Şimdi Ara

üniversitede 7. yılım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • üniversitede 7 .yılım şuan 3. sınıftayım. galiba azami öğretim süresi varmış 7 yıldan sonra askere gitmek gerekiyormuş. doğru mu? doğruysa tecil ettirebiliyormuyuz?

• 29yasina kadar askere gitmen gerekmiyor ama 29dan sonra universite tecil edemez artik askere gidersin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • azami öğrencilik süresi 7 yıl ondan sonra tecil kabul etmiyor askerlik şubesi tıp okuyanlar 9 yıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravrav

üniversitede 7 .yılım şuan 3. sınıftayım. galiba azami öğretim süresi varmış 7 yıldan sonra askere gitmek gerekiyormuş. doğru mu? doğruysa tecil ettirebiliyormuyuz?

29 yaşın altındaysan ek-c2 belgesi gerekmektedir. fakülte otomatik olarak 7 yıl yani azami öğrencilik süresi sonuna kadar otomatik erteler, ondan sonra sizin takip etmeniz gerekiyor, yani her yıl okuldan bu belgeyi alıp şubeye teslim etmeniz gerekiyor.

ASAL ın sitesinde yazan ifade aynen:
    "Yurt içi veya yurt dışında (öğrenciliklerinin tanınmasını müteakip) öğrenim görenlerin askerlikleri, EK-C2 öğrenci durum belgesi ile önce okulun azami öğrenim süresi kadar,
    Bu süre sonunda mezun olamayanlar ise yıllık olarak 29 yaş sonunun 31 Aralık tarihine kadar ertelenmektedir."

ek-c2 belgesi ile azami öğrencilik süresinin sonuna kadar mezun olamayan 29 yaşından küçük öğrenciler bu belgeyi okuldan alıp şubeye vermeleri gerekiyor. Azami öğrencilik süresini doldurmadan mezun olursan gerek yok.

azami öğrencilik süresi 2 yıllık için 4 yıl,
    4 yıllık fakülteler için 7 yıl
    5ve6 yıl olan fakülteler için 9 yıl azami öğrenim süresi var. 29 yaşına dayanmadan eğer bu süre biterse o belge teslim edilip 29 yaş sonuna kadar erteleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal_1296

quote:

üniversitede 7 .yılım şuan 3. sınıftayım. galiba azami öğretim süresi varmış 7 yıldan sonra askere gitmek gerekiyormuş. doğru mu? doğruysa tecil ettirebiliyormuyuz?

29 yaşın altındaysan ek-c2 belgesi gerekmektedir. fakülte otomatik olarak 7 yıl yani azami öğrencilik süresi sonuna kadar otomatik erteler, ondan sonra sizin takip etmeniz gerekiyor, yani her yıl okuldan bu belgeyi alıp şubeye teslim etmeniz gerekiyor.

"Yurt içi veya yurt dışında (öğrenciliklerinin tanınmasını müteakip) öğrenim görenlerin askerlikleri, EK-C2 öğrenci durum belgesi ile önce okulun azami öğrenim süresi kadar,
    Bu süre sonunda mezun olamayanlar ise yıllık olarak 29 yaş sonunun 31 Aralık tarihine kadar ertelenmektedir."

ek-c2 belgesi ile azami öğrencilik süresinin sonuna kadar mezun olamayan 29 yaşından küçük öğrenciler bu belgeyi okuldan alıp şubeye vermeleri gerekiyor. Azami öğrencilik süresini doldurmadan mezun olursan gerek yok.

5ve6 yıl olan fakülteler için 9 yıl azami öğrenim süresi var. 29 yaşına dayanmadan eğer bu süre biterse o belge teslim edilip 29 yaş sonuna kadar erteleniyor.

slm, ben aynı zamanda aöf de 4 yıllık bölüm okuyorum. ek c2 belgesi yerine 2. üniversite okuduğuma dair belge götürsem tecil olur mu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kemal_1296

quote:

slm, ben aynı zamanda aöf de 4 yıllık bölüm okuyorum. ek c2 belgesi yerine 2. üniversite okuduğuma dair belge götürsem tecil olur mu?

Alıntıları Göster
    aöf de ikinci üniversite kapsamında okunan bölümlerde askerlik tecili verilmez. Örgün olarak okuduğunuz okuldan almanız gerekir veyahutta örgündeki kaydın silinerek aöfden ertelemenin yapılması istenebilir.

Aöf öğrenci kılavuzunda şöyle bir ifade yer almakta:

İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptıran öğrenciler askerlik tecil işlemlerinden yararlanamazlar. İkinci
    Üniversite kapsamında kayıtlı öğrencilerden, örgün öğretimdeki kaydını sildirip askerlik ile ilgili tecil işlemle-
    rinin Fakültemizce yürütülmesini isteyenler, örgün öğretimdeki kaydının silindiğini gösteren belgeyi ve as-
    kerlik ilişiksiz belgesini bir dilekçeye ekleyerek AÖF
    bürolarına vereceklerdir. Bu öğrencilere öğrenci durum
    belgesi (EK-C2) düzenlenerek verilecektir.

yinede sen aöf bürosu ile görüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal_1296 -- 16 Mayıs 2015; 11:54:06 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.