Şimdi Ara

superonline daire içine kadar fiber kablomu çekiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar istanbulda superonline daire içine kadar fiber kablomu çekiyor. dışarıdan bina içinde ki kutuya gelen turuncu bir kablo var . daire içinede o kablo mu çekiliyor. yoksa cat 6 denilen kablomu çekiliyor.

• bahsettiğin sistem cat6 tipi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende merak ediyorum evin tesisatı eski tip telefon hattı kapı girişine döşeyip gidiyorlarmı yoksa istediğimiz odaya çekiyorlar mı
  • Benim bildiğim süperonline FTTH(fiber to the home) kullanıyor yani sizin evinize(yani daire) kadar fiber kablolarla geliyor sen de bir terminal ve modemle beraber bunu kullanıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9E8F2C31A -- 23 Mayıs 2015; 21:26:25 >
  • 2 sistem var eve gelen kablo olarak
    1.si ftth yani fiber geliyor eve ve evde ki gpon cihazına giriyor ondan cikan cat6 ethernet kablosu ise routera giriyor.
    2.ise fttb yani cat6 sistem denilen ethernet kablosu geliyor eve ve routera giriyor,
    bunda gpon cihazına gerek yok çünkü binanın altında kocaman bi tane bulunuyor ve isteyen dairelere burdan ethernetle veriliyor.
    günümüzde satılan internet hızlarında 2 arasında bir fark yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sculpneo -- 23 Mayıs 2015; 23:19:38 >
  • Evimin icine kadar fiber cektiler fiberi burda sonlandirip cat6ya dondurup modemlerine girdiler
    cumartesi aksami 8 gibi basvurmustum pazar gunu aksam alti gibi superonline kullaniyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 210507 2 kullanıcısına yanıt
    yeni abonelere FTTH yani fiber optik kablo çekiliyor... ethernet kablosu artık kullanmıyorlar... ttnet bile bir çok yerde FTTH bağlamış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuyu0kazici

yeni abonelere FTTH yani fiber optik kablo çekiliyor... ethernet kablosu artık kullanmıyorlar... ttnet bile bir çok yerde FTTH bağlamış...

Çok iyi ya.. Bizim zamanımızda (5 sene önce) böyle bir uygulama yoktu. Gerçi ben halimden memnunum

superonline daire içine kadar fiber kablomu çekiyor?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.