Şimdi Ara

Telefonlar için 10 çekirdekli işlemci; MediaTek Helio X20 analizi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sene sonuna doğru 10 çekirdekli işlemci kullanan yeni telefonları görmeye başlayacağız. Bu telefonların merkezinde yer alan MediaTek'in Heli X20 isimli yeni nesil işlemcisini sizler için değerlendirdik, teknik analizini yaptık. İyi seyirler...

• sakallı daha iyidiniz

• Aynen sakal sakal yakışıodu size

• Sakallı daha bi ciddi duruyordunuz bence de, böyle çok fazla parlamış yüzünüz. Şahsen sakalı çok sevdiğimden midir nedir bilmem ama, sakal iyidir bence.

• sakal varken daha samimi görünüyordunuz :D sünnet

• Klişe olcak ama gerçekten sakallı haliniz daha iyidi ,tekrar sakallı görmek dileğiyle...
  • Sakallı daha iyiydi de işlemciye ilgilide yorum yapın isterseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nate Dogg -- 17 Mayıs 2015; 20:01:21 >
  • 10 cekirdek olunca ne oluyor 2 bilemedim 4 cekirdekle yapamadiklari isi 10 cikartmak cok manidar ve harikaymis gibi algi yaratiliyor. Gereksiz...

• Anlatılanlar anlaşılmayınca herkes sakala sarmış.

• Rakamlara oynuyor mtk.. adı 10 çekirdekli işte. Apple ı hiç sevmeyen biri olarak çekirdek konusunda helal olsun diyorum. 2 çekirdek ile gayet stabil telefon yapıyorlar. Tabi işletim sisteminin de katkısıyla..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanılmayan 8 çekirdek yapmışlar...Aferim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bize antutu sonucu lazım

• Sakalli

• Sakal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş adam sakal bıraksa sakalla olmuyor kesin, sakalı kesse sakalsız olmuyor diyorsunuz. Ne yapsın bu adam. Erdi abi bir tarafı kes bir tarafı bırak. Sakal isteyen sakal tarafına istemeyen sakal olmayan tarafa baksın. İşlemci güzel grafik birimi de güzel olur umarım. Mx5 de olma ihtimali varmış ne kadar doğru bilmiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kümeli tasarımlar bana nedense fazla gereksizlermiş gibi geliyor. 4xcortexA7 ile bile bir çok işinizi hızla yapabiliyorsunuz az biraz daha özelleştirilirse zaten performans olarakda çok iyi işler yapar. İşlemci 2, 3 veya 4 çekirdek olsun önemli olan o işlemciye işi yaptıracak olan yazılım.

• sakal

• Uygulamaların hala 2 çekirdek kullanması.
    Güncelleme almayacak olan işlemciler serisi.
    Yaptıkları pazarlama taktiği.
    Apple'dan işlemcide de örnek alsınlar.
    2k,4k,mp,8,10 sayısal savaşlar başladı.
    Fakat gerçek olan birşey var hiç birinin önemli olmadığı.
  • 2 tane 53 kümesi tamamen göz boyama.

A72 14 nm finfet olmadan bahsedilen farkı oluşturmuyor.

Ancak Gpu tarafında desteklediği codeclerle hem Samsung'u hem de Qualcomm'u ezmiş MTK.

Şu an CPU'da Samsung açık ara ancak 1 yıl önce s5 konusuna yazmıştım MTK'nın getirdiği 480 fps olayını. MTK burdan çok kazanır.

• apple dururken mediatek marka telefonu ancak fakir vatandaş alır, apple kullanmak ayrıcalıktır arkadaşlar kullanmayan bilemez ;)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.