Şimdi Ara

Wifi ile uzaktan program kontrolü, yıkama sesi 46 db,5 inch dokunmatik ekran çamaşır makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    wifi ile internetten yazılım güncelleme
    Akıllı telefon ile uzaktan program ayarlama
    5 inch dokunmatik ekran
    63 litre aydınlatmalı kazan
    Sıvı deterjan deposu
    46 db yıkama,
    1600 d/d 72 db
    21 ana yıkama programı ve yan programlar
    vs.
    Makinenin fiyatı 3.000 lira
    Samsung ww10h96
    görebildiğim eksi tarafı ise buharlı tazeleme vs. yok, böyle bir makinada nasıl olmaz aklım almadı, çok kullandığımız bir özellik.

Bu makina hakkında yorum yapabilecek kimse var mı? Bu fiyat seviyesinde alternatif ne önerirsiniz.

Olmazsa olmazlar
    Sıvı deterjan deposu ( sadece organik sıvı deterjan kullanıyoruz)
    Kazan Aydınlatması
    50 db altı yıkama, 73 db altı sıkma
    Buharlı tazeleme

Bütçe 2500-3300 arası,

Önerileriniz için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sensodrive S kullanıcısına yanıt
    Listedeki her maddeyi bir şekil de anladım da, kazan aydınlatması neden olmazsa olmaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 26 Mayıs 2015; 0:18:43 >
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    makina kuytu karanlık bir köşede.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung Mağazası'nı ziyaret ettim, Wi-Fi özelliğinin ülkemizde kullanılamadığını söyledi..
    aeg98699 bunların hepsinden iyi ama hiçbir yerde bulamadım

• Alıp kullanırsan bilgi verirsen ii olur.Bikaç ay içinde bende alıcam.
  • sensodrive S kullanıcısına yanıt
    Hocam bulursanız ve stokda olurda bana da haber verin. Bende 98699 arıyorum.

• Sizin arayışlarınıza ağırlıklı uyan makine aslında AEG 98699 ama bu model maalesef Türkiye'de yok. Ben o makineye sahip olan şanslılardan biriyim ve arada dengesiz sıkma yapması dışında çok memnunum.

Maalesef özelliklerden biraz ödün vererek seçim yapmanız gerekecek;

Sıvı deterjan Tankı, sessizlik, tambur aydınlatması var ama buhar yok: Bosch WAY28840TR

Buhar var, Tambur ışığı var, yüke göre doz önerisi var ama Ultra sessizlik yok: Electrolux EWF1408WDL

Sıvı deterjan dozlama sistemi, sessizlik var ama tambur aydınlatması be buhar yok: Miele WKH120

Buhar, sessizlik var ama tambur aydınlatması ve sıvı deterjan deposu yok: AEG L87495XFL

• Bu arada Samsung'unda önermem şahsen. O fiyata Miele alırım. Samsung'un büyük tamburlu makinelerinde ciddi dengeleme ve ses sorunu var. Aynı zamanda Dediğiniz gibi Wi-Fi vs var ama buhar gibi yenilikçi teknolojiler yok. Aynı zamanda evde ben yokken kirlilikten çamaşır ayıklayamadıktan ve çamaşırı kendi dolduramadıktan sonra wifinin bence bir Önemi de yok.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Tüm önerileriniz için teşekkür ederim, kendi evimde de 98699 kullanıyorum ve çok memnunum. Tek olumsuzluğu klasik pompa sesiki, bu zaten tüm makinalarda aynı, birde organik sıvı deterjan haznede durmuyor.

Dediğiniz gibi eleye eleye gideceğiz.

Dün mieleleri inceledim, kapak ağızları ve tamburları çok küçük geldi, birde sıvı deterjan bölmesinde deterjan azlığı çokluğu seçimi yapılamadığını söylediler. (Kullanma Kılavuzu'na göre ayar varmış) Neticede sıvı deterjanlar da çeşit çeşit, samsung da üç kademe ayarı yapılabiliyor, az,normal,fazla diye.

Sonra bosch'a baktım idoslu olana, dediğiniz gibi buhar yok birde aeg den sonra bana hiçde alman malı kalitesinde gelmedi, ısınamadım bir türlü.

Electrolüx'e baktım, sıkmada 76db diyordu, ki bu aeg'nin 2 katı, birde aeg ve electroluxler de sıvı deterjan aparatları organik sıvı deterjanlar da işe yaramıyor. Organik deterjanlar çok sıvı halde olduğu için aradan akıp gidiyor, dolayısıyla ön yıkamalı programda tüm deterjan gitmiş oluyor.

Bahsettiğim samsung modeli de buhar olmadığı için elendi.

Şuan için sıvı deterjan deposundan vede ışıktan vazgeçmiş gözüküyorum.

Araştırmaya devam..

Düzenleme : Satıcı, mielede sıvı deterjan dozaj ayarı yok dedi ama kullanma kılavuzunda var gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensodrive -- 27 Mayıs 2015; 12:48:48 >

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Tamam inşaallah

Mielenın 8 ve 9 kg lıklarının kazan hacımlerını bılıyormusunuz?

• Miele wkh120'nin kullanma kılavuzunu incelediM, allergo Wash diye ek Seçenek sunmuşlar, Seçtiğiniz programlar da Seçilen ısı uzun süre aynı tutup, durulamada su seviyesini yükseltiyor, ayrıca ilave su seviyesi 4 Kademeli olmuş ve de maksimum durulamada seviyesi eklenmiş. Kısacası kimyasal deterjanların etkilerini minimize etmek için bir çok yenilik gelmiş, aslında durulamada sıcak suyla yapsalar müthiş olur.

Durulama suyuna müdahele ettiren başka makina da bilmiyorum, aeg yi alırken bu özelliği çok aramıştım ama yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensodrive -- 28 Mayıs 2015; 22:08:04 >
    Miele wkh 120 Aldım, Önerileriniz için tekrar teşekkürler, Sıvı deterjan deposunun olması ve durulama suyunun dört kademe birden arttırılabilmesi tercih sebebi oldu, Işık, buhar, büyük tambur vb beklentileri elemiş olduk. Ürünün en güzel yanlarından biride Yıkama 46db, Sıkma 1600 d/d da 72 db.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.