Şimdi Ara

Çalıştığınız en berbat yer neresiydi? [Tanımla]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
6
Favori
2.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zamanında imalathanede kauçuk, silikon malzeme basıyordum. Hala daha ara sıra uğrar selam veririm.

Bir de çocukken babam beni oto sanayide bi arkadaşının yerine bırakmıştı 2 ay onun yanında arabaların bütün aksanını ve kaplamayı öğrenerek çok komik bir rakama çalışmıştım.

Her ne kadar berbat olsa da bugünlere gelmem için bana çok faydası dokunmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 27 Mayıs 2015; 9:15:46 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Lunaparkta bayramda
    Sabah 9-03.00

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayat

Konu kilit

• Fındık toplamıştım. Dünyanın en berbat mesleklerinden birisi.
  • Tornacı
  • Bulaşıkçılık. Dar tavan boyunun 1.85 olduğu alt katta hava almayan bir yerde oruçlu bir şekilde sıcak su buharla birlikte 10 saat bulaşık yıkamak. Koku bir yandan susuzluk açlık çokça tuvalet temizlediğim de oldu

• Mc Donald's
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Fındık toplamıştım. Dünyanın en berbat mesleklerinden birisi.

+1
    Hele de böceklerden tiksiniyorsanız

Bulaşıkçılık da fena

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chtsydn -- 27 Mayıs 2015; 1:01:52 >
  • ayıptır sorması ücret neydi? sabah 9, gece 3 nedir. yasal mı bu. nası bi para hırsıdır bu patronlardaki şuna bak ya iş iş değil resmen kölelik.
  • Henüz hiç çalışmadım. Tabii babamla birlikte arada işe gidip ona yardım etmeler fasulyedem olduğu için saymıyoruz.İnşallah ileride bunun sıkıntısını çekmem. O sebeple bu yaz finallerden sonra çalışmayı düşünüyorum. Bana da en kötü geleni tersanelerdir. Hem risk var hem sesi hiç bitmiyor hemde kokusu fena.
  • market isi haftada 1 gun 14 saat calismak zorundaydim. 1,5 saatlik izin var ama kullanmak zordu devamli ayaktasin. hem kasaya bak hem reyon duzenle hemde sevkiyat geldiginde sevkiyata bak haftada 4 gun boyunca her gun icin 14 saat calistigimi hatirliyorum izin gunu dengesiz kullanamamakda cabasi maas desen yemek parasi yok yol parasi yok 1200 tl di. Sonunda kurtuldum oradan.

• üniversite ve askerden sonraki ilk işim bankacılıktı. 1 sınav, 1 toplu mülakat, 1 de şube müdürüyle mülakattan sonra 2006 temmuz ayında girmiştim bankaya. 2007 temmuzunda tamamen yabancılar satın aldı bankayı. biraz bekledik sosyal haklarda ve maaşlarda iyileşme olur belki diye, baktım aynı tas aynı hamam.. 2007 kasımında istifa etmiştim. ben işe girdiğimde maaşım 1000 lira brüt / 715 lira netti. Yemek ve servisim vardı neyseki. Bir de bu paranın 350 lirasını yatırım yapıyordum (altın alıp şubede kasaya koyuyordum) 100 lirasını kredi kartı borcuma, cep telefonu faturama gidiyordu. cepte 250 lira falan kalıyordu ay sonuna kadar. Her yeni tanıştığım insan benim bankacı olduğumu duyunca wayy zenginsin hee diyordu. Evet, herkesin dediği gibi bankacılık çok albenili bir meslek ama o 1,5 senede neler çektiğimi bir anlatsam.. öğlen şubemiz açık kalıyordu. Biz 3 arkadaş gişede çalışıyorduk. Dönüşümlü olarak birimiz öğlen şubede kalıyorduk. Diğer yemeğe gidenler, nöbettekine yemek getiriyordu. Elinde yemeğin *öt kadar arşive girip o yemeği yiyor muyduk, yutuyor muyduk belli değil ve 15dk'da yerimizde olmamız isteniyordu.

Sabah şube 09:00'da açılır, akşam çıkışımız 19:00'u bulurdu. Üstelik operasyon servisinde tek erkek bendim. (Zaten koca şubede 4 erkek vardı. Biri müdür, biri müdür yardımcısı, diğeri bireysel pazarlamacı ve tabi ben)..Cari hesaplar servisinde 7 tane çoğu evde kalmış, birkaçı evli ama eşleriyle sürekli kavgalı kadınlarla çalıştım. Yetkilim denilecek pislik karı tarafından her gün onlarca müşterinin karşısında kasıtlı olarak azarlanırdım. Koca şubede tek yüksek lisans mezunu ve İngilizce eğitimini yurt dışında almış personel bendim. Yaşım da henüz 24-25 olduğu için o zamanlar, iyi niyetli olunca da anamdan emdiğim süt burnumdan geliyordu. Bir yazıcım vardı, ortası kırık, nokta vuruşlu bir yazıcı. Bilgi işleme durumu bildiriyordum, 1 ay sonra bilgi işlemden eleman geliyordu kolunun altında başka bir yazıcıyla. Başka bir şubeden getirtmişler benimkiyle change yapmak için. Tamir edildiğinde tekrar bana getirirlerdi kırık yazıcıyı. Kırık tarafını koli bantıyla yapıştırıp getirirlerdi. Ama bu mesleğin şu artısı var, piyasada oldukça saygın ve güvenilir bir insan oluyorsunuz. Özellikle bankadan ayrıldıktan sonra özel sektörde iş arıyorsanız. Zaten bankacı dediğin adam güvenilir olmalı. Özel sektör de dahil her hangi bir iş arayan eğitim ve donanımdan önce güvenilir olmaya bakar. O yüzden memlekette torpille, referansla işe alım aldı başını yürüdü.. Güvenilir adam bulmak zor anlayacağınız. Elimden tüm gün 7 sülalemi besleyecek para geçiyordu. Onu geçtim binlerce müşterinin kişisel bilgilerine erişme hakkı, mahkemenin ilgili şahıslar için aldığı hesapları dondurma kararları vs.. Neticede yapılacak iş değil, yani bir erkek için.. bugün gidin herhangi bir bankanın şubesine %90'ı bayan personeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLastSummoner

Tornacı

Zor ama güzel iş, bende gelen ölçülere göre kalıpları açardım eskiden, bazen imalatta vantuz kalıbı oturmayında kenar çevresini genişletirdim. Yalnız işim bittikten sonra yerdeki kalan çapakları toparlamak çok berbat işti.

Tornacılığa yatkın varsa cnc işine mutlaka gir derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben yapmadim ama komilik cok zormus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marangoz çırağı oldum sabah 8 gece 12 mictilar agzima verdikleri para da para olsaa

• Bi ara calistigim yerdeki usta

Hristiyan ermeninin tekiydi katiksiz ....... tekiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkishpower$

ayıptır sorması ücret neydi? sabah 9, gece 3 nedir. yasal mı bu. nası bi para hırsıdır bu patronlardaki şuna bak ya iş iş değil resmen kölelik.

haha sen ona kölelik diyorsan ben post prodüksiyon işindeyim gecen işe salı girdik cuma gecesi cıktık :D :D

• yaz sıcağında 45 derecede pamuk toplamak

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael.

Marangoz çırağı oldum sabah 8 gece 12 mictilar agzima verdikleri para da para olsaa

Talaşta bogulmak, o koseleri yapistirdigimiz super yapistiricinin eline bulasmasi, 45 derece kesilen koselerin elini kesmesi, calistigin yerin temizligi, montaja gittigin 5.kattaki dairenin asansorsuz oldugunu ogrenmen Hicbiri paha bicilemez

• quote:

Orijinalden alıntı: kelmüftü

quote:

Orijinalden alıntı: Michael.

Marangoz çırağı oldum sabah 8 gece 12 mictilar agzima verdikleri para da para olsaa

Talaşta bogulmak, o koseleri yapistirdigimiz super yapistiricinin eline bulasmasi, 45 derece kesilen koselerin elini kesmesi, calistigin yerin temizligi, montaja gittigin 5.kattaki dairenin asansorsuz oldugunu ogrenmen Hicbiri paha bicilemez

Zimpara isi, boyaciya tasima geri getirme , tokiye montaja gitmen ve montaj olunacak esyanin asansöre sigmamasi uzerine 14 kati o daracık merdivenlere rağmen sırtında koca koca şeylerle cikmaya calisman çekilecek dert değil

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.