Şimdi Ara

Max 2000TL, önerilerinizi bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    biraz ucu açık bir konu olacak ama kısaca anlatayım. yaklaşık 1,5 yıldır sony xperia s kullanıyorum, son bir kaç aydır da ipod touch 5'im var.
    xperia s o kadar yavaşladı ki, whatsapp dışındaki tüm uygulamaları ipod'dan kullanıyorum.

geçtiğimiz hafta biraz hızlansın diye xperia'yı fabrika ayarlarına çevirdim, ancak yine de sinir bozucu şekilde yavaştı. birkaç gün önce de ne olduysa kapandı ve artık açılmıyor. zaten memnun değildim bu vesile ile değiştirmeye karar verdim.

yıllar boyu ios'a karşı android'i savunmuş olmama karşın ipod'u kullandıktan ve hızını gördükten sonra o kadar ısındım ki artık android telefon almak istemiyorum.
    gidip iphone alsam da ipod elimde patlayacak. o yüzden çok kararsız kaldım.

sizce ne yapmalı? iphone'a geçmeli mi? yoksa yine sadece whatsapp ve temel birkaç uygulamayı kaldıracak bir android'le mi devam etmeli?
    önerilerinizi bekliyorum. fiyat 2000 yazdım başlığa ama "700tl, çok şık, zaten ipod var bunu da konuşmak için kullanırsın" diyebileceğiniz şık telefon önerileriniz varsa onlara da açığım. tüm uygulamaları ipod'da sorunsuz çalıştırırken gidip tüm özellikleri üst seviye olan bir android'e vereceğim para da gereksiz olacaktır.

zira xperia s de iyi telefondu ama son zamanlarda hem çok yavaşladı, hem kasası şuan ezik büzük çizik içinde hem de zaten artık açılmıyor.

şimdiden teşekkürler.

• M8 alın ileride kasma, donma vs yaşamazsınız. iPhone nasılsa Android'de de HTC öyle. Hem iPod'a da gerek kalmaz ama siz bilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xperıa s ın cıktıgı zamandakı muadılı olan ıphone 4 u almıs olsaydınızda suan o kadar yavasladıkı dıyecek hatta youtube uygulaması falan acma destegını kaldırdıgı ıcın ıyıce ıosa sovecektınız o acıdan dusunun bırde cıdden androıd o zamandan bu zamana asırı yol aldı stabıl ve 4.4 ten sonra ramde tuketımde haylı ıyı sevıyeye ındırıldı cok para vermemek ama yınede 2-3 yıl rahat goturecek alternatıflerden z2 onerırım,oada alternatıf htc eye dusunulebılır.2000lık cıhazlarla bunlar arasında cok az farklar var zaten ,kı bencede 2k ve uzerı telefonlar gereksız cunku amıral gemılerde kopuklu fuyat olur her zaman
  • arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim. yazdığınız telefonları inceledim. bunların içinden z2 dikkatimi çekti.
    nedense sony'nin arayüzünü sevmiyorum, standart android arayüzü kullansalar çok daha iyi olacak sanki. bu yüzden de ileride donmalar, yavaşlamalar yaşatmasından korkuyorum. ama IPS sertifikası olması çok büyük bir artı.
    z2 ile z3 compact fiyatları birbirine çok yakın, aralarında donanımsal olarak da çok fark göremedim; bu ikisi arasında düşünürsek siz hangisini önerirdiniz?
    son olarak telefonda en çok kullanacağım programlar whatsapp ve eposta uygulaması olacağından dolayı, forumda standart arayüzlü ve anrdoid one, general mobile 4g'yi gördüm. lansmanı yeni yapılmış ve 2 yıl boyunca tüm güncellemeler direkt olarak google'dan geliyor. fiyatı 699tl. general mobile'a sürekli bir önyargım olmuştur; malzeme kalitesini de pek beğenmedim ama f/p olarak çok iyi bir cihaz gibi duruyor. gözümü karartıp bunu mu alsam diyorum bir yandan da...

• quote:

Orijinalden alıntı: DhAk

arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim. yazdığınız telefonları inceledim. bunların içinden z2 dikkatimi çekti.
    nedense sony'nin arayüzünü sevmiyorum, standart android arayüzü kullansalar çok daha iyi olacak sanki. bu yüzden de ileride donmalar, yavaşlamalar yaşatmasından korkuyorum. ama IPS sertifikası olması çok büyük bir artı.
    z2 ile z3 compact fiyatları birbirine çok yakın, aralarında donanımsal olarak da çok fark göremedim; bu ikisi arasında düşünürsek siz hangisini önerirdiniz?
    son olarak telefonda en çok kullanacağım programlar whatsapp ve eposta uygulaması olacağından dolayı, forumda standart arayüzlü ve anrdoid one, general mobile 4g'yi gördüm. lansmanı yeni yapılmış ve 2 yıl boyunca tüm güncellemeler direkt olarak google'dan geliyor. fiyatı 699tl. general mobile'a sürekli bir önyargım olmuştur; malzeme kalitesini de pek beğenmedim ama f/p olarak çok iyi bir cihaz gibi duruyor. gözümü karartıp bunu mu alsam diyorum bir yandan da...

Aman hocam bulaşmayın GM'ye.
    Z2 mi Z3C mı derseniz. Benim tercihim daha güncel olan Z3C'dan yana olacaktır.

• GUNCELLEME KONUSUNDA SUPHENIZ OLMASIN Z SERİSİ 2 YIL GUNCELLEMEYİ ALIYOR ZATEN. XPERİA Z HALA GUNCELLEME ALIYOR. BENDE Z3C ONERIRIM. STABİLİTE HIZ VE PİL HEPSİ MUHTESEM
  • m8
  • quote:

Orijinalden alıntı: merata

quote:

Orijinalden alıntı: DhAk

arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim. yazdığınız telefonları inceledim. bunların içinden z2 dikkatimi çekti.

Aman hocam bulaşmayın GM'ye.
    Z2 mi Z3C mı derseniz. Benim tercihim daha güncel olan Z3C'dan yana olacaktır.

+1 gm fp flana degıl o para cope gıdıp bır cıhaz daha alınca anlasılır.

saf arayuz nexuslarda var ama sony ve htc arayuz olark en sade ve stabıl arayuzlerdır o sısıme ozellıkle samsungun s serısınde yasanır genelde z2 hala guclu ve guncelleme oalrakta onu acık cıhaz ama buyk ekran sart degılse z3c bır tık daha ıyı olur 720 p ekrandan dolayı 3yıl performansı ozellıkle oyunlarda can sıkmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

xperıa s ın cıktıgı zamandakı muadılı olan ıphone 4 u almıs olsaydınızda suan o kadar yavasladıkı dıyecek hatta youtube uygulaması falan acma destegını kaldırdıgı ıcın ıyıce ıosa sovecektınız o acıdan dusunun bırde cıdden androıd o zamandan bu zamana asırı yol aldı stabıl ve 4.4 ten sonra ramde tuketımde haylı ıyı sevıyeye ındırıldı cok para vermemek ama yınede 2-3 yıl rahat goturecek alternatıflerden z2 onerırım,oada alternatıf htc eye dusunulebılır.2000lık cıhazlarla bunlar arasında cok az farklar var zaten ,kı bencede 2k ve uzerı telefonlar gereksız cunku amıral gemılerde kopuklu fuyat olur her zaman

iPhone 4 Haziran 2010'da Xperia S Şubat 2012'de çıkmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

GUNCELLEME KONUSUNDA SUPHENIZ OLMASIN Z SERİSİ 2 YIL GUNCELLEMEYİ ALIYOR ZATEN. XPERİA Z HALA GUNCELLEME ALIYOR. BENDE Z3C ONERIRIM. STABİLİTE HIZ VE PİL HEPSİ MUHTESEM

+1

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.