Şimdi Ara

Apple Türkiye, iPhone fiyatlarına yeniden zam yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
3.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple Türkiye, iPhone fiyatlarına yeniden zam yaptı

Apple, bugün itibariyle Türkiye'den iPhone satın almak isteyen kullanıcılarına üzücü bir haber verdi. İntenet mağazasındaki fiyatları güncelleyen üretici iPhone 5, iPhone 6 ve 6+ modellerinin yanında bu cihazlar için üretilen kılıflara da zam yaptı.

Apple'ın bu zammı sürpriz bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Hatırlanacağı üzere şirket en son 1 Ocak 2015 tarihinde mağazada bulunan bir çok cihazının fiyatlarını yükseltmişti. Ancak özellikle son günlerde dolar kurunun da bir miktar aşağıya inmesi cihazlara ikinci zam gelmesinin önüne geçememiş gibi gözüküyor.

İlk çıktığı tarihte  2349 TL olarak satılan 16 GB iPhone 6 modeli 1 Ocak zammı ile birlikte 2499 TL'den satılmaya başlanmıştı. Aynı cihaz bugün gelen ikinci zam ile bilikte 2699TL fiyat seviyesine ulaştı. En düşük model için baktığımızda 16 GB iPhone 6 fiyatı çıkışından itibaren 350 TL yükselirken, en yüksek fiyattan satılan 128 GB iPhone 6+'nın fiyatı çıkışından itibaren iki zam ile birlikte 650 TL yükselmiş durumda. 

Yeni fiyatları haberin alt kısmında bulabilirsiniz. 

Bugün Apple kanadından yaşanan başka bir gelişme de Lightning Dock'un mağazada yerini alması oldu. Lightning port bulunan modeller için üretilen dock ünitesi üzerine yerleştirdiğiniz cihazı dik konumda şarj etmeyi sağlıyor. Arka kısmında 3.5mm jack bulunan ünite, cihazınızı yerleştirdiğinizde alt kısımda kalarak kapanan ses girişini kullanmanıza izin vermiş oluyor. Bu arada ünite Lightning Portu bulunan iPod Touch'lar ile de uyumlu olarak çalışabiliyor. Üreticinin kendi geliştirdiği orjinal kılıflar ile kullanıma imkan sunan ürün 139 TL fiyat etiketine sahip.

Apple Türkiye yeni iPhone fiyatları 

16 GB   iPhone 6        Eski Fiyatı: 2499    Yeni Fiyatı: 2699

64 GB   iPhone 6        Eski Fiyatı: 2849    Yeni Fiyatı: 3099

128 GB iPhone 6        Eski Fiyatı: 3199    Yeni Fiyatı: 3499  

16 GB   iPhone 6+      Eski Fiyatı: 2849    Yeni Fiyatı: 3099

64 GB   iPhone 6+      Eski Fiyatı: 3199    Yeni Fiyatı: 3499

128 GB iPhone 6+      Eski Fiyatı: 3499    Yeni Fiyatı: 3899 

16 GB iPhone 5S        Eski Fiyatı: 2049    Yeni Fiyatı: 2249 

• Yazım yanlışı olmuş. 32 GB'lar 64 GB, 64 GB'lar 128 GB olarak düzeltilmeli.
  • oww zam alırım bir dal 6S de baz fiyat olarak 3binden gelse tadından yenmez

• Fiyatı kes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sömürge mi burası ulannn normal de tel çıkar fiyati ucuzlar 300 tl artmış alanlara acıyorum

• 64 GB İphone 6+ eski fiyat ve yeni fiyat yanlış yazılmış..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ne biçim haber insan paylaşmadan önce bir kontrol etmez mi ? fiyatlar kapasiteler vs hep yanlış...

• arz talep meselesi.

• Merhaba, haber gecikmesin diye kısıtlı bir süre içerisinde hazırlamak durumunda kaldım. Bu sebeple kapasitelerde bazı hatalar olunca fiyatlar da yanlış olmuş.
    Düzeltip tekrar kontrol ettim. Geri bildiriminiz ve anlayışınız için teşekkür ederim
  • 4000 tlyi bir telefona ödeyen en iyi ihtimalle kerizdir.(aylık gelir 4000 hariç)

• Benim gözümde iPhone artık 3000 liradan başlar,16 gb hiç almadığımı düşünürsem 64 gb den başlıyorum,bu işin sonu nereye gidecek merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 ile birlikte kurduğum Apple ekosistemini bozabilirim.
  • döviz düşüyor bunlar zam yapıyor iphone 5 kullanıyorum 6s almayı düşünüyordum ama bu politikalardan sonra vazgeçeceğim.

• ne kadar pahalı o kadar iyi. zam yaptıkça kalitesi artıyor cihazın. iphone 6 1 gb ram, 16 gb 196$ maliyeti, samsung s6 3 gb ram, 32gb maliyeti amoled ekranla 264$

• Dolar kurundaki artışa bağlı olarak çok kısa aralıklarla peşpeşe iki zam yapmamak için bir süre ertelediler.

Iphone ucuz yeaa diyenlere gelsin
  • Dolardan daha fazla kazandırıyor iphone. İlk çıktığında 10 tane alsam 6bin lira kâr. İyi para.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • koyun cok almaya devem ederler :S sanki altın :)

• Akıllarına estikçe zam yapıyorlar.
  • Dolar şuan 2,58. 1 ay önce 2,75'i görmüştü. Dolar düşerken zam yapmak kimse kusura bakmasın hırsızlıktır benim için. Samsung alırım, LG alırım, Sony alırım ama ıPhone almam. 5 ayda 350 TL zam yaptılar.

• Bu ara üreticilerin fiyat listelerini gördüğümde aklıma rahmetli aziz nesin geliyor....
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.