Şimdi Ara

Ekran yırtılmasını nasıl önleyebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
7.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ekran yırtılması sorunu yaşıyorum daha önce böyle bir sorunum yoktu..

monitörüm 60hz fullhd'de oynuyorum fakat dikey senkronu açınca fps 60'a sabitleniyor

ama oyundaki akıcılık gidiyor

tavsiyeleriniz var mı?

• 144 fps sabitle bendede oluyordu tek çare öyle
  • gt740m + i5 4200u sistemli laptobum var, dikey senk. kapatınca fps 100-150 ye çıkıyor ama kasmalar başlıyor dikey senk. açınca 60 a sabitleniyor kasma olmuyor ama fightlarda fps 30a falan düşüyor ekran kartı driver ı güncel niye böyle acaba lol gibi bi oyunda kasacaksa hiç almasaydım
  • dikey senkronizayson kırılmaları önlemek için konulmuş bir ayar bence diğer açtığın ekstra ayarları tek tek kapatıp test et sorun çıkaran ayarı kapat ve driver güncelle
  • Önleyemezsin.

Çoğumuzun evindeki monitörler 60Hz olduğu için, ekran kartın ne kadar iyi olursa olsun monitör sn de 60 kare gösterir. Dikey senkronizasyonu kapattığında atıyorum 300fps almaya başlarsın ama monitör bunu 60 kare olarak sana yansıtacağı için ekran kartının fps hızına yetişemez ve yırtılmalar oluşur.

Edit: Dikey senk. kapatıp 144 ya da 120fps ye sabitle. 144fps de zaman zaman ufak yırtılmalar oluyor fakat 120p sorunsuz denebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irrelevance -- 22 Mayıs 2015; 18:26:07 >
  • Cru adli programla monitörü oc etmeyi dene. Ben 75 hz e iç ettim bf4 te farkediliyor mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiyeler için teşekkür ederim. Deneyeceğim hepsini...
  • quote:

Orijinalden alıntı: forq1ven

Önleyemezsin.

Çoğumuzun evindeki monitörler 60Hz olduğu için, ekran kartın ne kadar iyi olursa olsun monitör sn de 60 kare gösterir. Dikey senkronizasyonu kapattığında atıyorum 300fps almaya başlarsın ama monitör bunu 60 kare olarak sana yansıtacağı için ekran kartının fps hızına yetişemez ve yırtılmalar oluşur.

Edit: Dikey senk. kapatıp 144 ya da 120fps ye sabitle. 144fps de zaman zaman ufak yırtılmalar oluyor fakat 120p sorunsuz denebilir.

Denememiştim hep 60'a sabitlene denemiştim. Onu da deneyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forq1ven

Önleyemezsin.

Kanka seni aldık gambit e lol kariyerini bitirip postalıycaz alt ligde paso takım değiştirirsin yada stream falan yaparsın artık geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok yüksek fps veya ani fps değişimleri tearing'e sebep olabiliyor, çünkü evlerdeki çoğu monitor 60Hz. Belirli bir fps'ye sabitle öyle dene. Olmazsa V-Sync'den başka çözüm yok gibi. Ek olarak çözünürlüğü de değiştirmeyi deneyebilirsin. Bende de arada olduğu için monitörü değiştirip G-Sync özelliği olan bir şey almayı düşünüyorum.
  • Yırtılmalar icin dikey senkronizasyonu ac. 60fps'ye dusmesi akıcılıga etki etmez zaten 60 hertzlik monitorun destekledigi maksimum fps 60'dır. Ola ki fightlarda vs. fps de dususler yasıyosan ekran kartı ayarlarından uclu ara belleklemeyi ac(triple buffering). Yine de duzelmezse suruculeri guncelle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.