Şimdi Ara

4litre: 30 TL Ucuz ve kaliteli yağ buldum( TÜV Cert, ISO, TSE belgeli. Petro Canada ürünü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
0
Favori
12.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Licoil ve Lubco diye bir yağ var. Önceleri tereddüt ettim ama çok kaliteli çıktı. 10/40 kullandıktan sonra şimdi de 2008 Turbo dizel aracımda 5/30 olanını 5litresi 50 TL kampanyasıyla aldım ve kullandım. 10/40 yagı 10 binde bir 5/30 yağı 25 binde bir değiştirebilirsiniz. 100.000 km altı araçlarda 4-5 bin km daha ekleyebilirsiniz bu aralıklara. Pahalı yağlara boşa para vermek istemeyenler için iyi bir tercih olacak...

Adresi:http://www.licoil.com/

Türk malı ve Arpet Madeni Yağları olarak geçiyor şirket ismi. Iso ve TSE belgeleri mevcut

Ayrıca kabında Produced by Petro Canada yazıyor ve TÜV- CERT amblemi var arkadaşlar
    http://www.petro-canada.ca/default.aspx

http://lubricants.petro-canada.com/en-tr/default.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udmexpert -- 18 Mayıs 2015; 9:59:12 >

• satış linki varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaliteli olduğunu nerden anladın. Ucuz olarak Lukoil tercih edilebilir nispeden bilinenlerden daha ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

satış linki varmı

http://www.licoil.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Kaliteli olduğunu nerden anladın. Ucuz olarak Lukoil tercih edilebilir nispeden bilinenlerden daha ucuz.

Kullandım ve anladım son 1.5 yılda tecrube edindim.. Yılda 50 bin km yol yapıyorum

Lukoilin Ecto ve Ecto + yakıtını kullanıyorum çok guzel. Yağı da iyidir muhtemelen. Yine Rus malı Titanium Lubrico adında bir yağ kullanmıştım o da çok iyi çıkmıştı. Lukoilin yağlarının fiyatı ne kadar?
  • Lukoil genesis var sonteknoloji yağlar en son spefikasyonları karşılıyor fiyatı 4 lt si 80 lira civarında. Yada bulursan texaco yağlar var amerikan markası bu licoil ve lobrico sitesi bile yok.

• Mesaj sayısı çok az olan bir üye olsa kesin reklam diyeceğim ama değil herhalde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

Mesaj sayısı çok az olan bir üye olsa kesin reklam diyeceğim ama değil herhalde

yok yok için rahat olsun zaten actıgım konular belli rumuza tıkla birçok paylaşımım mevcut. Daha önce de birçok nick acmıstım ama forumun eskı zamanlarında sacma sapan uzaklastırmalar yuzunden farklı isimlerle tekrar girmek zorunda kalmıştım. Ah o eski gunler :D toplasam 20 bin msj cıkar belki.. Kıymet bilmiyorlar dogru soyleyenı 9 koyden kovuyorlar
  • quote:

Lukoil genesis var sonteknoloji yağlar en son spefikasyonları karşılıyor fiyatı 4 lt si 80 lira civarında. Yada bulursan texaco yağlar var amerikan markası bu licoil ve lobrico sitesi bile yok.

www.licoil.com yazmıştım.. Bunlarda en son spesifikasyonları karşılıyor. N11.com da ve gittigidiyor.com da da satışı mevcut ayrıntılı bilgi de mevcut
  • Karşılar yazmıyor hocam dikkat edin karşılayan katıklar kullanılmış yazıyor test edilmemiş bu yağlar. Kötülemek için yazmıyorum ama zaten 10-20 bin km bir değişen bir şey için 30-40 liradan ben kaçmam.

• quote:

Karşılar yazmıyor hocam dikkat edin karşılayan katıklar kullanılmış yazıyor test edilmemiş bu yağlar. Kötülemek için yazmıyorum ama zaten 10-20 bin km bir değişen bir şey için 30-40 liradan ben kaçmam.

yok hocam nereye baktınız hepsi yazıyor standartların
  • quote:

Orijinalden alıntı: udmexpert

quote:

Karşılar yazmıyor hocam dikkat edin karşılayan katıklar kullanılmış yazıyor test edilmemiş bu yağlar. Kötülemek için yazmıyorum ama zaten 10-20 bin km bir değişen bir şey için 30-40 liradan ben kaçmam.

yok hocam nereye baktınız hepsi yazıyor standartların

ilk çıkan linkte n11.com da bastım örnegin burda spesifikasyonlar diye alt kısımda yazıyor
    http://www.n11.com/lubco-semi-syentetic-10w40-4-ltmazot-katkisicamsuyu-P21224414

LUBCO SİLVER LİNE10W-40 4LT MOTOR YAĞI- LUBCO SEMİ-SYENTETİC 10W40 4 LT+MAZOT KATKISI+CAMSUYU (BENZİN DİZEL-LPG UYUMLU)
    Yyüksek kalitede mineral yağlar ve üstün nitelikli katıklar ile üretilmiş dört mevsim kullanılabilen dizel ve benzinli motor yağıdır. Tüm iklim koşullarında ve en ağır şartlarda motoru korur. Karbon moleküllerinin ve kirin tortulaşıp birikmesine engel olarak aşınmayı önler ve motorun ömrünü uzatır. Kullanım süresi boyunca öngörülen viskozite indeksini sağlayan, sentetik komponentlerle desteklenmiş olup maksimum performans göstermesi için tasarlanmıştır.
    ÖZELLİKLERİ
    • Üstün akışkanlık özelliği sayesinde ilk çalışmada mükemmel koruma ve yüksek motor gücü sağlar.
    • Euro II egzoz emülsiyon yasasına uygunluk şartının arandığı son teknoloji motorlarda da kullanılır.
    • Sıcaklığa bağlı olarak viskozite kontrolü ile yağ tüketimini büyük ölçüde azaltır.
    • Yanmamış yakıttan dolayı oluşan kurumun motorda oluşacak aşınmayı en aza indirir.
    • Tüm motorlarda sağladığı üstün koruma özelliği ile uzun yağ değişim aralığı sağlar.
    • Anti korozif etkiye sahiptir.
    • Motor parçalarını aşınmaya karşı daha dayanıklı hale getirir.
    • Motor yüzeylerine güçlü bir şekilde yapışarak ilk çalışma anında ve sonrasında ek bir koruma tabakası oluşturur.
    • Her türlü koşulda motoru oldukça iyi koruyarak motorun ömrünü uzatır.
    • İçerdiği mükemmel kimyasal katkılar sayesinde asidik yanma ürünleri nötralize edilir.
    • Üstün yakıt ekonomisi sağlar.
    SPESİFİKASYONLAR
    API SL/CF, SJ/CF-4
    ACEA A3/B3/E2
    MB 228.5/228.3
    VW 500.00/501.00/505.00
    MAN 270/1
    MAN 277
    VOLVO VDS,VDS II
    ACEA A3/B3/B4
    VW 500.00 & 505 00
    MB 229.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udmexpert -- 17 Mayıs 2015; 23:58:39 >

• quote:

quote:

yok yok için rahat olsun zaten actıgım konular belli rumuza tıkla birçok paylaşımım mevcut. Daha önce de birçok nick acmıstım ama forumun eskı zamanlarında sacma sapan uzaklastırmalar yuzunden farklı isimlerle tekrar girmek zorunda kalmıştım. Ah o eski gunler :D toplasam 20 bin msj cıkar belki.. Kıymet bilmiyorlar dogru soyleyenı 9 koyden kovuyorlar

Çıplak arabaya binme konusu dahilmi

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

quote:

Çıplak arabaya binme konusu dahilmi

o üstü çıplak :D

• İyi bari daha once bu yağı alanlar olmuş yanılmamışım buyrun ispatı:

http://forum.donanimhaber.com/m_8336831/tm.htm
  • http://www.licoil.com/index.php?route=product/product&path=36&product_id=137 Bu kısmın en altına bakın hocam kelime ile farklı anlamlara geliyor onayına sahip demiyor çünkü sadece karşılar yazıyor test edilmemiştir yani.

• quote:

http://www.licoil.com/index.php?route=product/product&path=36&product_id=137 Bu kısmın en altına bakın hocam kelime ile farklı anlamlara geliyor onayına sahip demiyor çünkü sadece karşılar yazıyor test edilmemiştir yani.

yok hocam sıkıntı yok bir konu daha acılmış daha once kullananlar memnun... Test edilmese bu kadar üretip satamazlar zaten hep olumlu yorumlar almış... 2006da konu açmış biri 9 yıl önce linki paylastım yukarda

• quote:

http://www.licoil.com/index.php?route=product/product&path=36&product_id=137 Bu kısmın en altına bakın hocam kelime ile farklı anlamlara geliyor onayına sahip demiyor çünkü sadece karşılar yazıyor test edilmemiştir yani.

google yazdım Castrol içinde aynı cumleyi kurmuşlar

Castrol GTX 20W-50, günümüzün çağdaş motorlarını, her türlü iklim ve kullanım şartlarında yağlamak ve korumak için, kaliteli mineral bazyağlar ve geliştirilmiş katıklarla formüle edilmiş bir motor yağıdır.

http://www.yaylaotomotiv.com.tr/yaylaotomotiv.php?tag=iklim

Kelime oyunu bunlar hepsi aynı spesifikasyonları karşılıyor yoksa ISO ve TSE belgesi verilmez zaten:

Kalitemiz her ürün için sahip olduğumuz TSE ve İSO 9001-İSO14001-OHSAS18001 sertifakalarımız ile tescillenmiştir yazıyor sitesinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udmexpert -- 18 Mayıs 2015; 0:33:02 >

• vezir hoca var ona sormak lazım nedir ne değildir o forumda sadece yağ ile ilgili bilgi paylaşıyo gerçi o da bilindik yağlara yönelticektir bizi. Ben bi defa aldım oda amerikan yağı ve kaliteli ürün 5 lt si 72 lt 5w-30 yağ hatta vezir hocayada sordum oda kaliteli bir yağ dedi. Şimdi lubex var bizim burda fabrikası o da baya eski bir firma ama ne kadar güvenilir mechul gerçi firmanın reklamını gördüm bi kaç yerde. Yağ işi biraz sakat iş bişey olmaz dersin ama motor 500.000 bin gidiceğine 200.000 km gider o zaman kalitesi belli olur yağın. Ki şimdiki araçların yağları da iyice seçici olmak gerek bazı ucuza kaçıyom derken egr dir dpf tit tıkanır bi dünya masraf çıkarır.

• Parlama akma noktalari, viskotize indeksi, yogunluk v.s. belirten değerleri nedir? muadil viskotizedeki pahali yaglarla karşılaştırma icin elde veri olmasi lazim..
    mesela bu veriler ışığında baktigimda mobil markasi, ayni viskotize ve onerilen yaglar arasinda en iyi degerlere sahip, pratikte de yag yakan arabaya mobili dayarlar ustalar pahali mi, had safhada

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.