Şimdi Ara

LG G4 için SICAK FIRSATLAR (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.562
Cevap
83
Favori
302.168
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusuf24

quote:

Orijinalden alıntı: Yetersiz_Bakiye

quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Arkadaşlar ben kliksadan aldım 1609 Tl ye geldi. GG'deki satıcılara güvenemedim almışken güvenilir yerden alayım dedim, artık hayırlısı olsun inşallah sıkıntı çıkmaz. İyi günler...

H.olsun gittigidiyordan bende telefon aldım garanti paraleldi satış onayı verdikten 1 hafta sonra satıcının profili kayıplara karıştı.

Sanırım uyduruk bir garanti kaşesiyle garanti veriyormuş izlenimiyle satış yapılıp elindeki stoğu bitirdikten sonra üyeliği siliyorlar satıcılar.

Bu yüzden iyi bir tercih yapmışsınız en azından paralel garantisi fos çıksa bile karşınızda muhattap olucağınız bir kliksa var ha garanti firması ne kadar iyi onu bilemem

Paralel alıcaksam bi dahikine gittigidiyordan almam

Garanti ile satıcının hiç bir alakası yok. 1-2 firma hariç tamamı (kliksa dahil) ben karışmam garanti veren firma ile kendin muhatap ol diyor.

Hocam elinizde faturanız varsa eğer ve o ürüne garanti veren şirket sorunu çözmüyor veya iflas ederse tüketici hakem heyetleri vasıtasıyla satış yapan firmadan da şikayetçi olunup zararın karşılanması istenebilir zamanında benim bilgisayar garantisine 1 ay kala bozulunca bütün kanunu ezberlemiştim o yüzde mutlaka ürünü aldığınız yer sağlam olmalı
    prosedür şöyle işler:
    1-Aldığınız ürün mutlaka faturalı ve garanti belgesi onaylı olacak(bazı firmalar garanti kağıdını kaşelemekten kaçınırlar çünkü muhatap olacaklarını bilirler)
    2-Ürünü orijinal ambalajı mutlaka garanti süresince sizde olacak.
    3-Servis firmasının yaptığı tüm işlemler ve görüşmeler yazılı olarak kaydedilecek.Netteki servis sorgulaması detaylarının çıktısı da olur.
    4-Genelde servislerin klasikleşmiş işten sıyrılma taktiği KULLANICI HATASI gibi tuzaklara düşmemek için mümkünse ürün servise elden teslim edilip çarpma ,kırılma,düşme ,içi açılma,sıvı teması gibi emarelerin gözle yapılan ilk kontrolde tespit edilmediğine dair tutanak tutturulup tutanak saklanacak.
    5-Eğer karşınızda bunları yapabileceğiniz teknik servis sağlayan şirket yoksa direk satıcı şirkete ürünü yollayacak ve yazışmaları kaydedip çıktısını alacaksınız.
    6-Bu beş maddeyi yaparsanız zaten bilinçli bir tüketici olduğunuz şirket tarafından anlaşılıp gerekli kolaylık sağlanır.
    7-Bendeki gibi inatçı ve üçkağıtçı bir şirketle uğraşırsanız tüm deliller sizde mevcut olduğu için sırasıyla tüketici hakem heyeti,tüketici mahkemesi gibi yollara başvurup hakkınızı arar ve büyük ihtimalle haklı çıkarsınız.
    8-Bu arkadaşlar kendilerini o kadar akıllı zannederler ki tüketici hakem heyetinin bilirkişi tayin edeceğini ve tüm üç-kağıtlarının ortaya saçılacağını tahmin edemezler
    9-Bana yapmaya kaldıkları üçkağıt tümleşik ekran kartına sahip bilgisayarın ekran kartını değiştirme başarısını göstermişlerdi:)))

Bu yüzden arkadaşlar aldığınız teknolojik ürünlerin mutlaka faturasını ve piyasada kurumsallaşmış bir firmadan alınmasında büyük yarar olduğunu size tavsiye ederim.Benim bilgisayarım 23 üncü ay arıza yaptı,1980 Tl ye almıştım geri iade 2400 tl aldım yasal faizleriyle beraber düşünün artık.

• ssmm kullanıcısına yanıt
    Sattığı malın arkasında duran tek firma hepsiburada. Her konuda ilgileniyor. Yanlız bu site de ürünleri 1.5 kat pahalı sattığı için doğal olarak bilinçli sıcak fırsat takipçileri tarafından çok tutulmuyor. Nadir de olsa uygun fiyatlı ürün sattığı da oluyor tabi.

Mesela kliksa dan aldığımız bir elektronik ürün ile ilgili sorun yaşadık, adamlardan ürünün ithalatçısının adını bile zor aldık. İlgilenmiyorlar.

Garanti belgesi kaşeleme olayı ise bambaşka. Şimdi ürünü aldınız baktınız kutusu açık. Kıyamet kopuyor ozaman '' vay bana açılmış kutu ürün gönderdiler''. İnternet alışverişlerinde fatura garanti belgesi yerine geçiyordu bir zamanlar. Artık oda yok. İş sıkıntılı. İnternetten acer cihaz aldım. Bir sorun için servise göndereceğim. Kaşeli imzalı garanti belgesi ile fatura fotokopisi olmadan hiç bir işlem yapayız diyorlar. 1 kere gönderirseniz sisteme kaydederiz bir daha istemeyiz diyorlar. Buyur burdan yak.

İnsanımız malesef çok üçkağıtçı. İlle yasalarla bişeyler zorlanacak. Yoksa hemen üçkağıt.

Şahsen ben ürünü aldığım yer ile hiç irtibata geçmiyorum. Direk ithalatçısı ile muhatabım. Sorunu çözmezlerse direk thh. Olmadı tüketici mahkemesi.

Kliksa ile 1 kere kozlarımızı paylaştık. Tüketici mahkemesinde 2 kere duruşmaya bile gittim Ben hakkımı ararım aramayanlar düşünsün. 2 kere bilgisayar iade ettim paramı geri aldım. İlkinde hp cihazım 1 kere içerisinde 4 kere arıza yaptı. İkincisinde ise 20 iş gününde sorunu çözemedi lenovo.

İki firma da para ödemeye yanaşmasa da paramı almayı bildim.

• yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Hocam senin benim gibilere tabiri caizse kül yutturamazlar ama arkadaşları bilinçlendirmek lazım gg,n11 gibi sitelerden mal alınmaz profildeki satıcı çok iyi değilse,ben zamanın da burada konusu açmıştım gg daki müsteri hizmetlerine çok basit bir soru sormuştum yanıt veremedi ve üyeliğimi iptal ettiler.Sorduğum soru bir iphone alsam ve satıcı bana oyuncak iphone yollasa ne yapabilirim. inanın bunun cevabını veremediler aslında cevap verdiler ama ben ikna olmadım ve soruyu daha net sormaya başladım ve üyeliğimi iptal ettiler. bu sistemlere güven olmaz baştan söyleyim.
    bu sitede çok gelişti benim zamanımda böyle bilgiler çok kısıtlıydı ona rağmen davayı kazanmıştım.
    inş birilerine faydası dokunur
    http://www.tuketici.gov.tr/?wapp=8D0EF0C5-515B-43DD-BC62-709940CA6566

• fenerliso kullanıcısına yanıt
    Yani Korece, şarj adaptörü haricinde birde çevirici ile geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssmm

Hocam senin benim gibilere tabiri caizse kül yutturamazlar ama arkadaşları bilinçlendirmek lazım gg,n11 gibi sitelerden mal alınmaz profildeki satıcı çok iyi değilse,ben zamanın da burada konusu açmıştım gg daki müsteri hizmetlerine çok basit bir soru sormuştum yanıt veremedi ve üyeliğimi iptal ettiler.Sorduğum soru bir iphone alsam ve satıcı bana oyuncak iphone yollasa ne yapabilirim. inanın bunun cevabını veremediler aslında cevap verdiler ama ben ikna olmadım ve soruyu daha net sormaya başladım ve üyeliğimi iptal ettiler. bu sistemlere güven olmaz baştan söyleyim.
    bu sitede çok gelişti benim zamanımda böyle bilgiler çok kısıtlıydı ona rağmen davayı kazanmıştım.
    inş birilerine faydası dokunur
    http://www.tuketici.gov.tr/?wapp=8D0EF0C5-515B-43DD-BC62-709940CA6566

Mesela daha bügün denk geldiğim birisi ''telefonum 2 aydır serviste yeni geldi'' dedi. Ee sıfırını yollamışlardır dedim. ''yoo tamir edip yollamışlar'' dedi. Telefonda Nokia Lumia.

Ben gg yada n11 de sorun yaşarsam ve satıcı art niyetli ise thh ne yada tüketici mahkemesine veririm. Acelem yok. Malı kullanırım 3-5 ay. Karar çıkınca malı geri verir, paramı alırım. Kusura bakmasınlar.

Nike dan aldığımız bir ayakkabının hava tabanı patlamıştı. Aldığımız yer aracılığı ile firmaya gönderdik. Ürünü hatalı kabul ettiler. Değişim kararı vermişler. Aynı üründen kalmamış. Muadil istedik, ''siz aldığınızda %50 indirim vardı şimdi yok, üzerine para ekleyip alabilirsiniz'' dediler. Ozaman paramızı ver dedik. ''Vermem'' dedi. Bak ben bu parayı senden alırım dedim. ''Alabilirsen al'' dedi ve aldım tabiki. Eşek gibi gözlerimin içine baka baka verdi parayı.

Buda başka bir hoş anımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 30 Eylül 2015; 23:33:35 >

• N11'de %25 İndirim var ilgilinenler haberi olsun :) benim pek işime yaramadı en düşügü 1600
  • Teşekkür ederim, bende ggden alacaktım ama yorumları okuyunca güvenmeyip vazgeçtim sizin de söylediğiniz gibi kurumsal firmalar bu konuda daha iyidir.

• Ben beğenmedim. Lg g4 deri kapağı ile çok daha şık duruyor bana göre. İsteyen bekleyebilir.

Özellikler aynı. Önde çift kamera var. Ne işe yaradığı yarın tam belli olur. Ekran 5.7''. Birde Kameranın yanında bağımsız ufak bi ekran var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 1 Ekim 2015; 0:51:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: msahin55

quote:

Orijinalden alıntı: İssiz Adam

Biz hala g2

Aynen G2 devam ama bence tek ve en önemli kötü yanı, ön kamerası. Selfileri bile arka kamerayla çekiyorum.

Ses tusuyla selfie 13 megapixel

• Telefon hiç açılmadıysa başlangıçta biz seçmiyor muyuz dil kısmını felan?

• ssmm kullanıcısına yanıt
    Şu yazdığınız çok hoşuma gitti. Medcell garantili S4 aldım ve firmanın yamuklarını her sorunu sıvı teması bahanesi ile müşteriye yıktığını öğrenince sizin yazdığınız gibi önlemleri almak gerekecekti.

İşim de E-ticaret ve maalesef insanlar önce müşteri olmayı öğrenmeli. "Müşteri herzaman haklıdır" sanıyorlar, haklarını bilmeyen ve yasal süreçleri bilmeyen müşteriler dert çekmeye mahkum. Bilinçsiz müşteriler yüzünden, balcılar, 199tl ye Samsung satanlar, koliyle salatalık gönderenler karım doyurmaya semirmeye devam edecektir.

Yazınızı madde madde not almalı herkes. Bunları uygulayan herkes gözü kapalı olarak en dolandırıcı firmadan bile eğlencesine alışveriş yapar ve parasını geri alır üstelik bakanlıktan ceza kestirir firma ve şahıslara.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fenerliso kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam, bende sizin gibi sanıyordum ama öyle değil, cihaz kurulu bir şekilde geliyor resmi Korece ayarlardan dil bölümünü bulup Türkçeyi seçince cihaz direk türkçe oluyor zaten güncellemeler de gelmeye başlıyor. Biz sadece google uygulamaları için giriş yapıyoruz gerisi hazır bir halde.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: msahin55

quote:

Biz hala g2

Aynen G2 devam ama bence tek ve en önemli kötü yanı, ön kamerası. Selfileri bile arka kamerayla çekiyorum.

Ses tusuyla selfie 13 megapixel

Aynen ses kısma tuşuyla Son bi iki yılda çıkan telefonların ön kamerası cidden çok güzel, G2 çok geride malesef

• Tüm G4lerde mi böyle yoksa bizim cepporttan aldıklarıniz mi böyle? Kutu onceden açılmış mı oluyor o zaman?

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Tüm G4lerde mi böyle yoksa bizim cepporttan aldıklarıniz mi böyle? Kutu onceden açılmış mı oluyor o zaman?

Cepportla alakası yok hocam, H815 kodlu cihazlar böyle.
  • Gittigidiyor 1000 tl üzerine 100 tl maxipuan veriyor. Telefon 1500 e geliyor.Bence güzel kampanya ama hesapta indirim kuponum yok olsa daha tatlı olurdu. Bir de bu cepport isimli satıcıya güvenemiyorum pek. Alınır mı sizce?
  • cepport tan G4 alanların dikkatine, ürünler ilan edilen 2 Ekim tarihinden önce kargolanmaya başlamış daha önce de forumdan bir arkadaşın ürünü kargolanmıştı bugünde benim kargo bilgim geldi, alım yapanlar kargo takibine başlayabilir

Renk: Kahverengi Açık
    DURUM: Ürününüz kargolandı: Mng Kargo - DOĞUBANK şubesi,
  • Optimus34 kullanıcısına yanıt
    Nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonurakar kullanıcısına yanıt
    Odeme kisminda dusuyor fiyat

• Arkadaslar 100 tl maxıpuanla bırlıkte gg dan %10 da indirimim var , kısaca tel cepporttan 1339 a geliyor. Fiyat nasıl sizce?
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.