Şimdi Ara

Bundan sonra 'Scout' ekibi iyi olan konuşur...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hepinizin malumu önümüzdeki yıl yabancı sınırı kısmen de olsa kalktı. Bununla birlikte kulüplerimizin hemen hepsinin borç batağında olduğunu da biliyoruz. Bu iki durumun ortak sonucu şu olmalı: 'Kulüplerimiz artık profesyonellerle çalışıp gelecek vadeden (34 yaşındaki yıldızlardan bahsetmiyorum) mümkünse kendi ülkesinde milli olmuş yetenekli topçuların peşine düşmeli!'
    Bu tespit tabiki bugün yapılmadı ama bugün işler değişti. Kulüpler bu konuda daha rahatlar. İş böyle olunca en iyi 'Porto'laşan ligi belki de birkaç yıl domine edebilir. Hatta ve hatta diğer rakipleriyle arasındaki ekonomik dengeyi kendi lehine çok ciddi bozabilir.
    Bu durumda 'Drogba'sı olan değil 'Scout'u olan kazansın! diyebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 34 yaşında oyuncu var 34 yaşında oyuncu var. Yatarak para kazanmaya gelecek 34'lükler gelmesin ama Drogba bu kulübe çok şey kattı. Yanlış bir transfer değildi kesinlikle. İyi profesyonellere kapımız her zaman açık olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sir balık

34 yaşında oyuncu var 34 yaşında oyuncu var. Yatarak para kazanmaya gelecek 34'lükler gelmesin ama Drogba bu kulübe çok şey kattı. Yanlış bir transfer değildi kesinlikle. İyi profesyonellere kapımız her zaman açık olmalı.

Drogba gibi efsaneleri kastetmiyorum zaten ama bir Drogba'nın maliyeti ne kadar biliyor musunuz? Diyeceğim o ki bize bonservisi az, imza parası az, tazminatı az ama geleceği parlak adamlar lazım. Peki böyle adamı nerden bulacağız?? Hah işte o Scout ekibinin görevi. İşleri bu! Metz Ribery'yi nerden buluyorsa, Porto nerden buluyorsa onlar da bulsunlar. Bulamıyorlarsa da, bir zahmet çekilsinler kenara!

• Hedef

• quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

Hedef

Aynen... Hedef Afrika... Hedef Güney Amerika...
    Mesela ben Galatasaray kulübünün yöneticisi olsam belli bölgelerde çok sağlam insanlardan bölgesel Scout ekipleri kurar, bu ekipleri de İstanbul'daki ekibe bağlardım.
    Bizde genel durum nasıl?
    Çantasında 10-15 futbolcuyla menajer kapı kapı gezer. Ne tutturabilirse artık! Hatta komisyonu da cebe indirip futbolcuya, kendisiyle sadece 1-2 kulüp ilgilendiği yalanını da söylemekten geri kalmaz.
    Sonuç: Çöp futbolcu mezarlığı...

• ilk hedef kesinlikle adı az çok duyulmuş ve boşa çıkacak olan adamları tartmak olmalı bence. o geleceği parlak oyunculardan ikisi şu an bizde (telles ve bruma) ama görüyoruz ne kadar değer verildiklerini.
  • noname transfer yapmamalıyız kadroda rotasyon için dolu adam var
    bize şl için muslera melo ws seviyesinde isimler lazım öncelik stoper sağ bek sağ kanat

bu yaz dönemi önder özenin ne yapacağını merak ediyorum asıl, ekrandan o kadar atıp tutuyordu şu kadar oyuncu izledim bilmem kaçtane uydu taktırdım eve filan
  • Gençlerbirliginu izleriz. Cavcav bulur yine Afrikalıları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oft01819

quote:

Hedef

Mesela ben Galatasaray kulübünün yöneticisi olsam belli bölgelerde çok sağlam insanlardan bölgesel Scout ekipleri kurar, bu ekipleri de İstanbul'daki ekibe bağlardım.
    Bizde genel durum nasıl?
    Çantasında 10-15 futbolcuyla menajer kapı kapı gezer. Ne tutturabilirse artık! Hatta komisyonu da cebe indirip futbolcuya, kendisiyle sadece 1-2 kulüp ilgilendiği yalanını da söylemekten geri kalmaz.

Bakınız: FC Porto
    Hulk Tokyo Fc'den gelmişti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Scout ekibinden ziyade parası olan konuşur gibi geliyor bana.

Gelecek adı altında birilerini takıma doldurmak yerine sorunlu bölgelerimize sağlam adamlar bulmak zorundayız.O eksiklikler giderildikten sonra genç alacaklarsa gene alsınlar önemli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oft01819

quote:

Hedef

Bizde genel durum nasıl?

Valla ben olsam Afrikaya, Amerikaya otobüs kaldırırım elinden tuttuğumu getiririm

• Arkadaşlar ben de isterim bonservissiz Zlatan'ı, Drogba'yı....
    Ancak burada şu durum var. Bu tarz oyuncular bonservis bedelini imza parası adı altında kendi istiyor. Üstelik Sneijder'in menajeri gibi uyanıklar bu parayı her sene istemeye kalkıyor!
    Bu tip oyuncular bir Drogba olmasa bile Almanya'dan, İtalya'dan, İngiltere'den olunca bizim gibi başka devlerin de iştahını kabartıyor. Haliyle oyuncuya çok astronomik teklifler gelmezse bu ligler arasında transfer oluyor.
    Yukarıda arkadaşın dediği gibi Scout ekibi de yetmiyor, para lazım.
    Telles, Bruma için yapılan yatırımlar risktir. Tarık Çamdalı düşününce hadi Telles neyse... Ama Bruma için çanlar çalıyor!
    Benim kastettiğim şey Sporting Lisbon'dan değil de tabir-i caizse 'yerinden' ucuza adam bulup Sporting Lisbon'un yaptığını yapmak.

• O dediklerimizi türkiyede uygulamak çok zor bence hocam. Mesela bruma Türkiye yerine Portekiz'de filan olsa bence çok farklı yerdeydi , telles de aynı şekilde. Bizim Ülkemizde hazır ve tecrübeli adamlar iş yapıyor. Beşiktaş scoutları yeni sistemimizle deli gibi maç izliyor ama bakın bizim başarımız yok. Sen gidiyosun pedro franco, milosevic , motta , atiba , (kerim de sayılabilir) getiriyorsun ama sneijder geliyo atıyo bi tane bi işe yaramıyor. Bakın takımınıza en başarılı kimler muslera melo sneijder bizde de sosa, ba mesela. Yani o sistem bence bizim ülkemizde işlemez Kanımca.

• Şampiyonlar ligi gibi Top Class bir ligde para konuşur. Sağlam takım kurarsın para, lige adım ararsın para, maç alırsın para, gruptan çıkarsın para... Para da para ama..!
    En büyük hedefi Avrupa'da başarı olan bizlerin sağlam transfer beklemesini anlıyorum ancak bu bugün sadece borçla olabilir! Kulübün kasası boş olduğu gibi borç gırtlakta.
    Bakın hepimiz aynı şeyleri söylüyoruz. Sağ bek, stoper...vs. Bizim bunlar için bütçemiz yok! Belki 1-2 transfer olur. Yine borçla olur.
    Benim düşüncem kulüp düzlüğe çıkana kadar birkaç sezonu rölantide yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışarak, her sene şampiyonlar ligine giderek 'geçiştirmeliyiz'. Aksi takdirde kulübümüz transfer yasağı, Avrupa'ya gidememe yasağı gibi bizi tamamen bitirecek, elimizdeki geleceğimiz olan taşınmazlarımızı satmaya kadar gidecek tehlikeli bir yola gireriz.
    Biliyorum taraftar başarı ister, transfer ister ama bunlar da acı gerçekler!

• quote:

Orijinalden alıntı: Veli Kavlak

O dediklerimizi türkiyede uygulamak çok zor bence hocam. Mesela bruma Türkiye yerine Portekiz'de filan olsa bence çok farklı yerdeydi , telles de aynı şekilde. Bizim Ülkemizde hazır ve tecrübeli adamlar iş yapıyor. Beşiktaş scoutları yeni sistemimizle deli gibi maç izliyor ama bakın bizim başarımız yok. Sen gidiyosun pedro franco, milosevic , motta , atiba , (kerim de sayılabilir) getiriyorsun ama sneijder geliyo atıyo bi tane bi işe yaramıyor. Bakın takımınıza en başarılı kimler muslera melo sneijder bizde de sosa, ba mesela. Yani o sistem bence bizim ülkemizde işlemez Kanımca.

Dostum elbette tecrübe, kalite iş yapar ama bunlar hep para... Bak bugün Aziz Yıldırım (Zengin Fenerbahçe'nin başkanı) diyor ki: "50 milyon euro harcayıp şampiyon olmasını da bilirdim ama Fenerbahçe'nin geleceğini düşündüm" Tamam kedi-ciğer meselesi olarak düşünebilirsiniz ama kamuoyunda borçsuz, zengin, dertsiz Fenerin durumunu bizzat başkanı söylüyor. Takımı İsmail Kartal'a emanet edip 2 transferle sezona başlamak tuhaf değil mi?
    Bu ligimizdeki hemen her takım için geçerli. Türk futbolu ekonomik ve sportif anlamda krizde... Kimse dillendirmese de durum bu...
    Bu nedenle Sneijder, Diego, Demba Ba bugün için lüks. Kulüpler ellerindeki bu adamları tutabildiği kadar tutacak. Gittiği yere kadar... Bunları satmadan yenilerini almak çok zor!

• Aynen öyle, kimin parası çok ise o kapacak parsayı. Biz bu sene ŞL garanti olduğu için ve başkan yeni olduğu için bi bomba bekliyorum şahsen.
  • bizim scout ekibi kovulsun direk scout ekibi dediğin 300 bin euro lara yetenekli adam bulur 12 milyon euro ya bruma yı getirtmez ontiveo,hajrovic kazmalarına milyon euro akıtmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.