Şimdi Ara

Asus ülkemiz için özel tasarladığı DSL-N17U Gigabit modemini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
1.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus ülkemiz için özel tasarladığı DSL-N17U Gigabit modemini duyurdu 

Asus kısa bir süre önce Türkiye için özel olarak tasarladığı DSL-N17U Gigabit Modem Router'ını duyurdu. Modern bir tasarım anlayışına sahip modem bir çok özelliğe destek sunmasıyla da dikkatleri çekiyor. 

ADSL2/2+, ADSL, VDSL2 ve Fiber internete destek sağlayan modem ethernet bağlantı noktalarından kablolu bağlantı ile 1000 Mbit/s hız sunabilirken sahip olduğu 802.11n standartı ile kablosuz bağlantılarda 300 Mbps hıza ulaşabiliyor. Hem modem hem de router görevini üstlenen cihaz kullanıcıların ihtiyaçlarına göre görevlendirilebiliyor. Kullanıcılar modem ve router desteğini bir arada kullanabilirken dileyen kullanıcılar cihazı yalnızca kablosuz router olarak kullanarak cihazın özelliklerinden faydalanabilecekler.

İki adet dahili anteni bulunan modemin sahip olduğu Ai Radar teknolojisi ile kablolu veya kablosuz bağlantılarda oyunculara düşük ping değerleri sunacağı belirtiliyor.Üzerinde 4 adet LAN ethernet ve 1 adet WAN ethernet portu bulunan modemde ayrıca 2 adet USB ve bir adette DSL portu yer alıyor. USB girişleri ile 3G ve 4G modemlere destek veren cihaz, bu portlar üzerinden aynı zamanda medya sunucusu, dosya paylaşımı, torrent desteği ve ağ yazıcı paylaşımı gibi özelliklere de destek sunuyor. Bunun yanında bir başka teknolojisi AiCloud'a da destek veren ASUS evinizin ağına bağlı diğer akıllı telefon veya bilgisayarlardaki verilere erişme veya eşitleme imkanı da sunuyor.

Özellikle sinyal gücünün yüksek olması ve ping sürelerinin düşük olması gibi konularda da oldukça iddialı olan modemin satışına önümüzdeki günlerde başlanacak. Yalnızca ülkemiz pazarında satılacak modelin fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• Yahu koca interneti aştık da yerel ağda mı boğulduk. İstanbuldan Almanya 50ms ping değeri var en iyi ihtimalle. Paket kayıpları da cabası. ISS nin sorunlarını modemle aşamazsınız.

• İslemci ve ram bilgileri:

https://wikidevi.com/wiki/ASUS_DSL-N17U

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alierr

İslemci ve ram bilgileri:

https://wikidevi.com/wiki/ASUS_DSL-N17U

Merhaba,
    bende arama sonucu ayni bilgiye ulastim ancak bultende cihazin cift islemciye sahip oldugu yaziyordu. Turkiye icin ozel bir urun oldugu belirtilirken boyle bir ozellestirme var mi yok mu belirtilmemis. O yuzden eklemek istemedim yanlis bilgi vermemek adina. Net bir bilgiye olusursam islemci bilgisini ekleyecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okisht -- 21 Mayıs 2015; 17:54:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiye için özel üretim derken ek olarak ne koymuşlar ki özel üretim olmuş

• Yoo hayır bir daha aynı hatayı yapmam. Modem bir kere alınır o da Asus değil! Bunun n10e modelini kullanıyorum. Yani kullanıyorum dediğime bakmayın modem izin verdiğinde kullanabiliyoruz kendisini. Keyfe keder internete bağlanıyoruz. Bazen bizi kablosuz ağından filan atıyor triplere giriyor. Geri götürdüm 20 gün sonra almadılar. Alıştık artık bizde.

• AC desteği yok, vdsl özelliği iyi ama anten olmadığı için sinyal kuvveti nasıl olacak merak konusu, tplink 9980'a rakip olarak çıkmış, gigabit ethernet olaması iyi, ağ üzerinden dosya paylaşımı hızı burda önemli olacak.
  • sitesinden son çıkan güncellemeyi yap.
  • Asus'tan beş para etmez bir modem daha en adi chipset ve işlemciye sahip
    Türkiye'ye özel üretimse bilin ki modemin ederi 75 tl + sırf ismi asus olduğu içinde 100 TL daha ekleyin olur 175 TL bu bile en iyi ihtimal
    1 sene önce çıkan Airties 5650 modeli şimdiden bu modemden 2 kat daha üstün

Modem MT7511 kodlu 500MHz tek çekirdek işlemciye sahip
    Wi-Fİ MT7592 en adi Ralink (Aztech modemlerde kullanılan chipset)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 21 Mayıs 2015; 21:33:24 >

• Asidi severim.

• Ülkemize özel olan kısmı neresi acaba onu merak ettim.
  • Tabii ki fiyatı ne olcak
  • Bu işlemci tablosunu nerden aldınız.
  • FreeRun kullanıcısına yanıt
    https://wikidevi.com/wiki/MediaTek
  • Açıkçası Airties modem kullananların bilgisayarlarına iss'lerin elini kolunu sallayarak girebildiğini düşünürsek en tıraş asus modem bile airties'in en iyi modeminden iyidir.

• Fiyatı da ülkeye özel olursa anca o zaman

• burda specler yazıyor, MT7511 model 750MHz hızında, sizin verdiğiniz linkte 500mhz, sanırım asus işlelemci hızını yükseltmiş.
    https://www.wikidevi.com/wiki/ASUS_DSL-N17U

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeRun -- 22 Mayıs 2015; 0:43:26 >
  • En dandik işlemciyi koyuyorlar bide torrent desteği var diyorlar.Kaç yıldır adam gibi bir türlü çalıştıramadılar gitti,bari yazmayın ya özellik diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06
    Asustan beş para etmez bir modem daha en adi chipset ve işlemciye sahip Türkiyeye özel üretimse bilin ki modemin ederi 75 tl + sırf ismi asus olduğu içinde 100 TL daha ekleyin olur 175 TL bu bile en iyi ihtimal 1 sene önce çıkan Airties 5650 modeli şimdiden bu modemden 2 kat daha üstün Modem MT7511 kodlu 500MHz tek çekirdek işlemciye sahip Wi-Fİ MT7592 en adi Ralink (Aztech modemlerde kullanılan chipset) Asus ülkemiz için özel tasarladığı DSL-N17U Gigabit modemini duyurdu

Daha önce Asus Network ürünü kullanmış ve pek memnun olmamıştım.
    Hele ki daha sonralarda modemlerinde güvenlik açığı çıkmıştı, -ki bir daha asla Asus Network ürünü de almam.

Hattâ Asus bıraksın bu network sevdasını...

• şu netmaster belasından bizi kurtaracak bir modem getirtseler ya buraya

ya da üretseler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.