Şimdi Ara

[Beşiktaş 2015/2016 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (394. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55.581
Cevap
127
Favori
1.134.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anlaşılan bizim yönetim ölümüne pazarlık yapıp bu süreçte çürütecek bizi, sonunda iyi adamlar gelecekse hadi neyse de bir de Dzsudzsak, Remy falan gibi isimler elden kaçarsa işte o zaman sıkıntı büyük.En iyisi fazla takip etmemek herhalde, zaten Ramazan günü iftarla birlikte bir de transfer beklemek hiç çekilmiyor
  • Olursa super olur valla senol hoca onu adam eder zaten yaslandi bari 2 3 sene neyo varsa aliriz :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Quaresma'nın A.Madrid maçında takımı sabote etmesini asla hazmedemiyorum. Cenk de o maçta lakayıt bir gol yedi ancak onu yaşına ve tecrübesizliğine verebiliyorum bi nebze.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Quaresma ' dan bize fayda gelmez beyler yazmayalım artık.

• Cem Felekin baya videosu var beyler youtubeda.Muhammet Demirci kokusu aliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdi 1903

Quaresma yerine başkasıda olabilir ama bence asıl adam alınması gereken yer Veli yada Tolgayın bölgesine çift yönlü kolay kolay yıkılmayan biri lazım..

Oha hala gülüm mü oynayacak bu takımda rezilliğe bak
  • Quaresma ve Torres bu takımı uçurur. Ama zor bir ihtimal malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guard of Gondor

Ne demek tepki vermiyor

Simgesine Tıklıyorum ne oyun açılıyor nede hata veriyor steam hesabıma giriş yapıyor direk anlamadım

• İçimden bir ses bu sene cenk,kerim ve ömer in senesi olacak diyor. Oğuzhan dan artık ümidim kalmadı, çok seviyorum oziyi ama o kendini bizim onu düşündüğümüz kadar düşünmüyor sanırım. Ama inşallah utandırır bizi beklediğimiz o patlamayı şenol hoca ile birlikte yapar.

• Quaresma yi ben de istemiyorum ama soyle gelse nani deki gibi imza toreni yapilsa sezon boyunca nani quaresma cekismesi gorsek bayagi zevkli olur lig

• quote:

Orijinalden alıntı: quar7

quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar

Vay arkadaş milletin transferlerine bak bizimkilere bak hala bişe bekliyoruz

Vay arkadas zihniyete bak hâlâ bir şey bekliyoruz.

Beklemeyelim mi birader

• Bu Kaya Çilingiroğlu'nun amacı ne beyler? Adam tam bir baltalama uzmanı. Bi insan 1 kere olumlu bir yorum yapmaz mı ya. Beşiktaşlı mı Beşiktaş düşmanı mı çözemedim.

• quote:

quote:

quote:

Beklemeyelim mi birader

Transfer bekleyelim tabiki, taraftardan bir şey bekliyoruz anlamında kullandım. Ölü adamları almıyoruz diye olay çıkartmamamız lazım. Ne olacak göreceğiz. Quaresma ile Nani arasında ne fark var ikisi de ölü. Quaresma hâlâ Quaresma'dır en azından ama Nani'yi bilmiyorum. Podolski mi Remy mi? Remy diyorsan aynı düşüncedeyiz demektir.

Mertens'i alamaz mıyız ki Dzsudzsak olmazsa?

• Rakipler çok güçlü oldular. Özellikle Fb. Hala daha görüştükleri futbolcuların adını biz buraya bile yazamıyoruz. Sanırım bu yıl kaybettiğimiz puanlara pek üzülmeyeceğiz artık.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Beklemeyelim mi birader

Transfer bekleyelim tabiki, taraftardan bir şey bekliyoruz anlamında kullandım. Ölü adamları almıyoruz diye olay çıkartmamamız lazım. Ne olacak göreceğiz. Quaresma ile Nani arasında ne fark var ikisi de ölü. Quaresma hâlâ Quaresma'dır en azından ama Nani'yi bilmiyorum. Podolski mi Remy mi? Remy diyorsan aynı düşüncedeyiz demektir.

Remy aldık mı pardon ben mi göremedim kap falan? Geçen hafta lukakuydu ondan önceki hafta dzeko bu haftada remy mi aldık? Bu adamları bu kadar ütopik hale getirdikce bu muhabbetleri çok yaparız

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Beklemeyelim mi birader

Remy aldık mı pardon ben mi göremedim kap falan? Geçen hafta lukakuydu ondan önceki hafta dzeko bu haftada remy mi aldık? Bu adamları bu kadar ütopik hale getirdikce bu muhabbetleri çok yaparız

O Kap hiç görünmeyecek zaten bu gidişle. Biz her sene birilerini alıyoruz zaten. Bu transferler gerçekleşirse güzel olacak zaten, şuan her şey oldukça kötü. Hulk, Rooney yazan da var. İbra yazan... Bizim yönetimde beklentiyi çok uçuruyor ya da duyumcular mı desem?

• quar7 kullanıcısına yanıt
    Quaresma olu de nani saglam su an

• yapmayin etmeyin nani mi saglam bizim frei daha yarar saglayacak ondan

• quote:

Orijinalden alıntı: reguse

quote:

Orijinalden alıntı: nusta

Transferlerden önce taktiği iyi okumanın ve ona uygun bir kadro kurmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum. Şenol Hoca'nın taktiğini okumaya çalıştığımızda farklı yıl, sezon ve takım farketmeksizin benzer formasyon uyguladığını görüyoruz. Kadrosu yettiği sürece en fazla 1 DMF si olan Çılgın Ofansif bir ileri 5-6 lıyla oynuyor yürek yemiş adam!

Misal; 2004-05 sezonu Ali Sami Yen deplasmanında 2-0 yendikleri maçtaki ileri altılısı; HüseyinCimşir, Szymkowiak, Gökdeniz, Lee, Fatik Tekke, Yattara
    2010-11 sezonu beraberliğin yeteceği Kadıköy deplasmanı ileri altılı; Selçuk, Colman, Engin, Burak, Jaja, Umut
    2011-12 sezonu Inter-Lille Şampiyonlar Ligi deplasmanları ileri altılı; Zokora, Serkan, Colman, Alanzinho, Halil, Henrique (Burak)
    2011-12 sezonu Benfica deplasmanı; Zokora, Colman, Mierzejewski, Alanzinho, Henrique, Burak
    2014-15 TR kupa finali GS karşısındaki altılı; Ozan, Belluschi, Josue, Volkan, Bakambu, Fernandao
    Daha da geriye gidersek Dünya Kupası ileri altılısı; Tugay, Emre, Yıldıray, Ümit, Hasan, Hakan

Yönettiği her takımdan gol kralı çıkmasının ve winger ların yıldızlaşmasının sebebini bu formasyon sağlıyor. Takım ceza sahasına daha sık ve kalabalık geldiği için Şota, Fatih, Burak, Fernandao gol kralı oluyor. Benzer şekilde yetenekli oyuncu yeterli alan bulmak suretiyle karşısındaki beki bire birde yakalayabildiği için yine parlıyor; Gökdeniz, Yattara, Jaja, Volkan bu yüzden yıldızlaşıyor.

2015-16 için ise şu şartlar altında Töre ve Tosun'un yıldızlaşması sürpriz olmayacaktır.

Transfere gelirsek, Beşiktaş en önemli iki eksiğini Bundesliga, Premier Lig ve La Liga geçmişi olan ilk geldiği sezon 8 asist yapan istikrarlı Tosic ile; diğerini 6 yıldır 32/34 oynamış orijinal bir Beck le doldurdu :) Tosic'in yeri geldiğinde stoper oynayabilme meziyeti ortaya çıkınca Gençlerbirliği onu göbekte oynattığı için skora katkısı düştü. Bahsettiğimiz bu iki oyuncu her sezon Bayern, Dortmund, Arsenal, Manu, City, Liverpool, Barca, Real, Valencia, Sevilla gibi takımlarla ikişer üçer maç yapmış veya o atmosferi solumuş tecrübeli oyuncular. Nitekim, bjk geçen yıl sıkça hissettiği U17 havasından bu iki istikrarlı ayak sayesinde kurtulacaktır. Defansın tandemine ihtiyaç olduğu çok açık. Moscow'dan Douglas'ın adı geçiyor, buradaki eksiği kapatmaya yeterli olacak ve tamamlayıcısı ise Milosevic olacaktır. Ersan Pedro rotasyonda sıkça kendine yer bulur, kriz durumlarında Tosic de bölgeye ilaç olur. Necip li savunmalar mazide kaldı kısaca.

Orta sahada ise bariz bir eksiklik göze çarpıyor: Becerikli bir DMF veya CMF eksiği. Veli Atiba her ne kadar faydalı oyuncular olsa da, Tolgay'ın yanında bir tane Colman-Szymkowiak benzeri bir oyuncu eksik. Buraya bonservise kıyılarak iyi bir oyuncu alınabilir - Guarin, Hernanes, Alex Song vb. Mbia cuk otururdu, trabzon büyük iş yaptı. Ofansif tarafta ise Sosa-Ozi yeterli görünüyor. Hatta bazı maçlarda Şenol hoca Sosa yı tolgay ın yanına alarak Ozi den yararlanacaktır.

Winger'ların Şenol Hoca ile parladığını düşündüğümüzde, Gökhan için bulunmaz bir sezon olacağını öngörüyorum. Gökhan'ın nokta alternatifi olmasa da Ömer Şiş. ve Sosa onu yedekler. Sol cenahta Olcay yine 11 oyuncusu olur. Kerim onu yedekler. Buraya kaliteli bir transfer yerinde olur gibi düşünsem de "e o zaman kerim nasıl gelişecek?" sorusunu sormaktan kendimi alamıyorum. Olcay sezonda 8-11 gol 5-8 asist bandında oynayan bir adam, eleştiriler fazla insafsız. Şenol hoca ile yine yoğun bir ofans olacağından o curcunalardan çok gol çıkarır olcay. En kötü ihtimalle değerli bir yedek olur kendisi. İsmi geçen DZSUDZSÁK ise direk katkı sağlayacak fark yaratabilecek bir oyuncu, mutlaka iyi olur.

Forvet e geldiğimizde Cenk Tosun gibi bir yıldız adayı önümüzde duruyor. Burak'a kıyasla kumaşı fundemantel i temel tekniği bariz daha iyi. Bu sene kendisinden ciddi bir patlama bekliyorum. Ömer Şiş. onu altın değerinde yedekleyecektir. Buraya yapılacak transfer RVP Huntelear vb yerine alınırsa direk kombineyi alacağım Vincent Aboubakar gibi bir adam olmalıdır. Bu sayede hem Tosun hem Aboubakar rekabete girer hem de ikisi bireden skora ciddi katkı sağlar. 1993 lü Aboubakar'ı 7-8m'a bitirirse yönetim son 10 yılın en iyi transferini yapmış olur o kadar diyorum.

34 haftanın 30'unu Anadolu takımları ile oynadığın bir ligde rakiplerinin sükseli transferlerinden etkilenmeden nokta transferlere devam edilmelidir. Şenol Hoca ile geçen iki senenin aksine derbi performansı artacaktır. Benim asıl çekindiğim konu geçen yılkine benzer bir Avrupa macerasını yaşayabilecek miyiz? Burası çok değerli, UEFA yarı finali (en az çeyrek) görürsek Töre, Tosun, Milosevic net değer kazanacaktır.

Özetle CB ve DMF-CMF en önemli 2 eksik pozisyon. LW ve CF ise ikincil eksikler.

Hadi rasgele.

Ne güzel okuyordum yazınızı, "kanat" yerine arapça kökenli "cenah" muhabbetini görünce okumayı bıraktım. Ne meraklısınız arapçaya.

• Muhabbet kelimesi de Arapça.

Ne adamlar geliyor yahu şu konuya

Neyse Yılmaz Canpolat Yarın buyuk gun demişti. Fos çıktı sanırım. Zaten tutturduğu bir şey yok şimdiye kadar.
  • 
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.