Şimdi Ara

Bisikletimi yenilemek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde resimdeki bisiklet var.

Tekerlek,fren felan hepsi iyi durumda çalışıyor.

Ama çok pası var ve gıcırdama sesi geliyor delirtti beni 1 yıldır kullanmıyorum. Bisiklette 4 yıllık felandır.

Benim amacım görsel olarak bi yenileme boyamak istiyorum bu mümkün müdür forumda bi arkadaş baya güzel bi tasarım yapmıştı.

Ayrıca çok tozlu öyle böyle değil. Su tutsam biraz tazikli zararı olur mu ?

WD-40 diyenler oluyor ben onu anlamadım pas çözücü sanırım.

Kısacası sorun şu : Pasları,gıcırdamaları nasıl giderebilirim ve yeniden tasarlamak istiyorum üstündeki boyayı.
    Not : Geçen sene daha kötü durumdaydı komple söktüm yağladım sildim taktım sürdüm. Bisikletten anlıyorum

Bu istediklerimi yapmam için ne gereklidir malzeme olarak.

Paslı yerleri yuvarlak içine aldım resimde görebilirsiniz ayrıca büyük yuvarlağın olduğu bölümden gıcırtı geliyor ne yapmalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EightArm v2 -- 20 Mayıs 2015; 20:43:46 >

• Yardımcı olacak varsa şimdiden teşekkürler konuya sık sık bakıyorum
  • up upu pu pu
  • Merhaba. Orta amortisör yayı her zaman sıkıntıdır, hiç olmasa daha iyi. Öncelikle yayı temizle, wd40 ile pastan arındırıp yağla. Gıcırtı yapabilecek yerler pedallar ve krank kolları, sele bağlantıları olur genellikle. Onları da temizle. Bisiklette akıcılık sorunu varsa orta göbek ve teker göbekleri bakım isteyebilir.
    kolay gelsin.
    not:WD-40 pas sökücüdür. Paslı yerin üstüne sıkıp bir süre bekle. Sonra fırça veya bez ile temizle. WD-40 yağlayıcı değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem73 -- 21 Mayıs 2015; 7:46:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erdem73 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim WD-40 aramaya çıkıyorum şimdi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.