Arayüz dışında benim 5 duyu organımla hissedebileceğim hiç bir değişiklik olmadı cihazda. Yani fazla takılmayın güncellemelere.

note 3 de bisi hissedememen normaldir

• Hep Apple'dan örnek alıyorlar.. Keşke düzeni standartı oturtsalar da piyasaya rekabet getirebilseler.
  • Google io 2015'i canlı gostermicek herhalde dh. Hala bir şey demediklerine göre.

• Desenize daha cok guncelleme problemi cikacak ..

• Nexus cihazları için güncelleme süresi 36 aya çıkıyor zaten Android One programında da vaat edilen süre 18 ay idi giriş ve ekonomik seviye programı ile üst prestij segmetteki program arasında illaki fark olmalıydı.

Google ın 36 ay hamlesi üreticileri de güncelleme vermeye zorlayacaktır. ve üst segment cihazların çoğunda 3 yıl sürekli güncellenen cihazları göreceğiz.

ancak Google ın öncelikle güncelleme işini üreticiler için bazı şartlara bağlaması lazım Android 5.1 şubat ayından beri yayında ve bir çok amiral gemi hala alamamış durumda bunun önüne geçilmesi lazım.
  • ama biz her yıl yeni bir cep telefonu alacak ekonomiye sahip değiliz !

• quote:

Orijinalden alıntı: wolferto

quote:

Orijinalden alıntı: Lincolnn

Google haklı olarak işletim sistemini geliştiriyor fakat güncelleme konusunda üreticilere baskı kurması lazım. Gerçi en son en az 18 ay güncelleme muhabbetini çıkarmıştıda öyle saçma şey mi olur. Donanım desteklediği sürece güncellemenin verilmesi lazım. Tabi bu kapitalist düzende şirketlerin politikalarına ters bir durum. Bir şekilde yeni ürünleri için talep oluşturması gerek. Mobil cihaz sektöründe de en iyi şekilde kullanılan argüman cihaza güncelleme verilmeyerek müşteriye bunun eskimiş olduğunu hissettirmek. Falan filan uzar gider bu şekilde. Buradan başka bir konuya atlayayım. Note 3 kullanıyorum 4.4.2'den 5.0'a geçtim. Arayüz dışında benim 5 duyu organımla hissedebileceğim hiç bir değişiklik olmadı cihazda. Yani fazla takılmayın güncellemelere.

note 3 de bisi hissedememen normaldir

Hangi 4.4 cihazlar 5.0'a geçtikten sonra arayüz dışında kullanıcıya bir şey hissettiriyor ki? 1-2 mili saniyelik performans artışı dışında.

• desene yalama olcak

• Saçma oluyor bir kere ipleri sağlamlaştırması lazım çoğu üretici güncellemeleri çok geç veriyor çıkalı nerdeyse 6-7 ay olucak ve haladaha çoğu telefonlar 5.0 güncellenemedi bile bence bir şart koymalı çok kısa zamanda üreticiler güncellemeleri vermeli anca bu sayede olur yoksa her yıl yeni güncelleme versede o 1 yıla sarkar ve hep diğer üreticilerde 1 yıl geriden gelmiş olur sadece Nexus cihazları en güncel sürümü baştan alır. Birde bu 36 aylık süre kapsamını diğer üreticiler içinde olmalı bana göre.

• Xperia z nin lolipop ile şahlanamsı yeni cihaz almama engel oldu resmen :)

• resime bakınca canım şeker çekti
  • Saçma olmuş daha 5.1 bile google cihazları dışında diğer cihazlarda yok 6 gelse ne olacak. Yine eskisi gibi 5.1 5. 2 gidilip sonra geçilebilir.

• Ne yapsın yani yeni sürüm çıkartmasın mı. Güncelleme gelmiyor diyorsunuz güncelleme gelincede telefon kasıyor yeni telefon satmak için güncelleme yaptılar diyorsunuz. Siz istiyorsanız google zaten sistemin %80inin lolipopa geçmesini bekler zaten. Allah Allah ya siz yapın işletim sistemi güncelleme çıkartmayın daha. Adamlar çalışıyor yeni şeyler üretiyor biz tembelliğe o kadar alısmışız ki adamların çalışkanlığına karşı çıkıyoruz. Madem güncelleme meraklısısınız gidin nexus alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenkaNuan -- 28 Mayıs 2015; 17:01:13 >
  • Hocam bendede Xperia z var ama hala gelmedi? benim ki paralel ithalat acaba ondan mı dersiniz? eğer her yıl çıkmaya devam ederse yeni sürüme verilecek ad kalmayıp baklava, revani vezir parmağı , dilber dudağı gibi isimler koymaları içten bile değil !

• her sene yeni cihaz alın diyolar resmen bir saçmalık. g nexus benim işimi hala görüyo ama yok güncelleme vermicem diyo...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.