Şimdi Ara

,

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
8.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 6 Ağustos 2023; 0:4:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Okuluunun yönetmeligini aç oku bence,her üniv farklılık gösterebiliyor.
  • Üniversiteden üniversiteye fark var,aynı sınıfta olup ortalaması 0. 40 olan var. Öğrenci işlerine uğrayıp öğrenmen en iyisi.

• Bütün Üniler aynı değil.. benim zamanımda

Dönem dönem bakıyorlardı.. örneğin 1. dönemden en az 3 dersten kalabiliyordun 4. ders kalınca otomatikman o dersi bir sonraki sene değil ondan sonra ki seneye atıyordu. Diğer dönem de öyle..

Diyelim ki iki yıllık okuyorsun.. 4 dönemin sonunda ortalaman tutmazsa da DD ve DC lerden sınava giriyordun. 60 geçme notumuzdu.

Dediğimiz gibi her okulun yoğurt yiyişi farklı.. sınıfta kalmak değil dersten kalmak vardır... şimdi ki sistemi bilmiyorum yine de yalan olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper

ÖBS'de Genel Başarı Ortalaması : 38.0/20.0=1.90 yazıyor.Yani genel not ortalamam 1.90 mı olmalı ?

Mezun olmak için vs diyosa evet mezun olmak için 1.90 olmalı.
    Bizim de 2.0 olma şartı var mezun olmak için ama sınıf tekrarı diye bişey yok. Sadece kaldığın dersleri tekrar alırsın. Komple tekrar tüm dersleri alma gibi bişey olacağını pek zannetmiyorum. Dediğim gibi en sağlıklı bilgiyi öğrenci işlerinden alırsın.

• Bizim universtede bile sistem degisti baska universtelerin sistemlerini sen dusun onceden iki donem arka arkaya 1.8in altında olursan sadece alttaki dersleri veriyordu yeni alamıyordun simdi eksik kredi veriyor en fazla 1 2 ders alamıyorsun her universte kafasına gore iş yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi youssouf1995 -- 27 Mayıs 2015; 23:39:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gibisi olmaz haşırt diye bırakırlar :D iki yıl kalmış insanım.
  • Sınıf tekrarı dönem derslerini almaya kredinin yetmediği durumdur, öncelik alttan alacağın derslerdedir. Üniversiteye göre farklılık gösterebilir ancak genelde 1.8 altına düşmek sınıf tekrarına sebep olur.
  • O günlere gittim bir an. Gelecek dönem bi gaz hepsini geçicem dersin ne varsa almaya çalışırsın ama limite takılırsın falan. Maks krediyi bi gaz alırsın sonra vize final zamanı ne ot yedim ben dersin falan. En güzeli kararında ders yüklenip gitmekmiş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chtsydn

Sınıf tekrarı dönem derslerini almaya kredinin yetmediği durumdur, öncelik alttan alacağın derslerdedir. Üniversiteye göre farklılık gösterebilir ancak genelde 1.8 altına düşmek sınıf tekrarına sebep olur.

Hoca da bana alttan ders sayısı önemli değil ama 1.8 ortalaman olması lazım demişti.İlk dönem 1.78'di ortalamam.Bu dönem çok daha kötü sınav sonuçlarım yani 1.8 ortalamayı bulamam.Şimdi ben 2.sınıf derslerini almadan seneye vize ve final dönemlerini mi beklicem

Alttan aldığın derslerin sınavını bekleyeceksin evet eğer devamsızlıktan kalmamışsan. Okul yönetmeliği izin veriyorsa kredin yettiği kadar üstten ders alabilir o derslere katılabilirsin ayrıca.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sınıf tekrarı dönem derslerini almaya kredinin yetmediği durumdur, öncelik alttan alacağın derslerdedir. Üniversiteye göre farklılık gösterebilir ancak genelde 1.8 altına düşmek sınıf tekrarına sebep olur.

Hoca da bana alttan ders sayısı önemli değil ama 1.8 ortalaman olması lazım demişti.İlk dönem 1.78'di ortalamam.Bu dönem çok daha kötü sınav sonuçlarım yani 1.8 ortalamayı bulamam.Şimdi ben 2.sınıf derslerini almadan seneye vize ve final dönemlerini mi beklicem

Alttan aldığın derslerin sınavını bekleyeceksin evet eğer devamsızlıktan kalmamışsan. Okul yönetmeliği izin veriyorsa kredin yettiği kadar üstten ders alabilir o derslere katılabilirsin ayrıca.

Devamsızlık sorunum yok.

Sanırım en fazla 20 kredilik ders alabiliyoruz.Şu an bütün derslerim 2 kredi.Bu dönem çok kötü geçti 6 dersten kalırsam 6*2=12 kredi.Seneye de bütün derslerim 2 kredi.Yani seneye 4 tane mi ders alabilirim ?

Birde bunu ilk dönem ve ikinci dönem olarak ayrı ayrı hesaplıcaz sanırım ?

evet ayrı ayrı, ilk dönemin kredisi ilk dönem dersleri için. Ama sınıfta kalma olayı dönemlik mi senelik mi onu bilmiyorum hiç sınıfta kalmadım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.