Şimdi Ara

The Witcher 3: Wild Hunt | SweetFX ve İnce Ayar Başlığı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
4
Favori
7.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinúviel -- 31 Mayıs 2015; 12:57:36 >

• Tinúviel kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık hocam çok yararı oldu valla bu sayede high oynuyorum ancak çözünürlüğe naparsam yapayım çözüm bulamadım . 1080p bir türlü açamadım pc me gelecek olursak msi gt60 0ne modeli .
  • Beyler config ayarı yapmaya başlayan varmı oyun çıkmadan ubersampling ayarı olduğu söyleniyordu config içerisinde göremedim şu anda.
  • valla az önce ana konusuna yazdım konuyu görünce hemen daldım çok iyi olmuş favorilere ekliyim hemen mutlaka çok faydası oalcaktır.

ana başlıkta yazmıştım 10 15 fps kaybından kurtuluyoruz sadece bir ayarı ultradan higt a alınca.
  • AMD kullanıcılarına güzel haber Hair Works için dün NVIDIA dana çıklama gelmişti biz bir şeyleri kısıtlamıyoruz olay tessellation ile alakalı(AMD kartların NVIDIA'ya oranla Tessellation performansı zayıf) diye Redditte bir kullanıcı AMD OD den Tess seviyesini 2x e çekerek Hairworks ü açmış ve performans olarak başarılı olmuş Sadece saçlarda denendiğininde altını çizelim GameWorks içerisinde yıkılma , kıyafet ve bayrak haraketleri , parçalanma efektleri ve partiküller de bulunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 20 Mayıs 2015; 13:21:15 >

• İlk trailer'lara yakın renk paleti ve sweetfx ayarı.

• indirdim ama oyun bu defa çalışmıyor dediği gibi yapmama ragmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Team NINJA

indirdim ama oyun bu defa çalışmıyor dediği gibi yapmama ragmen.

Fraps yada Afterburner hataya neden oluyor varsa kapat oyunun menülerine geldiğinde alta geçip tekrar açabilirsin.
  • Hiçbirşey anlamadım ben. Şurada kalsın mesaj finallerden sonra bakayım.
    Ubersampling şuradaki ini dosyasının içinde.

The Witcher 3\bin\config\base\rendering.ini

0 olarak gözüküyor. 1 yapmak gerek sanırım aktif etmek için.
  • hocam 0 olan değeri 1 yaptım tam açmaya çalışıyorken kapanıyor oyun.

Fraps yada Afterburner yok hocam.

edit:tmm dır şimdi oldu.

ben oyunu directx siz oynuyormuşum dünden beri directx kurunca oyuna girdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Team NINJA -- 21 Mayıs 2015; 1:35:17 >
  • Benim gtx680m e göre bir ayar yapamaz mıyız ince ayar falan ? Gta da ultrada oynuyorduk bunda sürünüyoruz ki ayrıca kaplamalar sonradan yükleniyor nedendir acaba neyi açıp kapayacağız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afr0oo -- 21 Mayıs 2015; 1:36:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afr0oo

Benim gtx680m e göre bir ayar yapamaz mıyız ince ayar falan ? Gta da ultrada oynuyorduk bunda sürünüyoruz ki ayrıca kaplamalar sonradan yükleniyor nedendir acaba neyi açıp kapayacağız ?

Herşey lowda denediğinizde sıkıntı oluyor mu?

@Team NINJA
    Ben de ini dosyalarında ayarlamalar yapıyorum. Bende oyundan atmıyor ama bazı ayalar etki de yapmıyor sanki. Mesela cutsene framerate 60 yapıyorum ama yine 25 fpsi geçmiyor.
    Sweetfx ile alakalı olabilir belki. Steam'de dosyaları doğrulatıp akşama doğru uğraşacağım artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 21 Mayıs 2015; 1:42:44 >
  • Sercan Ç. kullanıcısına yanıt
    Detail, texture ve terrain high su ve çimler low folliage low çözünürlük 1366 da hairworks of 55 fps alıyorum yer yer 45 lere düşüyor . Ancak full hd 30 aşşağısı hep
  • SweetFX/ReShade

"#define sharp_strength" 2.00 a düşürdüm videoda verilen ayar 3 dü fazla keskin geldi.

Fotolara tıklayıp açarsanız kalite yükselir.

• Afr0oo kullanıcısına yanıt
    Eğer kapatmadıysanız postprosessingdeki ayarların da hepsini kapatıp deneyin.
    aynen baya keskin 1 e alıp deniyeyim bende rahatsız ediyor fazla keskinlik.
  • @Tinúviel
    Hocam eline sağlık çok iyi oldu bu konu. Konu başlığını ( The Witcher 3: Wild Hunt | İnce Ayar ve Sweet FX Mod ) Diye değiştirirsen daha iyi olur diye düşünüyorum, forumda Sweet FX olarak aratıldığında bulmasıda kolay olur. Akşama bende bir kaçtane Sweet FX versiyonu deneyeceğim paylaşırım.

Birde arkadaşlar bunları uygulamadan önce tavsiyem Oyunun ana klasörünü başka bir yere yedek alın ne olur ne olmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AykutGuru -- 21 Mayıs 2015; 12:05:35 >
  • Oyunda ara videolarda sanki çok kısa süreli fizik hesaplama hatası oluyor siz de fark ettiniz mi bilmiyorum. Bir de hani bu noktalanma şeklinde objenin geç oluşması sıkıntısı var. Bunları düzeltmenin bir ince ayarı var mı acaba? Ayrıca karakterlerin köşeleri tam çözemedim bulanık mı, AA eksikliği mi köşelerde de sıkıntı var. Güzel bi config ile bunlar düzeltilirse çok iyi olur. Yalnız her ne kadar downgrade muhabbeti dönse de grafikler şahane. Özellikle karakter tasarımları müthiş.
  • Beyler inventory de bişeyler değiştirince oyun kitlenip kalıyo varmı bu sorunu yaşayanlar ?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.