Şimdi Ara

Bir Audi Macerasi. [KARAKALEM CIZIM] (%100 Bitti)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
7
Favori
3.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu aralar canim baya sikkin. Bende kendimi resim cizmeye ve kitap okumaya verdim. Yani gunde 1 saatimi ayiriyorum. Pek yetenekli oldugum soylenemez duz cizgi bile cizemem. Ama resim cizme hakkinda baya arastirma yaptim forumlarda ve ogrenmeye karar verdim. Inanin ogrendikten sonra acayip keyif veren bir hobi. Bikac basarisiz resim denemesinden sonra ilgimi realistic cizimler cemeye basladi. Ilk olarakta bi araba cizmek istedim. Lafi uzatmiyim suan taslak halinde hemen atiyim resmi...

Cizmeye dun basladim, farlarin ici ince ufak tefek detaylarida hallettikten sonra asil zor kisim ama eglenceli kisim olan boyamaya gecicem. Elestirilerinize acigim.

Edit 2 : Simdi kaporta ve far detaylarini hallettim tamponda bitti gibi. Bugunluk hallettim cogunu yarin boya kalemleri alip boyama kismina gececegim insallah..

Cizecek oldugum araba bu

Ilk basta resmi cikti alip 18 cm 13 cm kareledim ve esit parcalara ayirarak cetvelle kaba taslak cizdim bisiler..

Audinin logosu biraz zorladi acikcasi ( audinin yazaklanan reklami )

Sonra iskeleti biraz daha cizdim ve arabayi duzgun cizmek icin cizdigim kareleri silmeye basladim

Farlar ve kaporta bitmis hali , taslak bitti sira boyada, yarin editliyecegim. Muhtemelen max 4-5 gune bitiririm(edit2)

Anca firsat bulabildim arkadaslar...
    Kirtasiyeden 2 tane kalem aldim boya icin. Biri faber castell bildiginiz gazli siyah kalem digeri ise markasini bilmedigim bildiginiz kuru boyalardan o da siyah renk. Bazi tonlamalari vermek icin aldim. Boyama kismi baya zor, en ufak noktada silemiyorsunuzda Neyse suan resim bu durumda. Umarim bikacgune bitirecegim... Yorumlariniza acigim

Buda diger far ve ara kisimlar bitmis hali suan en son hali bu yoruldum baya devami sonra

Final edit : Yaklasik bi hafta once taslak olarak cizmeye basladigim audi arabasini nihayer bitirebildim. Sonlari pek iyi olmasada birseyler cikti ortaya. Yorumlarinizi bekliyorum Ha bu arada cizime merakli olanlara yardimci olabilirim, hic korkmasinlar surekli bisiler karalayarak boyle cizmeye basladim bende. En altta ekliyorum son halini. Arkadaslar bu arada üst kaporta ve camları kuru kalemle yapabildim biraz soluk gbi oldu ama gazlı kalemle olsaydı golgeleri veremezdim. Elimdeki imkanlarla anca bu kadar oldu kusura bakmayın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaHeL -- 2 Haziran 2015; 21:08:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Audi'den başka herşeye benziyor.

Sana güzel resim yapan biri olarak tavsiye 4b kalem kullan ve hatları kalemi bastırarak değilde ışığı kullanarak belirginleştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o0SonTR0o -- 26 Mayıs 2015; 20:45:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • seri başlık değişimi

• Güzel bir hobi ve resimde güzel gidiyor gibi görünüyor

• Şahindi

• quote:

Orijinalden alıntı: o0SonTR0o

Audi olamayacak kadar auidi'ymiş

Kusura bakmayin, telefondan hatali olmus. Duzelttim..

• Çok audi olmuş zaa artılar burdan

• hocam sanki biraz fazla cetvel kullanılmış doğallığını bozup mimarı yapı gibi hava katmış.
  • Sonuç iyi olur bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavanı hafif bombeli yap

• hocam üst taraf alt tarafa yakın olmuş kaput kısmını genişletmen lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Aranel Isilrá

hocam sanki biraz fazla cetvel kullanılmış doğallığını bozup mimarı yapı gibi hava katmış.

Hocam en ince detayina kadar cizmeye calisiyorum, evet cetvel kullaniyorum, kareleme teknigiyle cizdim. Bazi yerler uzun cizgi oldugundan cetvele basvurdum. Ama boya kismina gecince o yapayligi giderecegim emin olun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: LaHeL

quote:

Orijinalden alıntı: Aranel Isilrá

hocam sanki biraz fazla cetvel kullanılmış doğallığını bozup mimarı yapı gibi hava katmış.

Hocam en ince detayina kadar cizmeye calisiyorum, evet cetvel kullaniyorum, kareleme teknigiyle cizdim. Bazi yerler uzun cizgi oldugundan cetvele basvurdum. Ama boya kismina gecince o yapayligi giderecegim emin olun :)

takip ediyorum ss'leri koyarsın seviye seviye.
  • Camın konumu orantısız olmuş. Daha düzgün çizebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vratyas

özürlü audi

yeni mi türedi bu troll
  • quote:

Orijinalden alıntı: !to live is to die!

hocam üst taraf alt tarafa yakın olmuş kaput kısmını genişletmen lazım

@snowzi

Hocam oraya da gelecegim merak etmeyin suan duz ama duzelticegim hafif bombeli olacak.

To live

Hocam nickinizi tam yazamadim mobilim. Simdi dikkatli bakinca farkettim hemen halledecegim, cok tesekkurler. Suan farlara gectim, yeni ss leri eklerim bi yarim saat 1 saat sonra felan

• quote:

Orijinalden alıntı: JessePinkman.

quote:

özürlü audi

yeni mi türedi bu troll

anlamadım?
  • quote:

quote:

quote:

özürlü audi

yeni mi türedi bu troll

anlamadım?

sen gayet iyi anladın
  • quote:

quote:

quote:

quote:

özürlü audi

yeni mi türedi bu troll

anlamadım?

sen gayet iyi anladın

/>
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brave Orphan

Camın konumu orantısız olmuş. Daha düzgün çizebilirsin.

Hemen ilgileniyorum, farkettim biraz. Temize gecmedim suan daha temize gecince halledecgim. Tesekkurler hocam

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.