Şimdi Ara

arçelik 9313 f fırın gaz emniyet sistemi iptali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
12.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Arçelik 9313 f ocaklı fırını ablam anneme almış. ocakta emniyet sistemi var gazı açıp ocağı ateşledikten sonra 3-4 saniye daha elinizi ocak düğmesine basılı tutmanız gerekiyor, hemen yakıp bırakırsanız kendisi sönüyor. Annem haliyle eski ocağa alıştığı için bunu kullanmakta zorlanıyor. Bu sistemi iptal etmenin bir yolu var mıdır? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: emandre

Merhaba arkadaşlar. Arçelik 9313 f ocaklı fırını ablam anneme almış. ocakta emniyet sistemi var gazı açıp ocağı ateşledikten sonra 3-4 saniye daha elinizi ocak düğmesine basılı tutmanız gerekiyor, hemen yakıp bırakırsanız kendisi sönüyor. Annem haliyle eski ocağa alıştığı için bunu kullanmakta zorlanıyor. Bu sistemi iptal etmenin bir yolu var mıdır? Teşekkürler.

Merhaba, biz de ocağı ilk aldığımızda alışamamıştık ama bir süre sonra elimiz alışınca kullanmakta güçlük çekmedik. Geçen yaz bizim ocak rüzgarda sönmüş haberimiz yoktu bu sistem gazı hemen kesmiş. Bu sistemi iptal ederseniz hem fırınınız garanti dışı kalır hem de en önemlisi ocak herhangi bir nedenle sönerse gaz kesilmeyeceği için tehlikeli durum oluşabilir onun için cihaza müdahale etmeyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

quote:

Merhaba arkadaşlar. Arçelik 9313 f ocaklı fırını ablam anneme almış. ocakta emniyet sistemi var gazı açıp ocağı ateşledikten sonra 3-4 saniye daha elinizi ocak düğmesine basılı tutmanız gerekiyor, hemen yakıp bırakırsanız kendisi sönüyor. Annem haliyle eski ocağa alıştığı için bunu kullanmakta zorlanıyor. Bu sistemi iptal etmenin bir yolu var mıdır? Teşekkürler.

Merhaba, biz de ocağı ilk aldığımızda alışamamıştık ama bir süre sonra elimiz alışınca kullanmakta güçlük çekmedik. Geçen yaz bizim ocak rüzgarda sönmüş haberimiz yoktu bu sistem gazı hemen kesmiş. Bu sistemi iptal ederseniz hem fırınınız garanti dışı kalır hem de en önemlisi ocak herhangi bir nedenle sönerse gaz kesilmeyeceği için tehlikeli durum oluşabilir onun için cihaza müdahale etmeyin derim.

açıkçası ocağı üfleyerek söndürdüm gaz kesilmedi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emandre -- 19 Mayıs 2015; 20:05:54 >

• quote:

quote:

quote:

Gaz anında kesilmez bir kaç saniye sonra bir çıt sesi gelir ve o çıt sesiyle gaz kesilir. Hatta siz ocağı düğmeden söndürdükten sonra da bir kaç saniye içinde o sesi duyarsınız. Bizdeki bosch ta sistem bu şekilde çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• babam falan da ocağı kullanıyor bu sistemde bol bol küfür edecek ve beceremeyecek, bu sistemi iptal etmem lazım arkadaşlar.
  • emandre E kullanıcısına yanıt
    Bi servisle görüşüp durumu anlatın yardımcı olurlar belki başka türlü müdahale etmeniz sakıncalı olabilir. Yine de biraz daha bu şekilde kullansınlar kızsalar da sinirlenseler de bu öenmli bir güvenlik önlemi ve bi süre sonra elbet alışacaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

@batu25 'in de dediği gibi ocak söndükten birkaç saniye sonra gaz kesiliyor, o çıt sesini duyarsınız. Siz bilirsiniz ama emniyetiniz için o sistemi iptal etmemeniz gerekir. Anne ve babanıza alıştırsanız iyi olur, dedemler uykuda sobadan zehirlendikten sonra onlara da gaz emniyetli ocak aldılar babaannem alışmakta zorlandı ama şimdi mecbur kullanıyor.

• Termikel ocakta benim de aynı problemim var. Güzel bir güvenlik sistemi yapıyorlar da bu güvenlik sistemi ocak yandıktan 4-5 saniye sonra devreye girse hiç sorun olmayacak aslında. Ben de iptal ettirmek istiyorum. Düğmeyi basılı tutması sorun değil. Çıt çıt sesine 2-3 saniye tahammül edemiyorum :)
  • hbayraktar H kullanıcısına yanıt
    Bu sistemin iptali parçaları değiştirmeden mümkün değil .musluk ; ocak önündeki termokupulün ürettiği elektriği kullanarak çalıştığından muslukların hepsini emniyetsiz olanı takmalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yluHnSerk

Bu sistemin iptali parçaları değiştirmeden mümkün değil .musluk ; ocak önündeki termokupulün ürettiği elektriği kullanarak çalıştığından muslukların hepsini emniyetsiz olanı takmalısınız.

Peki o zaman manyeto çakmağı bir buton ile dışarı alma şansım var mı? Yani Musluğa basılı tuttuğum zaman çalışsın istemiyorum. Dışarıdan başka bir butona bastığımda çalışsın istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü?
  • hbayraktar H kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarı ile siz çakmağın çalışma sesine tahammül edemiyorsunuz .Dışarıdan ayrı bir butonu ateşleme sistemine seri bağlayarak yanma gerçekleştikten sonra butona basarak ateşlemeyi kesebilirsiniz fakat bu değişim beraberinde kullanım zorluğu olarak karşınıza çıkar .
  • yluHnSerk Y kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Çakmağın uzun süre çalışmasını istemiyorum. Butona bastığımda çakmak çalışsın şeklinde yapabilirim o zaman. Bi ocağın içini açıp inceleyeyim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.