Şimdi Ara

Araç Kamerası Mini 0806 incelemesi ( Üst seviye )

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
8
Favori
4.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu özel kamerayı inceleyip ne zamandır bir konu açmak istiyordum Video Bitrate netlik değerleri inanılmaz iyi

Unutmadan kameranın mikrofonu mükemmel kayıt yapmakta. Vakit kaybetmeden örnek çekimleri indirmenizi tavsiye ederim.

İlk msj zaman içerisinde güncellenecek :

• Sök Tak videosu
    • Aşırı sıcağa tepkileri
    • Araç içi görünüm
    • Resim çekme kalitesi

Satın aldığım site :http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_138841.html ve Kupon kodu : GBASA girince 87$ a gelmekte. ( Ben daha pahallıya aldım kupon yeni geldi )

Size vakit kaybetmeden kayıpsız netlik örneklerini sunuyorum :

@ankay2 arkadaştan alıntı çok teşekkürler
    Kamerayı alıp Kullanan arkadaşlar için Cihaz menüsü ayarları
    BS:Benim seçimim:)

VIDEO RESOLUTION: Video çözünürlük ayar ekranıdır. Kalite yükseldikçe kayıt edilen dosyaların boyutu artar. (BS: 2304*1296 30 FPS (16:9))
    VIDEO QUALITY: Video kalite ayar ekranıdır. (BS: Superfine)
    PHOTO RESOLUTION: Fotoğraf çözünürlük ayar ekranıdır. (BS: 4M)
    PHOTO QUALITY: Fotoğraf kalite ayar ekranıdır. (BS: Superfine)
    AUTO EXPOSURE METERING: Video parlaklık ve kalitesini ilgilendiren ışık pozlaması ayar ekranıdır. (BS: Center)
    EXPOSURE COMPENSATION: Video parlaklık ayar ekranıdır. (BS: “0”)
    WHITE BALANCE: Beyaz dengesi ayar ekranıdır. (BS: Auto)
    FLICKER: Lambalardan yansıyan gözle görülmeyen taRama hızının video etkisini ayarlamak için kullanılır. (BS: Auto)
    ROTATE IMAGE 180: Kamerayı ters takmanız durumunda görüntü ve butonların yer değişimini otomatik olarak yapar. (BS: Off)
    LOOP RECORDING: Videoların döngüsel olarak kaç dakikalık bölümler ile kayıt edilmesi seçilir. (BS:3 dk)
    LDWS DETECTION: Şerit takip sistemi sesli uyarı özelliği. Araç ile bir bağlantısı(sinyal verip vermediğinizi bilmiyor) olmadığı için (BS: Off)
    LDWS CALIBRATION: Yukarıda bahsedilen sistemin kalibrasyonu için kullanılır.
    MOTION DETECTION: Hareket saptandığında kamera devreye girerek 15 sn boyunca kayıt yapar. Sonra tekrar uyku moduna geçer. Kullanmadığım bir özellik. (BS:Off)
    PARKING GUARD: Bu özelliğin çalışması için ayrı bir cam bağlantı aparatı alınması gerekiyor. Piyasada satılmadığı için detaya girmeye gerek yok. (BS:Off)
    GREEN INDICATOR: Kamera üzerindeki yeşil renk bilgilendirme ışığının ne için kullanılacağını seçilir. (BS: GPS Status)
    G-SENSOR SENSITIVITY: G darbe sensörü. Cihaz darbe aldığında şiddete göre ilgili dosyayı silinmeye karşı korumaya alır. (Kaza anları için) (BS: 3G)
    POWER OFF DELAY: Kamera standby modunda açık iken, herhangibi işlem yapılmadığında ne kadar süre sonra kapanacağı seçilir. (BS: 15sn)
    SCREEN OFF DELAY: Kamera çekim yaparken yada bekleme konumunda iken ne kadar süre sonra kapanacağı seçilir. (BS:3 min)
    GPS STAMPING: Kayıt edilen video üzerine GPS koordinat bilgilerini işler. (BS:Off)
    SPEED STAMPING: Kayıt edilen video üzerine hız bilgisini işler. (BS:Km/h)
    DRIVER NUMBER STAMPING: DRIVER NUMBER alanına girilen veriyi(Örnek Plaka) kayıt edilen video üzerine işler. (BS:On)
    DRIVER NUMBER: 9 karaktere(Sayı/Harf) kadar veri girişi yapılabilir.
    DATE STAMPING: Kayıt edilen video üzerine tarih bilgisini işler (BS: DDMMYY)
    TIME STAMPING: Kayıt edilen video üzerine saat bilgisini işler (BS: 24 Hours)
    DATE AND TIME: Tarih/Saat ayarı yapılır. GPS bağlantı sağladığı anda otomatik güncellenir.
    LANGUAGE: Dil seçimi
    CHOOSE CARD: Kayıt edilen videonun hangi karta kayıt edilmesi seçilir. (2 kart takılı ise) (BS:Auto)
    FORMAT CARD: Kamera içerisinde bulunan microsd kartı formatlar. İlk kullanım öncesi bunu yapmanızı tavsiye ederim.
    RESTORE DEFAULTS: Kamera varsayılan ayarlarına döner.
    FIRMWARE VERSION: Cihaz yazılım bilgisini gösterir.

Araç Kamerası Mini 0806 incelemesi ( Üst seviye ) Araç Kamerası Mini 0806 incelemesi ( Üst seviye ) Araç Kamerası Mini 0806 incelemesi ( Üst seviye ) Araç Kamerası Mini 0806 incelemesi ( Üst seviye ) Araç Kamerası Mini 0806 incelemesi ( Üst seviye ) Araç Kamerası Mini 0806 incelemesi ( Üst seviye )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 6 Kasım 2015; 11:59:23 >

• Hadi bakalım tekrar hayırlı olsun, GPS içindeki zımbırtı pil gibi gözüken kapasitör bu arada... En azından mini0801'deki GPS ünitesinde öyle idi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

Hadi bakalım tekrar hayırlı olsun, GPS içindeki zımbırtı pil gibi gözüken kapasitör bu arada... En azından mini0801'deki GPS ünitesinde öyle idi

Öylemi daha güzel :) kapasitör iyidir abi.

Çekimler nasıl indirdinmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnceleme için teşekkürler.
    Orta üst sınıf bir kamera, yanlış anlamadıysam.
    Kayıpsız Netlik örnek 3 ( 114 mb ) isimli videoyu indirdim, fakat yolun karşısından geçen araçların plakalarını okuyamadım. Daha net olması gerekmez mi?
  • Hayırlı olsun, 1. örneği izledim ses güzel görüntüde güzel ama açı dar geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: supertivo

İnceleme için teşekkürler.
    Kayıpsız Netlik örnek 3 ( 114 mb ) isimli videoyu indirdim, fakat yolun karşısından geçen araçların plakalarını okuyamadım. Daha net olması gerekmez mi?

Güneş Işığın gelme açısına göre plaka okuma farklılık gösteriyor.

Açıkçası Bitrate olarak 18 bin değerlere sahip G90 kamerasından matematiksel anlamda daha yüksek netlik veriyor.

Daha bol bol kayıpsız netlik gelecek karşılaştırırız

Aslında üst seviye dememin sebeplerinden biri fiyatı :( 111 $ bu kur artışı ile çok ciddi bir fiyat Türkiye şartlarında

• quote:

Orijinalden alıntı: newfel

Hayırlı olsun, 1. örneği izledim ses güzel görüntüde güzel ama açı dar geldi bana

Benim kişisel görüşüm ve yabancı forumlardan araştırdığım kadarı ile açı büyüdükçe plaka okumak güçleşir.

Araç kameralarında 120 derece standart olarak bence yeterli ( Kendi kameram Panorama X2 de 120 derece )

Mini serisi standart 135 derecelik çekme açısı ile ihtiyacı karşıladığını düşünüyorum

• Hayırlı olsun güzel bir inceleme olmuş.

Bende SJ4000 kullanıyorum
    Değiştireceğim zaman düşünebileceğim bir kamera .
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Açıkçası Bitrate olarak 18 bin değerlere sahip G90 kamerasından matematiksel anlamda daha yüksek netlik veriyor.

Aslında üst seviye dememin sebeplerinden biri fiyatı :( 111 $ bu kur artışı ile çok ciddi bir fiyat Türkiye şartlarında

gerçi panaromaX2 gece videosuna baktım da, onda da ancak yavaş hız ve yakındaysa plaka okunabiliyor.
    Diğer videoları evde izleyip, değerlendireceğim. İstanbulda kamera şart, çözmek istiyorum bu konuyu.
  • quote:

quote:

Hadi bakalım tekrar hayırlı olsun, GPS içindeki zımbırtı pil gibi gözüken kapasitör bu arada... En azından mini0801'deki GPS ünitesinde öyle idi

İndiriyorum bakalım nasılmış? Çift microSD kart kullanımı nasıl oluyor? Pek fazla araştırmadım ama eski mini sürümünde bildiğin üzere aslında dahili/harici olarak çift micro sd kart desteği vardı ama sadece birini kullanabiliyordun. Bunda da aynı durum var mı?
  • quote:

quote:

quote:

gerçi panaromaX2 gece videosuna baktım da, onda da ancak yavaş hız ve yakındaysa plaka okunabiliyor.
    Diğer videoları evde izleyip, değerlendireceğim. İstanbulda kamera şart, çözmek istiyorum bu konuyu.

Gece çekimlerinde plaka okumaktan çok önemli olan aydınlık çekimler, olayın nasıl olduğunu anlamamızı sağlayacak kadar netlik.

Çünkü ışığın yetersiz olduğu zamanlarda eğer kamerada gece görüş sistemi yoksa dünyanın en iyi kamerası bile plaka okumakta zorlanıyor.

Cama 2000 tl lik GoPro 4 bile taksak mantık değişmeyecektir

• quote:

quote:

quote:

İndiriyorum bakalım nasılmış? Çift microSD kart kullanımı nasıl oluyor? Pek fazla araştırmadım ama eski mini sürümünde bildiğin üzere aslında dahili/harici olarak çift micro sd kart desteği vardı ama sadece birini kullanabiliyordun. Bunda da aynı durum var mı?

Şimdi yanlış hatırlamıyorsam yukarıda inceleme videosunda anlattım ama kısaca :

A ve B sd karta kaydet diye menü ayarı var. Aynı menüde Auto seçtiğinizde biri dolunca diğerine geçiyor

• Otomobil Genel'de "mini 0806 konuyu açan OlguErhan" adını görünce bir an Olgu kardeşim MİNİ isimli arabadan alacak ta onu incelemiş zannettim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Hayırlı olsun güzel bir inceleme olmuş.

Değiştireceğiniz zaman bununla değil Xiaomi Yi aksion + araç kamerası ile değiştirin

Araç Kamera Xiaomi Yi - Panorama X2 Karşılaştırmasıhttp://www.fordclubtr.com/forum/index.php?/topic/270034-Ara%C3%A7-Kamera-Xiaomi-Yi---Panorama-X2-Kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rmas%C4%B1

• quote:

quote:

Değiştireceğiniz zaman bununla değil Xiaomi Yi aksion + araç kamerası ile değiştirin

Araç Kamera Xiaomi Yi - Panorama X2 Karşılaştırmasıhttp://www.fordclubtr.com/forum/index.php?/topic/270034-Ara%C3%A7-Kamera-Xiaomi-Yi---Panorama-X2-Kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rmas%C4%B1

Zaten almamdaki bir diğer araçta aksiyon kamerası olmasıydı.

Araçtan çıkıp görüntüyü çekip binince geri takıyorum bir çok işlevi oluyor
  • quote:

quote:

quote:

Bak solda Xiaomi :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bak solda Xiaomi :)

Harika hocam mutlaka düşüneceğim
  • Hayırlı olsun. Örnek1 i izledim. CPL filtresi takılı mı bu videoda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Otomobil Genel'de "mini 0806 konuyu açan OlguErhan" adını görünce bir an Olgu kardeşim MİNİ isimli arabadan alacak ta onu incelemiş zannettim...

Ah ah nerde bende mini alacak para

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Otomobil Genel'de "mini 0806 konuyu açan OlguErhan" adını görünce bir an Olgu kardeşim MİNİ isimli arabadan alacak ta onu incelemiş zannettim...

Ah ah nerde bende mini alacak para

O da olur,daha da iyileri olur inşallah...Gün doğmadan neler doğar...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.