Şimdi Ara

Asus 2015 yılı için 25 milyon akıllı telefon satışı hedefliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus 2015 yılı için 25 milyon akıllı telefon satışı hedefliyor 

Asus akıllı telefon pazarının global anlamdaki en yeni oyuncularından birisi sayılabilir. Ancak şirket geçtiğimiz yıl çıkardığı Zenfone serisi ile başarılı satış rakamlarına ulaşırken bu yılın başında da Zenfone 2 modeli ile oldukça ses getirmişti. 

Duyurulan ilk 4 GB bellekli akıllı telefon olan Zenfone 2, düşük fiyatı ile de bir çok kişi tarafından bekleniyordu. Şirket bugün yaptığı açıklamada satış rakamlarından bahsederken 2015 yılı için hedeflerinin 25 Milyon akıllı telefon satmak olduğunu dile getirdi.

Ancak ilk çeyreğe baktığımızda bu hedefin gerisinde kalındığını görüyoruz. İlk üç ay içerisinde 3 Milyon akıllı telefon satışı yapan şirket bu durumu 4 GB bellek modüllerinin tedarik edilmesinde sıkıntı yaşanması ile açıklıyor. Daha önce Zenfone serisi ile de tedarik problemi yaşayan şirket yeterli üretim kapasitesine sahip olmadığı için potansiyelinin altında satış yapmıştı.

Ancak üretici ikinci çeyrek ile birlikte bu problemin aşılarak istenilen seviyeye ulaşılacağını belirtiyor. İçinde bulunduğumuz 2. çeyrekte 4.8 milyon satış bekleyen Asus, bu şekilde yılın ilk yarısında toplam 7.8 milyon satışa ulaşmayı planlıyor. Yıl sonunda 25 Milyon satış hedefine ulaşmak için vites yükseltmesi gereken şirket yılın ikinci yarısında ise aylık 3 Milyon satış hedefi belirlemiş durumda. Ayrıca toplam satışların 8 Milyonunun Çin pazarında yapılması planlanırken kalan 17 Milyon diğer ülkelerdeki satışlardan hedeflenen rakam. 

• Hayırlı beklemeler.. ülkeye fiyatla ilgili sorundan dolayı alıcılara mal veremeyen o fiyatı kabul etmeyip üst rakamlara vermeye çalışan fakat alıcı firmalarında ben bunu kabul etmiyorum dediği kendi ürünlerinin kapış kapış satıldığı halde stok konusunda devamlı sorun yaşatan ASUS Sürümden kazanmak yerine tok satıcı rolündeki ASUS bana hiç te 25 milyon ülkemize düşün kısmı kadar satış yapacağını yansıtmıyor telefona rabet var ürün yok şaka gibi niye ürün yok ASUS ürün fiyatını yükseltmek istiyor alıcı firmalar istemiyor daha kendi stok sorunun çözebilmiş değil ve halada ülkeye Zenfone 2 yi bıraktım geçtim zf 6 zf5 stokunda bile sorun yaşayan bir firma zf 2 allah bilir ne zaman gelir gerç i zf 4 5 6 ülkemize ağustosta gelmişti lansmanı ne zaman yapılmıştı peki ocakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResistibiLiTy -- 13 Mayıs 2015; 17:43:55 >

• Bekle bekle telefon eskidi be...

• çok bekler
  • ZF5 kullanıyorum. Telefon çok akıcı ve sorunsuz fakat Lolipop güncellemesi konusunda sözlerini tutamadılar. Halen beklemekteyiz.

• Aylar oldu hala piyasaya girecek, millet beklemekten sıkılıp zenfone 5-6 aldı.
  • Zor biraz aradan rakipleri belirmeye başladı.
    4gb ram bile reklam için yetti fakat alternatifleri de olmalı.
    Qualcomm a da ağırlık vereceğiz bunun bir işareti.
  • Zenfone 2 alacaktım.5 ay oldu hâlâ çıkacak.Gittim meizu mx4 silver aldım.2 gb rami olmasına rağmen katil resmen...

• Valla ben de Zen 2 bekliyordum ama bu gidişle ikinci el temiz Samsung Galaxy S5 alacağım galiba.

• daha çok beklicez gibi geliyor

• yazık ,bu telefonu ne kadar çok bekleyen insan var ama sözde distribütör firma hala gertirmemekte ısrar ediyor yani illa muadili çıkıp sonra fiyat iyice taban yaptıktan sonra mı piyasaya girecek telefon; yetkililer bakın söylüyorum bu elektronik piyasası patates piyasasına benzemez sonra elinizde patlar

• Dağıtımını yapsa belki satacak da... Gerçi bizim bu kadar beklediğimizi fırsat bilip pahalı satmaması da lazım. Zaten gıcık olduk ucuz getirip gönlümüzü alması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zen 5/6 ile sattigi 8 milyonun 3 katini bir turlu gelmeyen zen2 ile mi gececek? Agzimiz yandi hocam zen5in kendi kendine biten bataryasiyla...Zor yani bu asamadan sonra asusun bu sekilde bir grafige ulasmasi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.