Şimdi Ara

Logitech G29 (PS5, PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox Series X-S, Xbox One, PC) - Ana Konu (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.007
Cevap
77
Favori
163.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • T500:http://www.amazon.com/gp/product/B004J6KRD6?keywords=t500rs&qid=1451306595&ref_=sr_1_1&sr=8-1

G29: http://www.hepsiburada.com/logitech-g29-yaris-direksiyonu-941-000112-p-GAMELOGI941000112

T500 amazondan almak isteseniz 2500 lira gibi bi fiyata geliyor. G29 1400 lira. t300 ile karıştırıyor olabilirsiniz.

• ygrkmklnc kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten amazon.com üzerinden gelmez .de üzerinden euro ile alabilirsiniz 400 euro + 100 euro masraf desek gene g29 la aynı fiyata gelir diye düşünüyorum zam gelmiş T500 e onu gözden kaçırdım kusura bakmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • g29 iyi hos ama vites yok el freni yok

yada vitesi el freni gibi kullaniriz desek yine vites yok

ps4 e dfgt destegi getirsinler yormasinlar bizi

illa gimx mi alalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkermurat -- 30 Aralık 2015; 8:29:09 >
  • Sevgili Senatus, öncelikle seninle bir konuyu açıklığa kavuşturalım, Öncelikle soyguncu ve hırsız derken neye dayanarak bunu dediğini açıklar mısın ?, ticaretle ve ithalatla uğraşmadığın ayrıca teknik bilgin olmadığı çok belli! İstersen amazondan almaya çalış bakalım kaç lira diyorlar sana.
    Bu cihazların kendi bedellerinin dışında bizim gümrüğümüzde %20 ötv + %18 kdv ve taşıma + gümrük masraflarını koymadan kafana göre fiyat analizi yapıyorsun.
    Amazonda 400$ a satılan bir malın üstüne bu vergileri ve masrafları eklersen 623$ yapar yani 1869, biz bunu 1600 e satıyoruz ( kur düşükken 1400-1500 lere satıyorduk, şimdi hangimiz kazıkçı ?
    Amazondan aldığın cihazların çoğu sen aksini belirtmediğin sürece 110V gelir onuda bakmadan takarsın fişe elinde kalır! öyle değilde 220V geldiyse şanlısın. Amazondan T500 220V direksiyonu gümrüksüz getir kaç tane getirirsen ben senden alıcam, söz. üstüne karını da koy :)

Sonra G29 ve T500 ün aynı sınıf olduğunu nereden çıkarttın? hangi teknik bilgiye sahipsin bu konuda onuda bilmek isteriz. Motor güçleri, force feedback testlerinin verileri varsa paylaşırsan sevinirim ama yok ise ben sana yollarımaradaki farkları görürsün. bunun yanında gel mağazamızda kullan T500 ü ve Logitech i aradaki farka kendin karar ver.
    Bırak T500 ü T300 bile G29 dan daha kuvvetli ve force feedback tepkileri %20 fazla ve istikrarlıdır. bir konuda kafana göre insanları itham etmeden önce o konuda donanım sahibi olmanı tavsiye ederim. İnsanlara firmalara soyguncu diyerek sadece kendi adına çamur atmış olursun. bizden alışveriş yapıp soyuldum diyen birini gösteremezsin çünkü bu işi hakkıyla ve çok makul kar marjları ile yapıyoruz.
    Türkiye de bizim gibi sadece yarışseverler için özel ürünler bulup getiren bir firma var ve senin gibiler sadece çamur atarak bu insanların ekmeğiyle uğraşmak istiyorsunuz. Birinin ve bir şirketin hakkında fikir sahibi olmak için önce onlarla iletişime geç, alışveriş yap sonra karar ver. Bu kafayla sen zaten yarışma arkadaşım ben de br oyuncu olarak yarış ve simulasyon oynayanların belli bir kültür eğitim altyapısına sahip olduğunu düşünüyorum ve sen bu gruba göre fazla aşağıda kalmışsın.
    Benim numaram 0532 340 51 54 herhangi bir sorun olursa beni arayabilirsin. Takma isimlerle yazı yazmak yerine kendi isminle eleştirilerini yap bizde kiminle konuştuğumuzu bilelim.
    Not: Forumda böyle bir yazı yazdığım için üzgünüm ama yazılanlara da sessiz kalmak doğru olmazdı.
    saygılarımla
    Mustafa Gemici

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafagemici

Sevgili Senatus, öncelikle seninle bir konuyu açıklığa kavuşturalım, Öncelikle soyguncu ve hırsız derken neye dayanarak bunu dediğini açıklar mısın ?, ticaretle ve ithalatla uğraşmadığın ayrıca teknik bilgin olmadığı çok belli! İstersen amazondan almaya çalış bakalım kaç lira diyorlar sana.
    Bu cihazların kendi bedellerinin dışında bizim gümrüğümüzde %20 ötv + %18 kdv ve taşıma + gümrük masraflarını koymadan kafana göre fiyat analizi yapıyorsun.
    Amazonda 400$ a satılan bir malın üstüne bu vergileri ve masrafları eklersen 623$ yapar yani 1869, biz bunu 1600 e satıyoruz ( kur düşükken 1400-1500 lere satıyorduk, şimdi hangimiz kazıkçı ?
    Amazondan aldığın cihazların çoğu sen aksini belirtmediğin sürece 110V gelir onuda bakmadan takarsın fişe elinde kalır! öyle değilde 220V geldiyse şanlısın. Amazondan T500 220V direksiyonu gümrüksüz getir kaç tane getirirsen ben senden alıcam, söz. üstüne karını da koy :)

Sonra G29 ve T500 ün aynı sınıf olduğunu nereden çıkarttın? hangi teknik bilgiye sahipsin bu konuda onuda bilmek isteriz. Motor güçleri, force feedback testlerinin verileri varsa paylaşırsan sevinirim ama yok ise ben sana yollarımaradaki farkları görürsün. bunun yanında gel mağazamızda kullan T500 ü ve Logitech i aradaki farka kendin karar ver.
    Bırak T500 ü T300 bile G29 dan daha kuvvetli ve force feedback tepkileri %20 fazla ve istikrarlıdır. bir konuda kafana göre insanları itham etmeden önce o konuda donanım sahibi olmanı tavsiye ederim. İnsanlara firmalara soyguncu diyerek sadece kendi adına çamur atmış olursun. bizden alışveriş yapıp soyuldum diyen birini gösteremezsin çünkü bu işi hakkıyla ve çok makul kar marjları ile yapıyoruz.
    Türkiye de bizim gibi sadece yarışseverler için özel ürünler bulup getiren bir firma var ve senin gibiler sadece çamur atarak bu insanların ekmeğiyle uğraşmak istiyorsunuz. Birinin ve bir şirketin hakkında fikir sahibi olmak için önce onlarla iletişime geç, alışveriş yap sonra karar ver. Bu kafayla sen zaten yarışma arkadaşım ben de br oyuncu olarak yarış ve simulasyon oynayanların belli bir kültür eğitim altyapısına sahip olduğunu düşünüyorum ve sen bu gruba göre fazla aşağıda kalmışsın.
    Benim numaram 0532 340 51 54 herhangi bir sorun olursa beni arayabilirsin. Takma isimlerle yazı yazmak yerine kendi isminle eleştirilerini yap bizde kiminle konuştuğumuzu bilelim.
    Not: Forumda böyle bir yazı yazdığım için üzgünüm ama yazılanlara da sessiz kalmak doğru olmazdı.
    saygılarımla
    Mustafa Gemici

Amazon dan bizim sattığımız 1600 liralık T300 ü aldığınızda size çıkan rakam, şanslıysanız gümrüğe takılmazsa ( %90 takılır ) bu rakamı ödersiniz Senatus arkadaşım.

• mustafagemici kullanıcısına yanıt
    Arkadaşla konuştuk , bana en ince detayına kadar anlattı sağolsun anladımki oda haklı bende oyuncu olarak haklıyım . Kimsenin ekmeğine karışmak istemem bunları düşünmeden atmıştım o mesajı. Uzatmadan hayırlı satışlar diliyorum.

Hocam ülkemizde bu işi yaptığınız ve boşluğu doldurduğunuz için size saygım var ancak bu fiyatta bir hata var galiba. t500rs 2600 liraya gelirken t300rs için 2900 fiyatı nasıl çıkardınız anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygrkmklnc -- 15 Ocak 2016; 19:04:21 >
  • Merhaba, ordaki fiyat doğru Amazon artık bizim ticari olarak uğradığımız haksızlıpa son cerdi ve ürünlerin normal fiyatlarının üstüne satın almaya geçtiğinizde 800-900 tl civarı kargo ve işlem ücreti ve 800-1200 tl civarında gümrük masrafı koyuyor. Eğer gümrüğe takılmaz ise gümrük için alınan fiyatı geri ödüyor. T500 alırsanız 4000 tl civarı fiyat çıkacaktır. Ben geçen hafta deneme yaptım ve sipariş verdim çok acil isteyen bir müşterim için ve 3900 tl ye geldi . Kendiniz girip sipariş verebilir ödeme kısmına gelince vazgeçebilirsiniz fiyatı görebilirsiniz. Biz T500 ü 2950 tl ( kurlara göre değilebilir )ye satıyoruz şu anda stoklarda yok 3 hafta sonra gelecek

4000 TL ye OSW toplarım ben Bodnara bile taş çıkartır.

Merhaba siz henüz giriş yapıp ülke ve kargolanacağı yeri belirmediğiniz için öyle çıkıyor bakın ben şimdi yaptım 4200 lira çıkarttı

Hayır hocam türkiye'ye istiyorum. Siz sonuçları türk lirası üzerinden göster diyorsunuz ama amazon'un çevirirken kullandığı kur normalden çok daha fazla.

Gördüğünüz gibi 865$'a alınabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygrkmklnc -- 15 Ocak 2016; 20:55:21 >
  • G29 almayı düşünenler , Thrustmaster ve Logitech kıyaslamasında sessizliğe ve force feedback'e çok takılmayın.

Öyle abartılacak bir dişli sesi yok, ki ayrıca sesten bahseden herkes oyunun sesini kısarak mı oynuyor anlamadım. Direksiyon setlerinin keyfide gürültülü bir ses sistemi veya kaliteli bir kulaklıkla çıkar, kulak üstü kulaklığı takınca dış ortamda bir şey duymak çok zor oluyor.

Force Feedback konusuda göreceli bana göre. Öyle tüy gibi bir direksiyon anlayışı yok yani. Gayet tok ve hisli. Pandül atarken, kontra verirken derken bir süre sonra bile yorucu oluyor.

Aradaki fiyat farkına değecek kadar bir fark göremiyorum. Ki bence işin servis ve yedek parça boyutunu da düşünmekte fayda var.
    en hızlı kargoyu seçip, amazonun şişirme kuruna çevirip + gümrük vergisi dahilken takılır muhabbetinin geçmesi (en fazla 1-2 fax belge istiyorlar, ülkeye girişi yasak olan ürünü de geri yolluyorlar iadeni alıyorsun zaten) iyimiş
  • doguayaz D kullanıcısına yanıt
    Yorumun altına imzamı atıyorum her iki sistemi
    Kullanmış biri olarak valla ben en son g29 da
    Karar kıldım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllardır amazon ve ebay gibi yabancı sitelerden alışveriş yapan biri olarak T500 RS yurtdışından almak için;

öncelikle amazon.com, amazon.co.uk, amazon.de gibi sitelere de bakıp fiyat karşılaştırması yapmanızı öneririm.

T500rs için amazon.de tercih ederseniz vergiler kargo dahil 467,5€ ya alabilirsiniz. Kargonuz 5 günde elinizde olur. Bugünün kuru(Eur=3,30TL) ile toplam tutar 1.542TL

http://www.amazon.de/Lenkrad-T500-GT6-RACING-WHEEL/dp/B004GNG2MW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1453106981&sr=8-1&keywords=thrustmaster+t500

Alternatif olarak playseatstore dan sipariş verebilirsiniz; burada da vergiler ve kargo dahil 503€ ya alabilirsiniz. Bugünün kuru(Eur=3,30TL) ile 1.660TL

http://www.playseatstore.com/thrustmaster-t500rs.html

(Bu siteden %5 indirim sağlayan kodu da paylaşayım: playst-logtc-5disc)

Playseatsore da bundle fiyatları çok daha uygun, yani direksiyonla birlikte koltuk ve diğer aparatları da sipariş verirseniz ekstra indirimlerden faydalanırsınız.

amazon için 4.000TL gibi saçma rakamlar telaffuz edilmiş, yurtdışında hala çok uyguna alabileceğiniz alternatifler mevcut olduğunu göstermek istedim fotoğrafları da paylaştım umarım açıklayıcı olmuştur

• biraz konuyu takip ettim. bazı yanlış olduğunu düşündüğüm yorumlara eleştiride bulunacam ki g29 almayı düşünenlere faydası olsun.

LOGITECH MARKA REZALETİ
    bir kere g29un en büyük dez avantajı logitechin g27 sahiplerine yaptığı ticari pisliktir. g27de ps4 desteği getirmeyerek g27 sahiplerine logitech kendi kalitesi kadar bir kazık attı. buradan bir kere logitech markasını sildim. ancak g27mi sattığım zamanlarda t300rs ile ilgili bazı olumsuzluklar yüzünden ve en önemlisi t300rs in 2pedallı ve vitessiz olması yüzünden g29aldım.

T300RS INTEGRAL
    o sırada t300rs integral henüz yeni çıkmıştı ve türkiyede yoktu. t300ün integral versiyonunda 3 pedal ve vites desteği var ayrıca direksiyonun şekli muhteşem duruyor en iyi görünen en ergonomik direksiyon diyebilirim. şunu pistte araba kullanmış birisi olarak araba derken pistte yarışlara girmiş hatta yurtdışında pistte sağdan direksiyonlu araba kullanmış birisi olarak diyorum yarış direksiyonlarında alcantra direksiyon her zaman deriden daha iyidir. bazıları sanki deri daha iyi gibi yorum yapıyor artık bu kişinin kendi zevki. direksiyon dışında t300 de pedalların yumuşak ve hissis olduğu yorumları var bende sert pedal severim ancak t300 burada yanlış bişey yapmamış çünkü yarış arabalarında da pedallar yumuşaktır ve kısa basılır. ki kolay basılsın hızlı ayar verilsin diye. o süratte sert pedala ince ayar basmak çok zordur. ancak evde otururken zor olmadığından, sert pedal gerçek arabalardaki gibi insanın daha hoşuna gidiyor. logitech bu g29da fren pedalını gerçekten çok sert yapmış bu normal halk arabalarındaki fren sertliği gibi gerçekçi olmuş ancak pist arabalarında ben böyle sert olduğunu düşünmüyorum. yani direksiyon setini değerlendirirken gerçek normal araba başka pistte kullanılan gerçek arabalar başkadır. g29 daha çok pist değilde günlük arabalardakine benziyor. ben bunu t300ün eksikliği veya t300ün daha gerçekçi olması gibi yorumlamıyorum. buna tarz farkı derim.

YURTDIŞI ALIŞVERİŞİ
    yurtdışından araba lastiğine kadar tayland çin hongkong ingiltere italya abd avustralya(kıta olan) bu ülkelerden alışveriş yapmış birisi olarak, gümrüğe takıldımı isterse kargo bedava olsun bikere avantajını yitiriyor. kargoya nasıl takılır neden bazen takılıp bazen takılmıyor bu neye göre gümrükçüler hareket ediyor burada ifşa edemem kusura bakmayın. gümrükçülerin işini zorlaştırmak istemiyorum. ancak şu şekilde bakın yurtdışından satın aldığınız pahalı ürünlerin gümrüğe takılma oranı %70-80, ucuz ürünlerin takılma oranı ise %30-40. buna göre değerlendirme yapılabilir ki sıfır kokusu üzerinde kutusu büyük cillop gibi g29un takılma oranı %99. ancak vitesin takılma oranı %30 diyebilirim. ancak yurtdışına bizzat gidip ürünü %30 ucuza alıp birde tax free olayından %10-15 para iadesi aldınızmı e o zaman tabiki en iyi yol bu. hem görerek hem ucuza almış oluyorsunuz hemde ürünü yanınızda getirdiğiniz için kargo gümrük bedavaya geliyor.

YURTİÇİ ALIŞVERİŞİ
    eğer fiyatlar arasındaki fark çok yoksa yurtiçini tercih ederim. tabiki bazı firmalar olayı abartıyor tek el monopol olduğu için isim vermek gerekirse aral ithalat gibi fifa 2016 fiyatı dünyanın en pahalısı türkiyede. bizde ne yapıyoruz internetten abd vs sitelerden oyun kodu alıp steam origin üzerinden oyunu indirip oynuyoruz. bu firmanın ayıbı oluyor bence. bu aralar direksiyonlarda yurtiçi-yutrdışı fiyatları birbirine yakın. ben türkiyedeki Thrustmaster ithalatçı firmaların değerlendirilmesi tarafındayım logitech g29a göre. 1500tllik üründe veya 1000tllik üründe garanti durumu önemli hemde bir hata olsa nazınızın geçeceği biri var karşınızda bunuda bir özellik olarak kabul etmek gerekir.

G29 TAN ÇIKAN SES fazla abartılıyor.
    yani g29 sesli diyen hatta g27ye sesli diyen yaylada mı oynuyor anlamıyorum evde hiçmi çıtırtı yok. g29daki sesten rahatsız olan birisinin kendi kalp atışını duyacak kadar hassas antenlerinin olması gerekiyor. normalde bir araba kullansanız dahi direksiyonu çevirirken biraz ses gelir bu anormal değil. ayrıca bu g27deki veya g29daki dişli sesi benim hoşuma giden bişey. ha t300rs te hiç ses yokmuş kayışlıymış bu iyi ama bu g29u bence kötü yapmaz. t300rs tede kayışın zamanla eskiyeceğini hiç düşünmüyorum çünkü gerçek bir araba motorunda bile onlarca kayış eskimiyorken basit bir direksiyona heralde sağlam bi kayış koymuşlardır. plastikten tank/ kepçe paleti yapılan bir devirdeyiz. netice olarak g29daki dişli sesi gerçekten fazla abartılıyor bunu bir eksi olarak görüp satın almayı etkilememesi gerekir.

G29 TASARIM HATASI
    G29 fotoğraflarda güzel oyuncak gibi duruyor ancak asla gerçek bir direksiyonun yanından geçmez. tutma hissi olarak güzel ancak o direksiyonun göbeğinin üzerindeki yön tuşları vs olduğu bölüm çok rahatsız edici açıkçası beni hem görüntü olarak hemde kullanış olarak rahatsız etti. bunu beğenenler hata yapar. çünkü logitechin bu tuşları direksiyonun üzerine koyması, tasarım gerekliliğinden değil, vitesi ayrıca satacağından dolayı. şimdi bunları Vitese koysa bu sefer direksiyonda bu tuşlar olmayacaktı mecbur viteside direksiyonla beraber vermek zorunda kalacaktı. yani burada logitech vitesi ayrı satacağından dolayı bütün tuşları direksiyon üzerine doldurmuş ayrıca mavi ve kırmızı renk bir arada hiç olmamış. ha oyun oynarken zaten bunlara gözünüz takılmıyor ancak direksiyon ile direksiyon göbeği arasında parmaklarınızı açıp kapatacak yer kalmamış o köşeli plastiklere illaki çarpıyor ki onların köşeli olmasıda ayrı bir tasarım hatası. en azından yuvarla o köşeleride elimize batar gibi olmasın. burada logitech 2. KAZIĞI ATIYOR. g27 ps4 desteklemezken, g29 dada vitesi ayrıca satmak için para için direksiyon tasarımını kötü yaparak viteste olsa daha ergonomik olan tuşları tutup direksiyona doldurmuş. bu direksiyonun gerçekçiliğini baltalayan bir durum. tek avantajı ps4 oyun menülerinde daha kolay ulaşım sağlıyor. bu en çok Gran Turismo gibi simulasyon bir sürü ayar yapılan oyunlarda çok büyük rahatlık ve pratiklik getirir onun dışında diğer NFS gibi oyunlarda çok bir avantajı olmayacağın düşünüyorum. e haliyle piyasada sadece logitech g27/g29 ve t300rs var. vitesli direksiyonlar arasında logitechte marka olarak daha fazla ürün çeşiti olduğundan ben kralım modunda ne kadar fazla para kazanabilirim düşüncesini 1.sırada koyarak bize g29ları satma derdinde. bence o paranın direksiyonu değil g29. ama vites+3 pedallı başka alternatif yok(TU) aldık mecbur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 18 Ocak 2016; 16:19:31 >

• buraya ne yazarsak yazalım kimine göre a marka kimine göre b marka iyi.
  • Dfgt-g25 ve g27 ps4 destegi imza kampanyasi

https://www.change.org/p/sony-logitech-playstation-4-need-dfgt-g25-g27-support-for-ps4

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben t300 t500 fanateck g27 hepsini kullandım
    şu anda yine g29 kullanıyorum üzerindeki tuşlarda bana
    hiç rahatsızlık vermiyor zaten vites lüzumsuzdu
    böyle direksiyon daha güzel olmuş ayrıca triptonik
    yani simit arkasında kelebek vitesler var
    zaten hiç bir yarış arabasında artık topuzlu vites yok
    g29 sağlam ürün yapıyor bırakında bazı ürünleri desteklemesin
    ordaki çalışanlar taşmı yiyecekler

genaral motors neden batmış araştırma konusu olur
    adam 20 yaşında alıp kullanmaya başladığı bir pancar
    yani su motorunu 80 yaşına geldiğinde hala kullanıyormuş
  • Abi Sony ve logitech bu destegi vermeli bence

en azindan farkli yada daha ust seviye bir direksiyona gecme veyahut gecmeme kararini biz oyuncular vermis oluruz

ozellkle ps4 te biz oyuncularin hep birseylere mecbur birakilmasi konusu bence cok can sıkıcı

misal online oynamak isteyen para verip plus alacak,direksiyonla yaris oyunu oynamak isteyenler sadece şu direksiyonlari kullanacak gibi dayatmaci yaklasimlar beni cok rahatsiz ediyor

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.