Şimdi Ara

Focusun Golf'den pahalı olması (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
3
Favori
8.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birisi çıkıp aaa bak focus la golf yakın araçlar ama su pahalı dediginiz!! vw golfden bile pahalıymış focus diyince vag fanboyu oluyor garip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Torsiyoncu golf mu pahalı olucaktı bi de 0-100 demiş.100 den sonra nolcak plakayı oku

• Bağımsızı torsiyonu fark etmez, golfün torsiyonu bağımsız pek çok markanın modeli kadar iyi çalışıyor. Sorun bu iki modelin de ülkemizde hak ettiklerinden çok çok daha pahalıya satılıyor olmaları. İkisi de parasının arabası değil. 90bin dizel diye bunlara verene kadar, 75bine daha 5binde insignia turbo alınır en azından parasının arabasına binilmiş olur. İnsanın hakikaten aklından zoru olması lazım golf ya da focusa 80-90binli paralar vermek için. v40 dizel powershift daha ucuz, insaf.
  • Astra K gelince tartışmalar bitecek.
    Ne Focus kalır ne Golf

Focusun Golf'den pahalı olması
  • eh be cihanair ikisi de kazık desen anlarım ama bu ne ya.
  • Focus sadece yuruyen icin bile tercih sebebi olur.

Sirf polemik yaratmak icin konu acmissin Cihan'cigim.

Her sey bildigin gibi 0-100degil 0-200 hizlanmasina da bakmak gerek. Gerci Golf 105lik versiyonda cani cikiyordu 200 gorene kadar.

Ayrica tahminimce kagit ustunde 0-100 suresinin iyi olma nedeni tamamen sanziman faktoru, bu verimi ust hizlarda Focus fersah fersah kapatacaktir ki arada ciddi farklarda yok 0-100icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 27 Mayıs 2015; 21:44:15 >
  • İkisi de mantıksız araba. Şu ara Leon varken Focus ve Golf almak tamamen markanın geçmiş kalitesi üzerine kurulu olacak. İkisinin fiyatları da kazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum01

Focus sadece yuruyen icin bile tercih sebebi olur.

Her sey bildigin gibi 0-100degil 0-200 hizlanmasina da bakmak gerek. Gerci Golf 105lik versiyonda cani cikiyordu 200 gorene kadar.

Ayrica tahminimce kagit ustunde 0-100 suresinin iyi olma nedeni tamamen sanziman faktoru, bu verimi ust hizlarda Focus fersah fersah kapatacaktir ki arada ciddi farklarda yok 0-100icin.

Yol tutuşu iyide yol tutuş hariç focusun golfe göre bir artısı yok
    Dsg powersiftten iyi en basiti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Olay sadece yol tutus degil ki. Focus un motor cok daha basarili bir motor.

Golf'un one ciktigi yer izolasyon, suspansiyonlarin calisma sessizligi ve birlesim yerlerinin epeyce titizlenilmis olmasi. Onun disinda arti tek bir noktasi yok. Geriye ne kaldi dersen hala sayilacak epey nokta var.

Torsiyon/bagimsiz olayina sende takiksin simdi onemsiz edalarinda olma ne olur, golf bagimsiz kullansaydi emin ol bunu one surerdin. Yada motor avantaji golfte olsa emin ol kagit ustunden konusmayin 0-200 e bakin diye kendinde soylerdin.

Yeme beni. 😎

• quote:

quote:

quote:

Olay sadece yol tutus degil ki. Focus un motor cok daha basarili bir motor.

Golf'un one ciktigi yer izolasyon, suspansiyonlarin calisma sessizligi ve birlesim yerlerinin epeyce titizlenilmis olmasi. Onun disinda arti tek bir noktasi yok. Geriye ne kaldi dersen hala sayilacak epey nokta var.

Torsiyon/bagimsiz olayina sende takiksin simdi onemsiz edalarinda olma ne olur, golf bagimsiz kullansaydi emin ol bunu one surerdin. Yada motor avantaji golfte olsa emin ol kagit ustunden konusmayin 0-200 e bakin diye kendinde soylerdin.

Yeme beni. 😎

Sayın abim
    Bagğmsız ile torsiyon arasında çok fark var bizzat kendi araçlarımdan biliyorum
    İç mekan kalitesi olarak golf focustan iyi
    Focustan gofün üstün olduğu tek yer yol tutuşu
    Yol tutuşu iyileştirmek çok basit adaftif şasi kontrol alırsın olur biter
    Ama malzeme kalitesi değişmez abicim

• Ek olarak: sende biliyorsun alt hizlarda sanzimanin zoruna oyle bir sure cikarttigini. Ust hizlarda nefesi kesiliyor, kullandigin motoru anlattirma bana.

Focus/golf kiyasini yuruyen uzerine yapmak cok sacma. Golf'un one cikacak cok cok az artisi var.

Onun disinda genislik arayan adamida Golf'un tatmin etmeyecegi asikar.

Ek: iscilik konusunda hakkin var fakat o piano black 5-6 yil sonra ne hale gelecek? Cidden irinti kaptim piano kaplamalardan.

Surus dinamikleri farki sasi degisimiyle ne derece kapatilacak? Fiyat nereye gidiyor? Bu kadar opsiyona girdikten sonra yurtdisi eklentileri devreye girip ozel siparise giderse olay emin ol focus'ta bambaska olur.

Baz hallerini dikkate alman daha dogru olacak kiyasta.

Yok golf almak icin bahane bulalim dersen oyle yaz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 27 Mayıs 2015; 22:30:41 >
  • quote:

Ek olarak: sende biliyorsun alt hizlarda sanzimanin zoruna oyle bir sure cikarttigini. Ust hizlarda nefesi kesiliyor, kullandigin motoru anlattirma bana.

Focus/golf kiyasini yuruyen uzerine yapmak cok sacma. Golf'un one cikacak cok cok az artisi var.

Yazılım yapar 150 ps yaparız fazla fazla tatmin eder

• quote:

Yeme beni. 😎

Üstad şu artist suratı nerden bulabiliriz? Ben de kullancam da nası koyuyorsunuz bir türlü bulamadım suratların içinde yav.
  • quote:

quote:

Ek olarak: sende biliyorsun alt hizlarda sanzimanin zoruna oyle bir sure cikarttigini. Ust hizlarda nefesi kesiliyor, kullandigin motoru anlattirma bana.

Yazılım yapar 150 ps yaparız fazla fazla tatmin eder

Sen golf olsun diye bahane ariyorsun. 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Yeme beni. 😎

Üstad şu artist suratı nerden bulabiliriz? Ben de kullancam da nası koyuyorsunuz bir türlü bulamadım suratların içinde yav.

:)

Telefondan yaziyorum yazilari, rakam kisminin saginda ki gulen surata basinca smile'lar cikiyor oradan seciyorum hocam.

Ios/Android farki oluyor mu bu smile'larda bilmiyorum yalniz. Eski android cihazimda yoktu bunlar.

• ford daha konforlu demiş daha hızlı demiş diğerleride artılamış Bu forumda cidden acayip bi anti vw cilik var
  • Mantıksız bence de sonuçta Golf "The Original Hatchback". der susarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

ford daha konforlu demiş daha hızlı demiş diğerleride artılamış Bu forumda cidden acayip bi anti vw cilik var

Aynen

• quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Focusun Golften pahali olmasinda sıkıntı yok , ikisinin de birbirine göre arti ve eskileri var.

Asıl sıkıntı özellikle forumda sürekli Golf söyle pahali böyle pahali diyenlerin ayni fiyat diğer modellerde de var denince savunmaya gecmesi.

Ikisi de pahali , ikisi de o paralarin arabasi değil, ikisinde de devletin vergi kazığı var. Ve ikisinin fiyatini dürüstçe elestirebilmemiz lazim

Olur mı öyle şey, sözkonusu VW ise biryerde bit yeniği vardır

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Yeme beni. 😎

:)

Telefondan yaziyorum yazilari, rakam kisminin saginda ki gulen surata basinca smile'lar cikiyor oradan seciyorum hocam.

Ios/Android farki oluyor mu bu smile'larda bilmiyorum yalniz. Eski android cihazimda yoktu bunlar.

Şuan iphone mu kullanıyorsun? Şimdi benim tele baktım da bende yok ya, pc den girdiğimde sitede hangileri varsa aynılarını gösteriyor, sendeki gibi özel farkı suratlar yok. Benimki android ondan galiba.

Çok artist bir surat ya bayılıyorum buna kullanmam lazım bi yolu varsa bu işlerden anlayan genç arkadaşlar ulaşsın bana bari.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.