Şimdi Ara

**** KABLONET Mİ ADSL Mİ KARASIZ KALDIM??? ****

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar evime internet bağlatmak istiyorum ama 3gb kotalı adsl ile 128kb sınırsız kablo net arasında karasız kaldım.Karar veremememin en büyük sebeplerinden biride kablo nette yaşanan sıkıntı.Kablo net yardım bedelini ödemezsem aylık 20 ytl ye internetim oluyor ama sonrasında bu bana sıkıntı yaratırmı bilemedim.Siz nedersiniz hangisini tercih etmeliyim.
    Teşekkürler..

• şu sıralar kablo net. 2007 ağustos ayından sonra yeni hatta geçeceği için adls. Bilgi direk kaynağından emin olabilirsin.
  • İzmirdeyim. Hiç sorunsuz 128 kablonet kullanıyorum. Dl yavaş ama idare ediyoruz işte.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lordqbeck

şu sıralar kablo net. 2007 ağustos ayından sonra yeni hatta geçeceği için adls. Bilgi direk kaynağından emin olabilirsin.

nası 2007 austostan sonra yeni hatta geçeceği için? 20 mbit olcak yalanlarından bahsediosn?
  • 3 gb kotalı adsl öneririm..kesinlikle hızlı ve kotayı aşmazsın kolay kolay...
  • quote:

Orjinalden alıntı: *BordoMavi*

3 gb kotalı adsl öneririm..kesinlikle hızlı ve kotayı aşmazsın kolay kolay...

kolay kolay aşmaz mısn? OHA. eer günde en az 1 saat nete giriyor ve msn dışında şeyler de yapıorsan kesnlikle yetmz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: *BordoMavi*

3 gb kotalı adsl öneririm..kesinlikle hızlı ve kotayı aşmazsın kolay kolay...

hayır dostum hayır öyle bir aşarsın ki sonunda benim gibi 200 YTL ödemek zorunda kalırsın
  • Dl. olarak sadece mp3 olur.onun dışında surf ve birazda görüntülü chat yaparım.Bu durumda yeterli olurmu acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kobe_bryant1977

Dl. olarak sadece mp3 olur.onun dışında surf ve birazda görüntülü chat yaparım.Bu durumda yeterli olurmu acaba?

bu dedklerini günde 1 saat yapsan en az yetmz. ama bunları haftada 2-3 kere yapıorm diosan yetr.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lordqbeck

şu sıralar kablo net. 2007 ağustos ayından sonra yeni hatta geçeceği için adls. Bilgi direk kaynağından emin olabilirsin.

Şu dediklerinizi biraz açar mısınız? "2007 Ağustos"dan sonra ADSL'de neler olacak?
  • 1024'e alıştıktan sonra 128 kullanılmazki,isterse sınırsız olsun...
  • abi nerden yetmez yav yapmayın ben 1 yıldır 3gb kotalı adsl kullanıorum aylık 200 mb fln download yapıorum onun dısında hergun 2-3 saat msn ve internette takılıorum pek doldugunu gormedim
  • 256 Kablo al en iyisi ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: RuthLess_SLayer

256 Kablo al en iyisi ...

Kesinlikle katılıyorum 37 ytl sınırsız internet.Zaten kablo her zaman adslden üstündür.Hem ping açısından hemde talep ettiğiniz veriye verilen cevap hızı açısından.Türkiyedeki pek çok siteye ağdan bağlanıyormuş gibi hızlı erişiyorum...
  • Kablonet online oyun oynuyorsan en iyisidir Dl olarakta ADSL gibidir ama 256 sınırsıza 37 YTL vermek warken neden 1mb 3 gb kotalı alıcaksın sürünüceksin ..

Yinede son zamanlarda Kablo kullanan arkadaşlarda yorum yazsın ben şuan için ADSL deyim Kablo da sorunlar war sanırım son zamanlarda ..
  • benimde tercihim 256 sınırsız kablonet den daha uygun gözüküyor online oyunlarki ping değerleri.ayrıca modem den port açma gibi işlerlede uğraşmassın direk baglanırsın heryere
  • Valla tuhaf olucak ama tam olarak Türksata geçtikten sonra tek bir sorun dahi yaşamadım.Ayrıca Türksat bağlantılardan ek ücretide almadığı için 256'lık bağlantıyı 37ytl'den kullanabiliyorum.Şahsen ben tavsiye ederim.Özellikle online oyun oynayacak arkadaşlara...
  • Yorumlara aynen katılıyorum Online Oyun oynamak için Kabloneti tek geçerim örnek verecek olursak 2048 adsl kullanıcısı girsin counter-strike 'e bendede 256 k kablonet olsun emin olun kablonetlinin pingi daha düşük olacaktır. Bant genişliği daha fazla Kablonette. Ama bazı dezavantajları var tabiki okadar araştırdım port açma diye birşey duyamadım kablonette. Download için adsl , online game diyorsanız Kablonet derim diğer arkadaşlar gibi. Yalnız şunuda belirtmek isterim arkadaşlar kablonet alıyorsanız kablotv de birlikte gelir kablo tv istemiyorum gibi bir seçeneğiniz olmuyor :D 15 ytl kablo net , 5 ytl de kablo tv ücreti ödüyorsunuz vergilerle felan hepsi birlikte kablo tv + kablo internet toplam 27 YTL l ye felan geliyor.

128kb kablonet ile hız testi sonuçlarını vereyim görmek isteyen arkadaslar olabilir.
     **** KABLONET Mİ ADSL Mİ KARASIZ KALDIM??? ****

Hayırlı günler...

• Arkadaşlar ADSL ile kablo nun çalışma mantığı tamamen farklı. Ping süreleri sizi aldatmasın. Bağlantının daha iyi olduğunu göstermez. Kablo çok güvensiz çünkü diğer kullanıcılar ile aynı subnetwork içerisindesiniz. ADSL daha güvenli, firewall' u da açtığınız zaman birkaç extra önlemle güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.