Şimdi Ara

ev için ses sistemi tavsiyesine ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hayalimde her zaman villa yaptırmak vardı ama olmadı neyse yerine köye babam ev yapıyor bende yatak odasına ses yalıtımı yaptırarak hoparlör sistemi döşeyeyim hem film izler hem müzik dinlerim diyorum yatak odası köy evi olacağı için 1 salon kadar var hatta 2 salon kadar diyebilirim. 5+1 ve 7+1 sistemleri araştırdım hiç biri hoşuma gitmedi harici anfidir tavana monte hoparlörlerdir felan bir dünya çözüm var bana ne önerirsiniz bu durumda sesi istediğim an kökler istediğim an kısık dinleyebilirim çünkü en yakınımdaki ev 30 40 metre uzağımda ses sorunu olmaz bende keyfime bakarım. (Not: hem müzik hem film izlenecek bazen bilgisayarla oyun bile oynayabilirim)

• farazicosmos kullanıcısına yanıt
    Bütçenizi belirtmediğiniz sürece yapılan her tavsiye farazi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    şimdilik bütçe sıkıntım yok bütçesiz en harika sistem önerilerini istiyorum
  • Avr olarak Onkyo Tx-Nr 5010 yada Pioneer Sc-Lx 76,Sc-Lx 88 olabilir.Hoparlör benim kullandığım imzamda yazılı GoldenEar 5.1 Takım tavsiye ederim Film ve Müzik olarak sizi memnun eder yada Paradigm Monitor 11s.7 Takımı,Focal Chorus 836 Takım tavsiye edebilirim.Subwoofer olarakta benim kullandığım GoldenEar ForceField yada Velodyn,Sunfire,JL olabilir...

Bu cümleyi Kuran arkadas

Buyrun bu sistemi alın butce sıkıntınız yoksa asagi yukarı 10 milyon tl

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    bu sistem derken ben ortada sistem görmedim. ve ben tavanı full hoparlörle döşesem yine 10 milyon tl etmez sen biraz uçtun sanırım.
     ev için ses sistemi tavsiyesine ihtiyacım var

Yine de nacizane tavsiyem, yaklaşık bir rakam verilmesi konunun daha hızlı ve daha net çözülebilmesi adına daha doğru olur sanki. Yoksa yardım konularına meraklı olduğu halde zaman sıkıntısı yaşayan bir çok arkadaş konuyu okuyup geçer. Burada 1000 TL'ye mutlu olan, 50000'ya hala beklentilerinin uzağında olan insanlar var.(yanlış anlaşılmasın, iki tarafta sonuna haklıdır)

• quote:

Orijinalden alıntı: shanahan

Yine de nacizane tavsiyem, yaklaşık bir rakam verilmesi konunun daha hızlı ve daha net çözülebilmesi adına daha doğru olur sanki. Yoksa yardım konularına meraklı olduğu halde zaman sıkıntısı yaşayan bir çok arkadaş konuyu okuyup geçer. Burada 1000 TL'ye mutlu olan, 50000'ya hala beklentilerinin uzağında olan insanlar var.(yanlış anlaşılmasın, iki tarafta sonuna haklıdır)

Ben zaten ilk başta bütçeyi sordum arkadaşa oda problem değil sıkıntı olmadığını belirtti bende önerimi yaptım öncelikle kendi kullandığım sistemi önerdim daha sonrada farklı birkaç öneride daha bulundum.Gerisi ona kalmış...

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    İki taraftan kastım 1000-50000 TL konusunda. Yoksa siz fazlasıyla yardımcı olmuşsunuz

• bütçe sıkıntı değil dedim çünkü bir yatak odasını sinema odasına çevirmek ağırlıkla film izlemek ara ara müzik dinlemek ve oyun oynarkende kullanmak için sistem ne kadar olabilir ki. çok özel 22+2 sinema ses sistemleri var sinema salonları için ama yatak odasından bahsediyoruz görselliğe de önem verdiğim için duvara yada tavana gömme set düşünüyorum belki ayaklı hoş duranlarda olabilir ama benim nacizane düşüncem iyi bir anfi ve güçlü hoparlörlerden oluşan 7+1 setti. tanesi en az 100 w 7 hoparlör en az 500 w subwoofer işi çözer gibime geldi. odamda kullandığım 5+1 ses sistemlerine kıyasla hem bassları daha kuvvetli alırım hemde ses temiz ve net olur diye düşündüm. 7+1 ise sinema sistemi için evde ideal olabilir. hoparlör olarak 3 yollu gerçek sesi yansıtan hoparlörler düşündüm.

tv olarakhttp://www.vatanbilgisayar.com/lg-98ub980v-98-248-cm-4k-uhd-3d-smart-led-tv-1300-hz-dahili-uydu-2-gozluk.html?srt=PU bunu sipariş verdim seside dahili hoparlörü yerine kaliteli ses sisteminden almak istedim sadece o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: farazicosmos

bütçe sıkıntı değil dedim çünkü bir yatak odasını sinema odasına çevirmek ağırlıkla film izlemek ara ara müzik dinlemek ve oyun oynarkende kullanmak için sistem ne kadar olabilir ki. çok özel 22+2 sinema ses sistemleri var sinema salonları için ama yatak odasından bahsediyoruz görselliğe de önem verdiğim için duvara yada tavana gömme set düşünüyorum belki ayaklı hoş duranlarda olabilir ama benim nacizane düşüncem iyi bir anfi ve güçlü hoparlörlerden oluşan 7+1 setti. tanesi en az 100 w 7 hoparlör en az 500 w subwoofer işi çözer gibime geldi. odamda kullandığım 5+1 ses sistemlerine kıyasla hem bassları daha kuvvetli alırım hemde ses temiz ve net olur diye düşündüm. 7+1 ise sinema sistemi için evde ideal olabilir. hoparlör olarak 3 yollu gerçek sesi yansıtan hoparlörler düşündüm.

tv olarakhttp://www.vatanbilgisayar.com/lg-98ub980v-98-248-cm-4k-uhd-3d-smart-led-tv-1300-hz-dahili-uydu-2-gozluk.html?srt=PU bunu sipariş verdim seside dahili hoparlörü yerine kaliteli ses sisteminden almak istedim sadece o kadar.

Ben iyi niyetimi koruyarak yazayım ama mesajından ne olduğun belli zatende.Arakadaşım yukarıdaki mesajımda hem kendi kullanmış olduğum hemde beğendiğim birkaç marka tavsiyesinde bulundum 7.1 istiyorsan Surroundları iki yerine dört tane olarak hesapla,benim kullandığım hemde önerdiğim diğer orta segment bir sistemin ne kadar bütçe gerekterdiğini görürsünki daha buna oynatıcı kablo vb.şeyler falan dahil değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsakaryali -- 20 Mayıs 2015; 17:07:28 >

• Bırakın bu isleri yaw komik valla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.