Şimdi Ara

ARK: Survival Evolved [ANA KONU] (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.967
Cevap
27
Favori
147.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiç bir mantığı yok düz mantık sadece PvP düşünen türk mantığı hocam offical serverilari tercih edin.
  • Bende 12 lvl tamelemiştim offical server birde 3.5 saat sürdü duadan fazla Narco yemeyor. Stegolarda böyle uzun sürüyo
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Hocam siz aynı benim kafadansınız bende Offical Pve lerde oynuyorum Pve serverim var ikisinde bronto bilimum trike - raptor - ptera - stego var ilk girdiğim sw de Rex (offical 271) var yeni girdiğimde Carno var (offical 418) fakat ilk serverdan Lag var diye çıktım 2.sindede lag olunca officalerde Lag'a çözüm yok diye değiştirmedim daha server Lag'a sövdüm saydım ama zamanla sevdim benimsedim Lag'ı bir dino tameler gibi sindirdim relaaax relaax dedim kendime :) neyse bende 55 oldum Elektrik jenerator işine girdim kibble olyına giricem ama patates istiyor ve şu ekme biçme işlerini daha zaman ayıramadım seedliyorum suluyorum tezekliyorum hemde bronto shit :) ama çok az verim onlara sora giricem hele şu jeneratör ve buzdolabını bir kurayım :) siz hangi serverdasınız numaraı kaç
    ?
  • Birde deniz işine giricem oyun çok güzel sürekli yapılcak bir şey var lanet olsun rüyalarıma girmeye başladı artık gecenin bir yarısı kalkıp dinolara bakıyorum

Megalodon'uda koydum bakalım denizde ne macelar yaşayacağız Scuba elbisesi yapana kadar çiğlerimiz su dolup durucak gibi

http://steamcommunity.com/id/Atreides52/screenshot/421438228639332912

• quote:

Orijinalden alıntı: Atreides52

Hocam siz aynı benim kafadansınız bende Offical Pve lerde oynuyorum Pve serverim var ikisinde bronto bilimum trike - raptor - ptera - stego var ilk girdiğim sw de Rex (offical 271) var yeni girdiğimde Carno var (offical 418) fakat ilk serverdan Lag var diye çıktım 2.sindede lag olunca officalerde Lag'a çözüm yok diye değiştirmedim daha server Lag'a sövdüm saydım ama zamanla sevdim benimsedim Lag'ı bir dino tameler gibi sindirdim relaaax relaax dedim kendime :) neyse bende 55 oldum Elektrik jenerator işine girdim kibble olyına giricem ama patates istiyor ve şu ekme biçme işlerini daha zaman ayıramadım seedliyorum suluyorum tezekliyorum hemde bronto shit :) ama çok az verim onlara sora giricem hele şu jeneratör ve buzdolabını bir kurayım :) siz hangi serverdasınız numaraı kaç
    ?

"Composite Bin" yap bahçene 3 4 adet. dinoların dışkıları topla small medium veya large fark etmez.

Her "composite Bin" içine 6 tane dışkı 100 tane thach at. 1 saat içinde onlardan 2 adet fertilizer olacak. Bir tane kasaya at biriksin fertilizerler.

Atıyorum akşam saat 17:00 gibi citronal savoroot longrass ve rockarrot tohumu at 4 ayrı medium crop plot içine ve her plot içine 3 er adet fertilizer at.

Ertesi gün akşam saat 5 - 7 gibi tahminimce 120 şer adet ürün alırsın.

Ark Farming olayında crop plot içinde fertilizer yada dışkı olduğu sürece meyvenelerin dayanma süresi 16 saat.. Yani gübre olduğu zaman meyve oluşsa bile çürüme süresi çok yüksek.

Ama eğer fertilizer yada dışkı kalmazsa plot içinde o zaman çürüme süresi 4 dakikaya düşüyor ve bütün ürünü kaybedersin. Buna dikkat edersen her gün 100 - 120 ürün alırsın.

Refrigator yap elektirik işine girdiysen ürünler çok iyi dayanıyor refrigator içinde. ( Birde benden sana tavsiye jenerator için ayrı ufak bir yer yap evden uzak bir yere .. Kablo ile eve elektrik çek çok ses yapıyor rahatsız ediyor insanı )

• Siz bu işi biliyorsunuz hocam bu bilgiler çok işime yarıyacak çok teşekkür ederim Sakınca yoksa Steam'de eklermisiniz beni merak etmeyin yaşım 29 öyle çucuk gibi rahatsız etmem ama arası sıra bir şeyler sormak için iyi olur siz epey profesyeli olmuşunuz oyunu n :)
  • quote:

Birde deniz işine giricem oyun çok güzel sürekli yapılcak bir şey var lanet olsun rüyalarıma girmeye başladı artık gecenin bir yarısı kalkıp dinolara bakıyorum

Megalodon'uda koydum bakalım denizde ne macelar yaşayacağız Scuba elbisesi yapana kadar çiğlerimiz su dolup durucak gibi

http://steamcommunity.com/id/Atreides52/screenshot/421438228639332912

megalodon bir erkek bir dişi eğittim ama su altına inmek için yunus ( icty ) tercih ediyorum ben çok daha hızlı batıyor ve su yüzüne çıkıyor.

Lazarus Chowderhttp://ark.gamepedia.com/Lazarus_Chowder yap kendine 3 5 tane yanina al onu ye öyle dal. Bende 200 oksijen var 7,5 dakika su altında kalıyorum bu yemekle birlikte. 7,5 dakika bitince bir kere yukarı çıkıp tekrar dalıyorum 7,5 dakiak daha kalıyorum sonra tekrar o yemekten yemek zorunda kalıyorum.

Zaten yunus varsa 3 lazarus chowder ile 500 yag 800 - 1000 pearl ve 150 kadar crystal toplayabiliyorsun. 3 su altı mağrasıan girsen birde peşine plesio düşmezse dışarıdakiler toplasan 1 haftalık yağ ihtiyacın çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 20 Ağustos 2015; 9:05:37 >

• quote:

Siz bu işi biliyorsunuz hocam bu bilgiler çok işime yarıyacak çok teşekkür ederim Sakınca yoksa Steam'de eklermisiniz beni merak etmeyin yaşım 29 öyle çucuk gibi rahatsız etmem ama arası sıra bir şeyler sormak için iyi olur siz epey profesyeli olmuşunuz oyunu n :)

Eklerim tabi neden eklemeyeyim.

Japon biri çıktı. Senin takma adı aratınca o olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 20 Ağustos 2015; 9:16:20 >
  • Arkadaşlar ben daha yeni basladim oyuna single basladim öğrenme adına kucuk bir base yaptım kendime bir phomia eğittim fakat şu goril gibi herif öldürdü hayvanımı. Bu levellerde ne yapmalıyım tam olarak? Hayvani evcillestirdikten sonra ayakli storage box olarak mi kullanabiliyoruz sadece? Saddle da yaptım ama cok yavasti. Ne eğitmeliyim? Duzgun bir rehber de bulamadım acikcasi

Edit: leveli unuttum levelim 11

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeartQuake -- 20 Ağustos 2015; 9:19:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim benim Japon sevdalısıyım Payday2'deki genç rahatsız edici cucuklardan kurtulmak için öyle yaptım biraz Japoncada olunca Türk olmadığımı rahat kurtluyordum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeartQuake

Arkadaşlar ben daha yeni basladim oyuna single basladim öğrenme adına kucuk bir base yaptım kendime bir phomia eğittim fakat şu goril gibi herif öldürdü hayvanımı. Bu levellerde ne yapmalıyım tam olarak? Hayvani evcillestirdikten sonra ayakli storage box olarak mi kullanabiliyoruz sadece? Saddle da yaptım ama cok yavasti. Ne eğitmeliyim? Duzgun bir rehber de bulamadım acikcasi

Edit: leveli unuttum levelim 11

İlk önce düşük level bir parasaur ve bir tane trike eğit. Aslında ilk iş bir tane Preserved Bin yap. Biraz Narcoberry topla atiyorum 150 200 tane. Birazda mejoberry topla at preserved bin içine orada dursunlar. Trike eğitirken sıkıntı çekmezsin böylelikle.

Trike eğitimi bittikten sonra bağa bahçeye dal onunla bir anda meyve manyağı olursun zaten. Bu arada hayvanlarını korumak için evinin yanina hayvanini koyabileceğin kadar bir boş alan yapıp etrafını çevirirsen hayvanını korumuş olursun.

Trike sana bol miktarda narcoberry sağlar. Eline yeterli miktarda narco berry geçtiği zaman su kenarına gidip balıkları öldür balıklar kolay et saglam içindir bir balıktan 3 - 7 arası et düşer. Bu etleri biraz buz dolabında biriktir ve bir raptor eğit. Bunları yaptıktan sonra oyunun zaten aşırı rahatlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 20 Ağustos 2015; 9:26:48 >

Hocam oncelikle hızlı cevabınız icin tesekkurler. Bu hayvanları biz mi besliyoruz peki kendileri hallediyor mu yoksa? Bir de hayvani serbest bıraktım bi ara baya bi açıldı kaybolmasın diye follow yaptım tekrar nasıl bu hayvanlara bir şeyler toplatiyoruz?
    Edit: hocam buzdolabına levelim yetmiyor maalesef fakat narkotik yapabiliyorum onla idare edeceğim artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeartQuake -- 20 Ağustos 2015; 9:36:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam oncelikle hızlı cevabınız icin tesekkurler. Bu hayvanları biz mi besliyoruz peki kendileri hallediyor mu yoksa? Bir de hayvani serbest bıraktım bi ara baya bi açıldı kaybolmasın diye follow yaptım tekrar nasıl bu hayvanlara bir şeyler toplatiyoruz?

Şimdi bu hayvanların etçil olanları var otçul olanları var. Trike eğittikten sonra meyve sorunun kökten çözülmüş olacak en azından 50 lvl e kadar. Bu trike ile topladıgın meyveler cok fazla olacağı için otçulların ıcıne 100 200 tane atarsın onlar onu 3 ayda fılan yer herhalde Yada yıyemeden yok olup gıderler ama zaten 300 400 meyve trıke ıle 5 10 dakıkalık ıs demek tekrar atarsın 2 3 gunde bir.

Etçiller için ise leveli gelip "Feeding Trough" yapana kadar her 2 günde bir içlerine 5 er adet et bıraksan yeter.

Feeding Trough yaptığın zaman her gün meyve ve etleri içine bırak otomatik olarak yakındaki tüm hayvanların yiyorlar zaten.

Bu arada yazmayı unutmuşum. Hayvana binip otlara vurursan meyve toplar. Gerçi dinonun tipine göre değişiyor bu durum. Mesela etçil ise hayvani öldürür etini çıkarır. Derisini çıkarır. Eğer söz konusu rex ise cok fala et çıkarır. Eğer sabertooth ise çok fazla deri chitin çıkarır. Mesela Mammoth odun toplar tacht toplar meyve toplar.

Stego meyve toplar Bronto meyve toplar o seni öldüren goril fiber toplar yeni eklendi daha taze.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 20 Ağustos 2015; 11:01:27 >

anladım hocam. trike saddle ve buzdolabı 20 levelde açıldığı için önce 20 level olmam lazım sanırım. devam edelim oynamaya
  • quote:

anladım hocam. trike saddle ve buzdolabı 20 levelde açıldığı için önce 20 level olmam lazım sanırım. devam edelim oynamaya

narcotic acık mı sende ? Bak bakıyım bır.
    açık hocam yaptım bi 10-15 tane fakat goril gibi adam öldürdü beni sinirlendim çıktım phomiamı da öldürdü zaten. şimdi oyuna girince oraya koşacağım
  • quote:

açık hocam yaptım bi 10-15 tane fakat goril gibi adam öldürdü beni sinirlendim çıktım phomiamı da öldürdü zaten. şimdi oyuna girince oraya koşacağım

Cesetler 15 dakikada kayboluyor. Nacrotic yapabılıyor musun dıye sormamın sebebi şu.

Narotic 1 tane yaptığında 2 experınce alırsın.

Ilk levellerde yanı 35 40 lvl e kadar 2 experıence cok cok ıyı.. Bıraz yapmaya calıs cok serı level atlarsın.
    15 dakika oyun süresi mi yoksa normal süre mi? normal süre ise rahat yetişirim de diğeri ise sıkıntı
  • quote:

15 dakika oyun süresi mi yoksa normal süre mi? normal süre ise rahat yetişirim de diğeri ise sıkıntı

Normal bizim zamanımız ile 15 dakika.
    oh iyi o zaman. hocam ben de sizi steamden ekleyebilir miyim arada ufak sorular oluyor böyle
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.