Şimdi Ara

2. ekran konusunda yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi ekran kartım r7 265 2. ekran konusunda yardım gördüğünüz gibi bu girişlere sahip. Ben şuan DVI-I girişini DVI-I vga dönüştürücü ile vga monitörümde kullanıyorum ancak ikinci ekranı takma gibi bi düşünce var tam bi tane daha DVI-I vga dönüştürücü almayı düşünürken diğer çıkışın DVI-D çıkışına sahip olduğunu gördüm ve bazı okuduklarıma göre sanırım DVI-D vga dönüştürücü olmuyormuş. İkinci ekranı bağlamam için herhangi bir yöntem var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdagtekin23 -- 20 Mayıs 2015; 1:39:44 >

• gdagtekin23 G kullanıcısına yanıt
    +++
  • quote:

Orijinalden alıntı: gdagtekin23

Arkadaşlar şimdi ekran kartım r7 265 2. ekran konusunda yardım gördüğünüz gibi bu girişlere sahip. Ben şuan DVI-I girişini DVI-I vga dönüştürücü ile vga monitörümde kullanıyorum ancak ikinci ekranı takma gibi bi düşünce var tam bi tane daha DVI-I vga dönüştürücü almayı düşünürken diğer çıkışın DVI-D çıkışına sahip olduğunu gördüm ve bazı okuduklarıma göre sanırım DVI-D vga dönüştürücü olmuyormuş. İkinci ekranı bağlamam için herhangi bir yöntem var mıdır?

Eğer monitörü yeni alacaksanız kesinlikle DVI monitör alın.
    DVI-D'den VGA ya pasif çevirici ile çeviremezsiniz, aktif bir kablo ile yapmanız lazım fiyatı 10-15 dolar civarındadır. O da sürekli sorun çıkarır.

Kabloya para vereceğinize rahatlıkla DVI monitör alabilirsiniz.

• erkange E kullanıcısına yanıt
    Elimde vga bi monitör var yani yeni monitör almayı düşünmüyorum herhangi bi yöntemle vga girişli monitörü kullanamam mı? Birde başka bi sorum olacak evde hdmi girişli tv var monitör olarak da kullanılabiliyor yani vga girişine de sahip. Ben tvyi hdmi girişiyle bilgisayara bağlasam ikinci monitör olarak kullanabilir miyim?
  • quote:

Elimde vga bi monitör var yani yeni monitör almayı düşünmüyorum herhangi bi yöntemle vga girişli monitörü kullanamam mı? Birde başka bi sorum olacak evde hdmi girişli tv var monitör olarak da kullanılabiliyor yani vga girişine de sahip. Ben tvyi hdmi girişiyle bilgisayara bağlasam ikinci monitör olarak kullanabilir miyim?

Kullanabilirsiniz DVD-D den VGA ya çevirici aktif çevirici almanız lazım, ama bir süre %90 sorun çıkarır.

HDMI tv ise daha sağlıklı bir seçenek.
    DVI to HDMI pasif çevirici ile (5tl cvarında) çok da güzel çalışır
    Ekran kartı üzerinde hdmi girişi var o girişi kullanamam mı?
  • quote:

Ekran kartı üzerinde hdmi girişi var o girişi kullanamam mı?

HDMI varsa zaten çeviriciye vs gerek yok :)
    Direk onu kullanırsınız
    Anladım. Yardımlarınız için teşekkürler :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.