Şimdi Ara

Colorful global grafik kartı pazarında ikinciliğe oynuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Colorful global grafik kartı pazarında ikinciliğe oynuyor

Bir dönem adı hiç duyulmayan Çinli akıllı telefon üreticilerinin şimdi ilk bel mücadelesi vermesinin bir benzerini grafik kartı pazarında yaşıyoruz. Bu taraflarda adı pek duyulmayan bir Çinli üretici global pazarda ikincilik şansı kovalıyor. 

Colorful ismi aslında okuyuculara pek yabancı gelmeyecektir zira geçmiş yıllarda çeşitli ürünlerini sizlere tanıtmıştık. Ancak son bir iki yıldır Colorful ismi özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika'da pek gündeme gelmiyordu. 

Ağırlıklı olarak Asya pazarında satışlarını sürdüren Colorful, analizlere göre bu yıl satış rakamı olarak Asustek'i geride bırakmak üzere ve global pazarın iki numarası olmaya çok yakın. Bilindiği üzere bir numara Tayvanlı Palit ve Palit de 2013 yılında Asustek'i gerie bırakarak liderliğe yükselmişti. Yani aslında Asustek'in sürekli bir düşüşü sözkonusu. 

Global ekran kartı pazarında genel anlamda bir daralma yaşanıyor. Ancak özellikle Çin pazarı bu daralmayı kırmış durumda ve Çin'e yatırım yapan firmalar da bunun karşılığını alıyor. Çin'de yıllık grafik kartı satışı 16-17 milyon civarında ve global satışın neredeyse yüze 50'sini oluşturuyor. 

Toplam satış tahminlerine bakıldığında bu yıl için Palit, Colorful ve Asus 5'er milyon grafik kartı satışı yapacak. Ancak aradaki küçük farklar nedeniyle sıralamanın Palit-Colorful-Asus şeklinde olması bekleniyor. 

Colorful'un anakart pazarında da bu bilinirliğini kullanarak Asus ve Gigabyte'yi tehdit etmeye başlayacağı konuşuluyor. Grafik birimi olarak ise Nvidia yüzde 70, AMD ise yüzde 30 pazar payına sahip.  

• Global satışın %50'si Çin'de mi?

Bir de Palit'in adı geçmiş. Keşke yine TR piyasasına girse. Bir aralar özellikle GTS250'sinin çok fazla tavsiye edildiğini hatırlıyorum forumda. Üst segment için iyi bir marka değildi ama orta seviyede uygun fiyatı sebebiyle oldukça alınasıydı.
  • Colorfulu kullanama şansım olmuştu gerçektende son yıllarda kaliteli bileşenlerle uretiyorlar kartları

Küçük bir düzeltme global pazar payı NVIDIA %77 AMD %23

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dovahkiin kullanıcısına yanıt
    1,357,380,000 BU KADAR NÜFUS OLURSA TABİ Kİ PAZARIN %50'NE SAHİP OLUR.
  • kart sağlamsa sorunyok yarı yolda bırakmasında

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Colorfulu kullanama şansım olmuştu gerçektende son yıllarda kaliteli bileşenlerle uretiyorlar kartları

Sen çok yanlış düşünüyorsun dostum çalıştığım serviste sadece ekran kartı yapıorum amd den bol kart yok piyasada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punisher_1947 -- 27 Mayıs 2015; 16:31:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: punisher_1947

quote:

Colorfulu kullanama şansım olmuştu gerçektende son yıllarda kaliteli bileşenlerle uretiyorlar kartları

Sen çok yanlış düşünüyorsun dostum çalıştığım serviste sadece ekran kartı yapıorum amd den bol kart yok piyasada

çalıştığı servisi global düzeyle bir tutan masum köylü :D

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

quote:

Nasıl bir cins sin global ölçüde genelleme mi yaptım ben sadece fikrimi beyan ettim hayırdır sen kaç yaşındasın?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

quote:

Nasıl bir cins sin global ölçüde genelleme mi yaptım ben sadece fikrimi beyan ettim hayırdır sen kaç yaşındasın?

Anlama kitligimi var sende.ne dediginden haberin bile yok sanirim.neyse daha fazla muhattap olamam senin gibilerle.

• punisher_1947 kullanıcısına yanıt
    Maşallah hocam doğrudur

• Eskiden bir sürü ( pc bileşenleri ) inceleme videosu olurdu . Şimdi telefon haberleri , hangi şirket hangi şirketi satın alacak....vs. vs. Acaba donanım incelemeleri için firmalar parça mı yollamıyor ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.