Şimdi Ara

Samsung Gear A akıllı saatinin arayüzü ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung Gear A akıllı saatinin arayüzü ortaya çıktı

Samsung'un akıllı saat pazarında yeni bir döneme geçiş yapacağı yuvarlak tasarıma sahip Gear A akıllı saatinin Galaxy Note 5 ile birlikte Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Saatin yazılım geliştirme aracına erken erişim sağlayan Samsung ayrıca kullanıcı arayüzüne de şekil vermeye başladı. 

Tizen işletim sistemi üzerine bina edilecek olan Gear A akıllı saatinin pek çok fonksiyona ve sensöre sahip olacağı açıklandı. Cihazda GPS, WiFi, Bluetooth, nabız sensörü, opsiyonel hücresel bağlantı, manyetik sensör, basınç sensörü şeklinde geniş bir yelpaze mevcut. 

Saatin dikkat çeken tarafı ise çeşitli işlemleri gerçekleştirmek için kasa çerçevesinin dönebilmesi. Çerçeveyi çevirerek yakınlaştırma, ekranlar arasında geçiş, ses seviyesini ayarlama gibi işlemler yapılabiliyor. 

Gear A saatinde 1.65 inçlik 360x360 piksel çözünürlükte bir ekran yer alacak. Bunun haricindeki donanım hakkında bir bilgi yok ancak özel bir Exynos 7420 yongaseti versiyonunun kullanılabilecğei belirtiliyor. 

Bu kadar özelliği bir araya toplayan saatin elbette batarya tüketim oranları da önem taşıyacak. Samsung'un 14nm üretim sürecindeki Exynos 7420 yongaseti ve Tizen işletim sistemi ile birlikte tatmin edici değerlere ulaşabileceği düşünülüyor. 

• Bence akıllı saatte mutlaka bir sim yuvasının olması lazım.
    Yazın havuza gireceğin zaman, telefonunu orta yerde 10 metre yakınında bulundurmak zorunda kalmamak için bu şart. O zaman çok iyi oluyor. Kolunda rahat rahat istediğin gibi yüz...

• Bizim millet onu çok fazla döndürür. Bir süre sonra yalama olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperfriendly -- 14 Mayıs 2015; 0:42:05 >
  • Çok iyi iphone 6s ve note 5 e bakacağım note 5 alırsam bunu alırım iphone 6s dedikleri gibi olursa 6s alırım ve maalesef bu saatten vazgeçmiş olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Bence akıllı saatte mutlaka bir sim yuvasının olması lazım.
    Yazın havuza gireceğin zaman, telefonunu orta yerde 10 metre yakınında bulundurmak zorunda kalmamak için bu şart. O zaman çok iyi oluyor. Kolunda rahat rahat istediğin gibi yüz...

Bir insan neden kolunda saatle yüzer? Havuzdasınız zaten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Şaka mı yoksa ben mi soruyu anlamadım?
  • quote:

quote:

Bir insan neden havuza kolunda saat ile girer?
  • Editör arkadaş, bu yazıyı bitirdikten sonra hiç okumamış mı acaba?,

"Tizen işletim sistemi üzerine bina edilecek olan Gear A" bu cümledeki bina ne anlama geliyor?

• Bir hafta hayal ama sarji 2-3 gun gitmeli, ios ve andro ile saati avantajli kilacak bir takim protokoller olmali, ve son olarak fiyati 1000₺ i gecmemeli..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Bir insan havuza kolunda saatle girmek isteyebilir,
    Bir insan havuza akıllı saatle, telefonuna bir çağrı yada mesaj geldiğinde uzaktan bakmak yada cevaplamak için girebilir,

Ancak bir insan havuza akıllı saatle girmemelidir, çünkü bu cihazların su geçirmezliği 1 metre ile sınırlıdır, ne olur ne olmaz su alabiliv, saat ölebiliv :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaturanga -- 14 Mayıs 2015; 10:08:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazadam

Editör arkadaş, bu yazıyı bitirdikten sonra hiç okumamış mı acaba?,

"Tizen işletim sistemi üzerine bina edilecek olan Gear A" bu cümledeki bina ne anlama geliyor?

Yani Tizen işletim sisteminde iyi rant var o yüzden onun üzerine bina ediliyor :)

Şaka bir yana bunda bir tuhaflık yok bence, bu basitçe Tizen işletim sistemi üzerinden geliştirilen bir yazılımı var demek istemiş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: barakli87

Bizim millet onu çok fazla döndürür. Bir süre sonra yalama olur.

Saatin menüleri arasında anlaşılan çerçevesini döndürerek gezilecek, sadece bizim millet değil bütün insanlık böyle yapacağından. Hepsi yalama olacak demektir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WB

Bir hafta hayal ama sarji 2-3 gun gitmeli, ios ve andro ile saati avantajli kilacak bir takim protokoller olmali, ve son olarak fiyati 1000₺ i gecmemeli..

Bu cihazların en büyük problemi bataryaları zaten. Moto 360 var bende, ekranı sürekli açık tutmaya çalışırsan sadece 4 saat civarı (oda kullandığın saat temasının karmaşıklığına yada basitliğine göre 1 saatte bile bitebiliyor). O yüzden zaten orijinal yazılımında ekranı sürekli açık tutamıyorsun. Kolunu kaldırdıkça sensör devreye girerek saati okumanı sağlıyor. Android'den gelen uyarıları da açık kullanıyorsan normal şartlarda 1-1.5 gün Moto 360 ı kullanabilirsin. Moto da 300 mAH lik bir batarya var. Samsung muhtemelen daha yüksek kapasiteli bir batarya koyacaktır, ancak aynı durum onda da söz konusu olacak. Batarya teknolojisi gelişmedikçe akıllı saatler tam istediğimiz gibi hiç bir zaman olamayacak.

Edit: Moto 360 ın fiyatı 250 USD den başladı. Şu anda deri kordonlu olan 169 USD (Kargo ve gümrük vergisiyle TR ye Amazon üzerinden gönderim başladı, 590 TL ye Moto 360 ı herşey dahil satın alabiliyorsunuz). Apple'ın saçma fiyat politikası olmasa zaten bu cihazlar hiç bir zaman 1000 TL olmayacak, gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaturanga -- 14 Mayıs 2015; 10:17:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Montblanc 149

Çok iyi iphone 6s ve note 5 e bakacağım note 5 alırsam bunu alırım iphone 6s dedikleri gibi olursa 6s alırım ve maalesef bu saatten vazgeçmiş olurum

Note5 e hediye olarak verilirse kesinlikle düşünürüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaturanga

quote:

quote:

quote:

Bir insan havuza akıllı saatle, telefonuna bir çağrı yada mesaj geldiğinde uzaktan bakmak yada cevaplamak için girebilir,

Ancak bir insan havuza akıllı saatle girmemelidir, çünkü bu cihazların su geçirmezliği 1 metre ile sınırlıdır, ne olur ne olmaz su alabiliv, saat ölebiliv :)

Ya saçma sapan ihtiyaçlar çıkarmayın azıcık mantıklı olun.

Çağrı geldiğinde sana biri haber verir yani?

Havuza giren konuşsun.

Overclocking zaten absürd absürd yorumlar yapıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chaturanga

quote:

quote:

quote:

Havuza giren konuşsun.

Overclocking zaten absürd absürd yorumlar yapıyor.

Ya Allah Allah,

Kardeş ona kalırsa cep telefonu da lüzumsuz eskisi gibi mahallede birinde telefon olsun yeter. Nasılsa biri haber verir sana, herkesin teknolojiden beklentisi farklıdır. O arkadaşta demek ki havuza çok gidiyor ki böyle bir ihtiyaç hasıl oluyor niye bu kadar kızdınız adama anlamadım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNerdenÜyeOluyoruz

quote:

Çok iyi iphone 6s ve note 5 e bakacağım note 5 alırsam bunu alırım iphone 6s dedikleri gibi olursa 6s alırım ve maalesef bu saatten vazgeçmiş olurum

Hediyesi 3000 TL falan olur sanırım :)

Tabi tercih sizin ancak bu tip cihazları 3-5 ay bekleyip yorumları okuyup, sonra tek olarak almak daha mantıklı bence. Kampanya yapıyoruz diye resmen kazıklıyorlar.
  • quote:

Havuza giren konuşsun. Overclocking zaten absürd absürd yorumlar yapıyor.

Absürdlük kişiden kişiye değişir aslanım. Sen İstanbul'dasındır.
    Gün boyu çalışıyorsundur. Hiç kendine ayıracak, havuza girecek vs. gibi imkanların olamıyordur.
    Ayrıca sen havuza gireceğin zaman seni birisi aramış, aramamış vs. senin için önemli değildir.
    O senin problemin, senin durumun.

"Çağrı geldiğinde sana biri haber verir yani?"

de ne demek Allah aşkına. Git ilkokulu tekrar oku da gel. Soru mu soruyorsun, belli değil. Soru sorduysan anlamı falan da yok zaten.

Çağrı geldiğinde biri sana haber verir ne demek? Akıllı saatim yoksa, yanımda telefon da yoksa ve telefonu evde bıraktıysam,
    önemli bir şey çıktıysa, birisi beni cep telefonumdan aradığı zaman; kim benim telefonuma bakacak da bana haber verecek?
    Sekreter falan mı tutacağız? Ne saçma sapan adamsın.

Havuza telefonla gidecek halimiz yok. O yüzden su geçirmez akıllı saat diyorum, SIM yuvası olmalı diyorum.

Sen İstanbul'daysan, ben Kuşadası, yani turistik yerdeyim. Çalışmıyorum, param var, motorum var, arabam var,
    istediğim gibi gezip tozuyorum.

Bir sürü arkadaşım geliyor, onları gezdiriyorum, beraber denize, havuza, aquaparka gidiyoruz.
    Ben gezen, keyif adamıyım. Daha bu sabah Gökçealan Köyü'ne gidip kahvaltı yaptım arkadaşımla.

Ne yani, senin hayatın tatsız tuzsuz diye ben yanıma telefon almadan koluma saat takıp hem gelen çağrıları alıp konuşmaktan
    hem saatten haberdar olmaktan hem de eğlenmekten mahrum mu olayım?

• quote:

quote:

Havuza giren konuşsun. Overclocking zaten absürd absürd yorumlar yapıyor.

Absürdlük kişiden kişiye değişir aslanım. Sen İstanbul'dasındır.
    Gün boyu çalışıyorsundur. Hiç kendine ayıracak, havuza girecek vs. gibi imkanların olamıyordur.
    Ayrıca sen havuza gireceğin zaman seni birisi aramış, aramamış vs. senin için önemli değildir.
    O senin problemin, senin durumun.

"Çağrı geldiğinde sana biri haber verir yani?"

de ne demek Allah aşkına. Git ilkokulu tekrar oku da gel. Soru mu soruyorsun, belli değil. Soru sorduysan anlamı falan da yok zaten.

Çağrı geldiğinde biri sana haber verir ne demek? Akıllı saatim yoksa, yanımda telefon da yoksa ve telefonu evde bıraktıysam,
    önemli bir şey çıktıysa, birisi beni cep telefonumdan aradığı zaman; kim benim telefonuma bakacak da bana haber verecek?
    Sekreter falan mı tutacağız? Ne saçma sapan adamsın.

Havuza telefonla gidecek halimiz yok. O yüzden su geçirmez akıllı saat diyorum, SIM yuvası olmalı diyorum.

Sen İstanbul'daysan, ben Kuşadası, yani turistik yerdeyim. Çalışmıyorum, param var, motorum var, arabam var,
    istediğim gibi gezip tozuyorum.

Bir sürü arkadaşım geliyor, onları gezdiriyorum, beraber denize, havuza, aquaparka gidiyoruz.
    Ben gezen, keyif adamıyım. Daha bu sabah Gökçealan Köyü'ne gidip kahvaltı yaptım arkadaşımla.

Ne yani, senin hayatın tatsız tuzsuz diye ben yanıma telefon almadan koluma saat takıp hem gelen çağrıları alıp konuşmaktan
    hem saatten haberdar olmaktan hem de eğlenmekten mahrum mu olayım?

Oof sen donanım konusunda da saçmalıyorsun zaten hız aşırtmadan da çaktığın yok.

Bir playstyle bir sen zaten, yettiniz bu foruma yani.

Cevap da verme bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNerdenÜyeOluyoruz

quote:

O zaman bende alırım ama vermezse iphone 6s

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.