Şimdi Ara

Bütün gün pc başında çalışıyorum gözlerim çok yoruluyor Çözüm Varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
3
Favori
858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Mesai saatim boyunda, (sabah 8 aksam 7) sürekli pc başında çizim yapıyorum. Gözlerim fena yoruluyor ve bir zaman sonra gözlerim kendi kendine kapanıyor Yani yapmam gereken işler hep aksıyor bu şekilde. Ne yapsam bu sorunun önüne geçerim.

• contrastı düşür gamayı düşür bro

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • met@lrock kullanıcısına yanıt
    İşte kullandığın monitör ve ışık/kontrast ayarların nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Göz yorması için F.lux adlı programı kullanabilirsin gün ışığına göre ekran renklerini değiştirir.
  • Ekrana isik vurmasin ve kontrasti kis.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    parlaklık 98, kontrast 22, samsung s22d300hy
    Bu ayarlarla kör olmadığına şükretmelisin.
    Öncelikle ışığı, ortam ışığına göre 30-40 arasına çek. 20'ye kadar indirebilirsin hatta. Kontrastı da 80 civarına çıkartabilirsin. Rahatsız ederse 50'ye kadar kısarsın. Bu ayarları yap bakalım, sonuç ne olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 18 Mayıs 2015; 14:05:16 >
    Biraz karanlık oldu ama bakalım sonuçları paylaşrım
    Ortam ışığı fazlaysa eğer ve ışığı kıstığında ekrandaki ikon ve yazıları seçmekte zorlanıyorsan, rahat seçebileceğin asgari ışık değerine kadar artırabilirsin. Zamanla alıştığında, ideal değerin bunlar olduğunu anlayacaksın ve eski halini denemeye kalktığında, "Ben bu ayarlarla nasıl kullanmışım bu monitörü? Cidden zulmetmişim kendime." diyecek ve eskiye nisbeten rahat ettiğinde bana dua edeceksin.

Ek olarak bir de yukarıda da yazıldığı gibi f.lux kullanmalısın. Onun için de 5700-6100 arası iyidir.

Bu halde sonuçları merak ediyorum. Bakalım nasıl bir fark olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 18 Mayıs 2015; 14:39:07 >
    Deneyeceğim hocam. Tavsieler için teşekkürler.
  • Yav şu böcü olmasa yandık
    Br: 20 Cont:60-65 arası sRGB mod cillop oldu.
    Sağolasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erol börek -- 23 Mayıs 2015; 15:47:43 >
  • erol börek kullanıcısına yanıt

Önceden hangi ayarlarla kullanıyordun ve o şekilde kullanırken gözlerin nasıldı, şimdi nasıl?

Ne yaptın? Haber etmedin...

Oda biraz loş.
    Başka monitördeydim, buraya gelince baya bi rahatsız oldum.
    Ayarlar Mod:Default, Parlaklık ve Kontrast %50de (kutudan çıktığı gibi) imiş. U3011

Mod: sRGB
    Perlaklık: 25
    Kontrast: 65

yaptım.

Çok iyi oldu
    Hocam uzun zamandır kullandım dediğiniz ayarlarda, ışık fln azaldı o güzel birşey ama benim gözler hala yoruluyor. Ya sanki monitörde bir bulanıklık bir parlama var, o benim gözümü alıyor. Evdeki monitörde hiçbir sorun yok, ama iş yerindeki monitör aşırı bir yoruyor, uykumu getiriyor. Bakamıyorum cihaza adeta.
    Ekranda fazla yansıma olduğundan olabilir mi? Ekranı, ışık yansıması yapmayacak şekilde konumlandırmayı dene bir de istersen.

• monitor hz ayarını 60 dan 75 cekiiniz bunun faydası muhtemelen olacaktırr...
  • bu ayarı pc de görünüm ayarlarından yapabılırsınız
  • Uluattlı U kullanıcısına yanıt
    75 hz de çalışıyor stabil. Ama sonuc boyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: met@lrock

Evdeki monitörde hiçbir sorun yok, ama iş yerindeki monitör aşırı bir yoruyor, uykumu getiriyor.

Tamam ben çözdüm

"gece evde sabahlarsan sonra işyerinde uyursun canım benim"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikneyime -- 29 Mayıs 2015; 15:52:54 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.