Şimdi Ara

60 dakika uçuş, 5 kg yük taşıma, saatte 100 km hız: Huzurlarınızda yeni jenerasyon hava aracı Yeair!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  60 dakika uçuş, 5 kg yük taşıma, saatte 100 km hız: Huzurlarınızda yeni jenerasyon hava aracı Yeair!

Günümüzde satılan dört pervaneli hava araçları mevcut batarya teknolojileri nedeniyle maksimum 25-30 dakika havada kalabiliyor ve bu da çoğu kişi için yeterli gelmiyor. Geçtiğimiz günlerde buna çözüm olarak geliştirilen Horizon Energy Systems'in hazırladığı Hidrojen ile çalışan hava aracı Hycopter sonrası, şimdi de hibrit çalışma mantığıyla dikkat çeken Yeair! karşımıza çıkıyor.

Hayata geçebilmek adına Kickstarter üzerinde 70,000 Euro hedef koyan ve daha bitimine 59 gün kala 36,000 Euro toplamayı başaran Yeair!, her pervanesinde 10cc benzin ve 1.6 kW elektrik olmak üzere iki adet motor taşıyor. Hibrit takısını bu sayede alan hava aracı, 900 x 750 mm'lik boyutuyla rakiplerine oranla daha büyük bir gövdeyle geliyor ve bu teknik altyapısı sayesinde 60 dakika boyunca havada kalabiliyor, yaklaşık 5 kg ağırlığındaki yükleri bünyesinde taşıyabiliyor ve inanılmaz bir rakam olarak saatte tam 100 km hıza çıkış yapabiliyor.

Akıllı cihazlar için hazırlanan uygulaması üzerinde çizilen rotaları otonom şekilde takip edebilen Yeair!, geliştirici ekip tarafından belirtildiği kadarıyla kullanıcılarına 55 km menzil sunuyor ve kamera gibi ekipmanları gövdesinde barındırabiliyor. Bünyesinde 1.5 litrelik benzin tankı ile 1,250 mAh batarya yer alan hava aracı, benzin motorlu uçuş sırasında bataryasını şarj edebiliyor olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Benzin motorları yüksek güç noktasında büyük fayda sağlarken, elektrik motorları ise anlık değişikler / komutlar noktasında araca büyük bir hareket kabiliyeti katıyor.

Kicstarter'da yapılacak en az 1400 Euro bağış miktarıyla 2016 Mayıs ayında elde edilebilen Yeair! için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

• Efsane olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buraya yazıyorum :

Yakında hükümetler bu tip araçların sivil ve ehliyetsiz kullanımını yasaklar.

5 kilo patlayıcı ve saatte 100 km hız :)

Durdurabilene aşkolsun. ??

• quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

Buraya yazıyorum :

Bu yine dediğin olayı etkilemez aynı silahlar gibi ruhsatlı kullanmalısın ama herkesin evinde var :)
    ama dediğin olayı görünce South Park'da ki Drone li bölümü akılma geldi :) haberi okuyan direk o bölüme kaçsın :D :D

60 dakika uçuş, 5 kg yük taşıma, saatte 100 km hız: Huzurlarınızda yeni jenerasyon hava aracı Yeair!

• quote:

Buraya yazıyorum :

Aklıma Black Ops 2 deki Dronun üzerine c4 atıp düşmanın arka saflarında patlattığımız zamanlar geldi . 5kg patlayıcı ile bir polis binası bile havaya uçurulabilir.

• beş kilo c4 ile bir binayı rahatça yerle bir edebilirsin. teröristler çıksada alsak diye bekliyorlardır.

• quote:

Buraya yazıyorum :

Yasaklayamazlar.

Ne yani elektronik malzeme alma mı diyecek?

Ya da fırçasız motor satışına ruhsat engeli mi koyacak?

Yalan o iş.

Bizde millet ya röntgencilik,casusluk için kullanır ya da birbirinin üzerine sürerek öldürmek için.

Siz siz olun bilinçsiz kişilere kullandırmayın.
  • quote:

Buraya yazıyorum :Yakında hükümetler bu tip araçların sivil ve ehliyetsiz kullanımını yasaklar.5 kilo patlayıcı ve saatte 100 km hız :)Durdurabilene aşkolsun. ??

O iş okadar basit değil. 5 kg patlayıcıyı bağladın iş bittimi yani bunun jameri var glich'i var kaldı ki 5kg patlayıcıyı bağlamak için kuracagın sistemin maliyeti 1400€ o paraya çeçenistanda hala tank satılıyor yahuuu.

Bu quad copterlerin en sevmediğim yanı özel bir beceri gerektirmemesi bir rc ucağı yada heliyi yerden kaldırmak için bile baya simulatör eğitimi gerekirken bu quadları herhangi bir kazma bile çok az bir uğraşla hoverda tutabilir ve düşürmeden uçurabilir ondanda kötüniyetli kişilerin en kolay kullanabileceği ve ulaşabileceği bir alet. Geçenlerde kendini bilmez bir hödük buna benzer bir quad ile hava limanı çevresinde çekim yapmış youtube'a koymuş. Hödük diyorum boşuna demiyorum çünki çektiğ videoda uçaklar dibiden kalkıyor istese yada makina kumandadan çıksa ki çıkabilir kalkış yapan uçağın motoruna dalıp kazaya sebebiyet verebilir. Ondan zaman içinde model uçak,heli ve qqadların satışında ve uçurulmasından sertifika şartı getirileceğini düşünüyorum sertifikan yok ise uçuş yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: kafalardaki soru isareti

quote:

Buraya yazıyorum :

Bu yine dediğin olayı etkilemez aynı silahlar gibi ruhsatlı kullanmalısın ama herkesin evinde var :)
    ama dediğin olayı görünce South Park'da ki Drone li bölümü akılma geldi :) haberi okuyan direk o bölüme kaçsın :D :D

Hangi sezon hangi bölüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

Orijinalden alıntı: kafalardaki soru isareti

quote:

Buraya yazıyorum :

Hangi sezon hangi bölüm

Sezon 18 bölüm 5 olması lazım .

• Eyw

• Dunkunden guzel ama pahali..

• hic benzin yada mazot yanarken yaninda durdunuzmu, o asiri sicagini hissetinizmi. bu fosil yakitlar nasil bir meletse enerji olarak cok yogunlar. teknoloji 100yildir her alanda ilerliyor hala yerlerine ayni etkinlikde gecebilcek bir sey gelistirilemedi. quadcopterede bezinli motoru koydugunda ucus sureleri ve performansi bir anda sicrama yapiyor.

• Bu Kickstarter'da bu bağışları kimler yapıyor çok merak ediyorum. Sürekli hibe sürekli hibe. Sadece bu değil sırf 4 pervaneli bir araç için bir insan binlerce dolar bağış neden yapsın. Parası haydan gelen çok fazla insan var galiba ya da bu kickstarter işinin içinde bir iş var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Bu Kickstarterda bu bağışları kimler yapıyor çok merak ediyorum. Sürekli hibe sürekli hibe. Sadece bu değil sırf 4 pervaneli bir araç için bir insan binlerce dolar bağış neden yapsın. Parası haydan gelen çok fazla insan var galiba ya da bu kickstarter işinin içinde bir iş var.

Çoğu projede bağış yapanlara ürünün kendisinden bir adet gönderiyorlar ya da son sürüm ürünün satıl fiyatından indirim sahibi yapıyorlar...

Bazen parayı toplandığı halde ortalıktan kaybolan projelerde var...

Bağışçılar çeşitli çeşitli , genelde ürünün konusu neyse ,o meslek dalından kişiler bağış yapıyor...

• Aslında uyuşturucu ve benzeri madde taşımak için ideal cihaz veya kaçak cuara taşımak için

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr xXx

Aslında uyuşturucu ve benzeri madde taşımak için ideal cihaz veya kaçak cuara taşımak için

Meksikalılar dediğin şeyi çoktan düşünmüş zaten son zamanların revaçta uyuşturucu kaçakcılık yöntemi bu. Makınaların çoğu gps güdümlü çalıştığı için sınırdan 100lerce kilometre içeri uçabiliyorlar. Sırf bu sebeple sınır güvenliğ için lazer topunu devreye soktu abd.

• resmen bütün teknoloji olduğu yere saplandı ve yeni pil teknolojisini bekliyor.
    birisi bulsa şunu çağ atlayacaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Bu Kickstarter'da bu bağışları kimler yapıyor çok merak ediyorum. Sürekli hibe sürekli hibe. Sadece bu değil sırf 4 pervaneli bir araç için bir insan binlerce dolar bağış neden yapsın. Parası haydan gelen çok fazla insan var galiba ya da bu kickstarter işinin içinde bir iş var.

Arkadaşlar öyle yada böyle bizim işimize yaramasada artık filmleri bile bunlarla çekiyorlar. Değil 1400 , 14000€ da verirler bu cihaza koca helikopteri cadde arasında ucuramazsin sonuçta :)
    Hızlı ve ofkelinin kamera arkasını izleyebilirsiniz.

• Uyuşturucu kaçakçılarına gün doğdu. Gelişmemiş ülkeler bunları sınırda tespit falan edemez.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.