Şimdi Ara

AVEA'DAN BİR FATURA KAZIĞI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 22 tlye kullandigim sec full arti full 500 tarifesinde hy 500 dk 5000 sms 2 gb internet vardi.1 yillik taahutum 9 mayis gecesi yani 10 mayisa baglayan gece bitti.Ben 8 mayista musteri hizmetlerini arayip tarifenin yeni fatura doneminde tekrar yenilenmemesini istedim cunku 38 liradan yenilenecekti ben hattimi baska operatore tasiyacagim icin yenilenmesin dedim.Musteri hizmetleri bana o islemi yaptim suan eger konusmak isterseniz dksi 60 krstan konusmaya devam edebilmeniz icin saniyeli hepsibir tarifesine gecirdi ben yok dedim tarifesiz hat kullanilamiyormus.Neyse okeyledik ben 9 mayis gecesine kadar icim rahat sms gonderiyorum ariyorum ama bugun bir baktimki fatura 75 tl gelmis.Neden ben 8 mayista aramisim da tarifeyi iptal etmisim 8 mayis sonrasi ucreti yansimis.Benden 1 aylik parasini zaten aliyor bu tarifenin benim dedigim 9 mayista biteni tekrar yenilemeyin ama bu zekagerisi insanlar tarifeyi 8.de iptal etmis.

Aradigim tarih saat ortada ben ne dedigimi biliyorum sizce ne yapmaliyim arkadaslar ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Avea. Bu sende 9 mayısta arasaydın
    Kayıtlara baksanda sen 9 mayıs da iptal edin demediysen bişi yapamazsın
    Zaten senden onay almışlardır onaylıyorum demişindir yapabileceğin pek bir şey yok gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tarife anlık değişir ve kalan günlerin parası düşülür.Zaten ayın 9 unda yeni dönemin faturası değil içinde olduğunuz dönemin faturası kesiliyor.
    Öde-kullan değil kullan -öde mantığıyla çalışıyor 3operatörde(ki doğrusu bu)
    Siz ayın 9 unda saat 11 gibi arayıp tarife değişikliğini belirtmeliydiniz.İşlemi yaparken haklarınızı ayın 10nuna kadar kullanıp kullanamayacağınızı sordunuz mu?Sorduysanız kullanırsınız cevabını aldıysanız şikayet edin.Yok sormadıysanız birşey olmaz faturayı ödersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

Tarife anlık değişir ve kalan günlerin parası düşülür.Zaten ayın 9 unda yeni dönemin faturası değil içinde olduğunuz dönemin faturası kesiliyor.
    Öde-kullan değil kullan -öde mantığıyla çalışıyor 3operatörde(ki doğrusu bu)
    Siz ayın 9 unda saat 11 gibi arayıp tarife değişikliğini belirtmeliydiniz.İşlemi yaparken haklarınızı ayın 10nuna kadar kullanıp kullanamayacağınızı sordunuz mu?Sorduysanız kullanırsınız cevabını aldıysanız şikayet edin.Yok sormadıysanız birşey olmaz faturayı ödersiniz.

Bana o 1-2 gunun parasi odenmedi yok oyle birsey.Tam ucret kesilmis ayin 10.da yeni fatura kesilmeye basliyor

Her zaman aklimizda olan birsey degil bu 1 gun oncesi aradim zaten kadin evet yenilenmeyecek dedi kullanabilirsiniz dedi bende kullandim.Ya zaten parasi benden alinmis ben niye kullanamayim ki ? Boyle sacma birsey olurmu ben parasini odedim 9 gecesine kadar o benim hakkim.Sonra bu ulke niye boyle lanet olsun yasadigim dogdugum ulkeye.

• Onder Akbas O kullanıcısına yanıt
    Tarife değişikliği ayın 8 inde yapıldı değil mi?
    Sizden 10Nisan-8Mayıs arası eski seç full+full 500 tarifesinden ücretlendiriliyor.
    8Mayıs-10 mayıs arası (fatura kesim tarihi her ayın 9.günü 23:59 da oluyor.) Saniyeli hepsi bir tarifesinden ücretlendiriliyor.
    Bununla ilgili faturanında son ödeme tarihi her ayın 1.günü oluyor.
    Önce şu konuyu bir anlayın parasını ödemediniz henüz toplu süre ücretinin.Hatta aveadan ayın kaçında çıktınız mayıs 10u geçtiğiniz için size 10 haziranda yine fatura kesilecek ve son ödemesi temmuz başında olacak.
    Tarife değişikliğinden sonra sms gönderiliyor yeni tarifeyle ilgili ve bu mesajdan sonra haliyle eski tarifeden kalan hakların kullanılamayacağı ortadadır.Peki siz kalan kullanım sorgulaması yapmadınız mı ? Bu tarife değişikliği mesajından sonra bakabilirdiniz haklarınıza.
    Hatta size şöyle bir bilgide vereyim 1 nisandan bu yana hat iptali,numara taşıma yada faturasıza geçişlerde yeni fatura dönemine girdiyseniz hattınızı 15 günden az kullanır ve haklarınızı bitirmezseniz faturanız günlük hesaplanıyor.Yani tarife değişikliğine bile ihtiyacınız yoktu.38 liralık tarifede 15 günden az kalınca faturanız 38/30 x kaç gün kullandıysanız yöntemiyle hesaplanacaktı ve yine haklarınızı da kullanabilecektiniz.
    Tek tavsiyem 10 Haziranda da kesilecek faturayı takip etmeniz yoksa mağdur olursunuz bu konuda.
    Küçük bir dipnot daha son fatura döneminde numaranızı herhangi bir cayma bedeli olmadan diğer operatörlere taşıyabilirsiniz yani 1-2 mayıs gibi numara taşımaya başvurabilirdiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gefe16 -- 15 Mayıs 2015; 18:50:19 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.