Şimdi Ara

Odtu isletme/iktisat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar oncelikle herkese iyi geceler. Hukuk hedefiyle ciktigim bu yolda isletme veya iktisatin bana daha uygun olacagini fark etmem ile hedefim degisti. Bu dogrultuda size iki sorum olacak. Simdiden tesekkurler.

1. Gelecekteki istegim yonetici konumunda calismak. Yurtdisinda master hedefim var uniden sonra. Aradaki farklari biliyorum. Isletme daha kolay daha sozel, iktisat daha zor ve matematiksel. Bu ayrim bana engel degil, sorun olusturmaz. Sizce hangisinde ideallerim icin daha mutlu olurum?

2. Ygs netlerim:
    Turkce 33.75
    Sosyal 26.50
    Matematik 22.50
    Fen 5.00
    Obp 72
    Sizce nasil lys netleriyle tahmini olarak bu bolumler gelir? (Odtu isletme 9800 iktisat 14900)

Duzeltme: yazmayi unutmusum. Ygs5 siralamam 28bin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stewartu -- 26 Mayıs 2015; 0:08:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardim edecek yok mu arkadaslar?

• matematik +40 yaparsan girersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: oymenimozum

matematik +40 yaparsan girersin

Edebiyat geometri cografya hakkinda fikriniz var mi peki? Ve iktisat isletme ayrimi hakkinda dusunceniz nedir? Tesekkurler

• Iktisat için mat 35 geo 15 edb 40 cog 18e obpnizle 13k civarı tm1 gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: sofistikeadam

Iktisat için mat 35 geo 15 edb 40 cog 18e obpnizle 13k civarı tm1 gelir

Tesekkur ederim. Peki iktisat isletme arasinda seciminiz var mi?

• Öncelikle yapman gereken netler
    mat 33-35
    geo 20-22
    edeb 43-45
    cog 15-17 gibi yapılması çok zor olmayan netlerl ile hedefinize ulaşabilirsiniz.

Ekonomi(iktisat) ve işletmeye gelince ekonomi olayın teorik kısmıdır. İşletme ise pratik. İkisinden de yönetici olabilirsiniz, ikisi de buna uygun ancak işletme biraz daha ağır basıyor. Ama ilerde fikrim değişir akademik kısmına yönelirim diyorsanız,iktisat o akademik kısmıda barındırır.

Birde benim size sorum olacak neden boğaziçi değil de odtü düşünüyorsunuz?

Edit: Murat Ülker BOUN-İşletme mezunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MWhite -- 26 Mayıs 2015; 0:48:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MWhite

Öncelikle yapman gereken netler
    mat 33-35
    geo 20-22
    edeb 43-45
    cog 15-17 gibi yapılması çok zor olmayan netlerl ile hedefinize ulaşabilirsiniz.

Ekonomi(iktisat) ve işletmeye gelince ekonomi olayın teorik kısmıdır. İşletme ise pratik. İkisinden de yönetici olabilirsiniz, ikisi de buna uygun ancak işletme biraz daha ağır basıyor. Ama ilerde fikrim değişir akademik kısmına yönelirim diyorsanız,iktisat o akademik kısmıda barındırır.

Birde benim size sorum olacak neden boğaziçi değil de odtü düşünüyorsunuz?

Edit: Murat Ülker BOUN-İşletme mezunu

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Bogazicini aslinda tabii ki cok isterim fakat ygsden sonra sıkı tutmadigim icin pek ihtimal vermedim kazanabilecegime. Yoksa tercihim ilk olarak bogazici sonra bilkent sonra odtu olurdu. Sizce bogazici icin netler nasil olmali? Veya bilkent? Tekrar tesekkurler

• Mat 45-47
    Geo 25-27
    Edeb 50-52
    Cog 19-21

tabi bu netler 2014 için hesaplanmış sınav zor olursa düşme olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MWhite -- 26 Mayıs 2015; 0:57:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MWhite

Mat 45-47
    Geo 25-27
    Edeb 50-52
    Cog 19-21

tabi bu netler 2014 için hesaplanmış sınav zor olursa düşme olur.

Tesekkur ederim ilginiz icin. Suan calisiyor musunuz acaba? Is imkanlari nasil acaba?

• Stewartu kullanıcısına yanıt
    Kişisel ilgimden ötürü iktisat, akademik çalışmak isteyen birisi için matematik ufuk açabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sofistikeadam

Kişisel ilgimden ötürü iktisat, akademik çalışmak isteyen birisi için matematik ufuk açabilir.

Anladim hocam sagolun

• YGS'deki puanını hemen hemen LYS'ye taşırsan rahatlıkla girersin. YGS sıralamanda önünde bulunan fenciler vs. sebeplerden dolayı zaten şu anda 10 binde falansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-43316ACAF -- 26 Mayıs 2015; 17:41:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: schumacher075

YGS'deki puanını hemen hemen LYS'ye taşırsan rahatlıkla girersin. YGS sıralamanda önünde bulunan fenciler vs. sebeplerden dolayı zaten şu anda 10 binde falansın.

Tesekkur ederim hocam insallah.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.