Şimdi Ara

Samsung'dan giriş seviyesi Galaxy Core Prime modeline Lollipop takviyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung'dan giriş seviyesi Galaxy Core Prime modeline Lollipop takviyesi 

Geçtiğimiz günlerde Android sürümlerinin kullanım oranları açıklanırken Lollipop sürümünün yaklaşık %10 seviyelerine ulaştığı görülüyordu. Bu artışın en büyük sebebi ise şüphesiz üreticilerin eskiye göre daha fazla güncelleme desteği sunması.

Güncellemeler kullanıcıların yüzünü güldürürken son zamanlarda üst seviye dışında orta seviyedeki bazı modellerin de Lollipop güncellemesi aldığını görmüştük. Samsung'da Lollipop güncellemesine destek veren üreticiler arasında başarılı bir çizgi yakalarken bu kez giriş seviyesi Galaxy Core Prime modeli için güncelleme dağıtılmaya başlandı.

İlk olarak Polonya'da yayınlanan Lollipop güncellemesinin global dağıtımına kısa süre içerisinde başlanacağı düşünülüyor. Cihaz ülkemizdeki modelinde(G360H)  Snapdragon 410 yerine Spreadtrum SC8830A kullanıldığını hatırlatalım. Bu bakımdan güncellemenin ülkemizdeki modellere gelip gelmeyeceği henüz netlik kazanmış değil. Diğer yandan üreticinin daha güçlü modellere Lollipop vermeyecek olması cihazların çıkış tarihinin çok eski olmasından kaynaklanabilir. 

Galaxy Core Prime geçtiğimiz yılın Kasım ayında tanıtılmış ve Android 4.4.4 Kitkat sürümü ön yüklü olarak piyasaya çıkmıştı. Kısaca teknik özelliklerini hatırlayacak olursak cihazda : 4.5 inç 480 x 800 piksel çözünürlükte ekran, Snapdragon 410 çipset (G360 H modelinde Spreadtrum SC8830A çipset), 1 GB sistem belleği, arttırılabilir 8 GB depolama alanı, 2000mAh batarya kapasitesi, arkada 5MP önde ise 2 MP kamera yer alıyordu.

• Cihaz hakkında bilgisi olan var mı? Alınır mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ah be Samsung, keşke hepsine versen bir şekilde şu güncellemeyi

Olsun,yine de güzel haber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatırlatma için teşekkürler, türkiyede satılan modelin bilgilerini ekledim
  • Güzel haber :) Babama yeni aldık bu telefonu. Hepsiburada'dan Samsung garantili. indirim, kart puanı vs ile 470tl.
  • Yorumdaki model sayısını görmesem tebrik edecektim.
    Görünce bir kez daha nefret ettim.
    Ara model telefon alınmaz.
    Yeri geliyor üst modeller bile güncelleme almıyor.
  • Haberi gördükçe Samsung'un ne kadar garip bir politika izlediğini bir kez daha anladım. Giriş seviyesi deniliyor ama eskinin amiral gemisi S3'ün hala gerisinde bir model. İkisinde de aynı RAM miktarı olmasına rağmen telefonları ölü sayan Samsung gerçekten çok entresan bir firma. Bir dahaki telefonumun Samsung olmayacağı çok açık ve net!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtcnkrt -- 12 Mayıs 2015; 17:52:05 >
  • Core'u anladimda prime nedir :))

• quote:

Orijinalden alıntı: 1myst

Samsung Galaxy Core Prime'ın bir sürü modeli var.

1) SM-G360BT -- Android 4.4.4 Kitkat
    2) SM-G360F -- Android 5.0.2 Lollipop (Qualcomm S410'lu model)
    3) SM-G360FY -- Android 4.4.4 Kitkat
    4) SM-G360G -- Android 4.4.4 Kitkat
    5) SM-G360GY -- Android 4.4.4 Kitkat
    6) SM-G360H -- Android 4.4.4 Kitkat (Türkiye'de satılan Spreadtrum SC8830A'lu model.)
    7) SM-G360HU -- Android 4.4.4 Kitkat
    8) SM-G360M -- Android 4.4.4 Kitkat
    9) SM-G360P -- Android 4.4.4 Kitkat

9 model içerisinden sadece birine güncelleme verildi. Diğerlerine verilecek mi orası meçhul. Sanmıyorum.

SM-G360H'nin de 2 modeli var. Biri tek simli biri çift simli.

Tek simli modelde; Quad Core 1.2 GHz Cortex-A7 Spreadtrum SC8830A (40 nm) işlemci ve Mali-400 MP2 GPU var. - CpuZ

Çift simli modelde; Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53 Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410 (28 nm) işlemci ve Adreno 306 GPU var.

Türkiye'de satılan model tek simli olan. Sözün özü; Gsmarena'da s410 yazdığına bakmayın.

Bu yorum nexus ve androidone programının öneminin bir kanıtı

• kardeş bende arştırdım ama tek hatlı ile çift hatlısının işlemcisi aynı sadece f modelinde qualcom var, youtube g360h modelinin çift hatlı modelinin antutusunu yayınlamışlar ordaki işlemci Spreadtrum SC8830A yazıyor anlican türkiyede paralel ve disbrütör olsun hepsi Spreadtrum SC8830A işlemicisi var,
    ama bu işlemci nasıl bir işlemci onun hakkında fazla bir bilgi yok birde sen Spreadtrum SC8830Av işlemcisini 40 nm demişsin ama oda yanlış 28 nm
    samsung telefonlarının özelliklerini bi yerden bakarak hüküm vermek çok zor çünkü bir telefonun bir sürü çeşiti var,
    ayrıca şebeke problemi olduğu söyleniyor konuşurken ses gidip geliyormuş, bunun içinde bazı arkadaşlar çift hatlısında var tek hatlısında yok demiş bence o da yanlış, çünkü teknosada satılanlar tek hatlı onun hakkında çok şikayet var şebeke problemi ile ilgili
    herhalde önce allaha dua edip sonra alıcaz :))))

• alınır ben aldım güzel bi telefon gerçekten asphalt 8 i bile kasmadan çalıştırıyo

• 1) SM-G360BT (galaxy win 2) Android 4.4.4 Kitkat
    2) SM-G360F Android 5.0.2 Lollipop (Qualcomm S410'lu model)
    3) SM-G360FY Android 5.0.2 Lolipop
    4) SM-G360G Android 5.1.1 Lolipop
    5) SM-G360GY Android 5.1.1 Lolipop
    6) SM-G360H Android 4.4.4 Kitkat (Türkiye'de satılan Spreadtrum SC8830A'lu model.) (lolipop teste)
    7) SM-G360HU Android 5.1.1 Lolipop
    8) SM-G360M Android 5.1.1 Lolipop
    9) SM-G360P Android 4.4.4 Kitkat
    10)SM-G360T Android 5.1.1 Lolipop
    11)SM-G360T1 Android 5.1.1 Lolipop

• Daha oncede yazdim yine yazayim verecekleri yazilimin icine tukureyim..

Bu cihazlar yeni yazilim yukluyen varsa sm-g 361 h modeline ..dolayisi ile bir 155 arasin bakalim cihaz bu numarayi ararmi...aramaz ..direk 112 yi arar cihaz..herhangi bir olay olsa cevremizde elimizde tel varken sagdan soldan tel bulmaya kosucaz...

• versin şu dandik touchwiz essence modellerine touchwiz nature ux modellere vermese de olur bizim performansımız yeter kitkat bayağı performanslı nature ux modellerde
    çok mu rahatsız oldun ? note 4 portları s5 portları yetmiyor mu ? 4.4 çok mu az geldi ? s3 kitkat almadı pokemon go yüklenmiyor mu ? touchwiz den şikayetin mi var ?
    o zaman gidip cm kuracaksın buraya yorum atmayacaksın.
  • umtcnkrt kullanıcısına yanıt
    Söylediğin garip politikayla bir alakası yok, fakat kıyasladığın cihaz bir amiral gemi.
    s3 neden kitkat almadı biliyor musunuz ? samsung kendisi açıkladı :
    core prime 480x800 bir cihaz, s3 ise 720x1280 HD bir cihaz.
    s3 amiral gemi olduğu için at&t, verizon gibi markalarda kendine alacak modelleri ve kendi uygulamalarını kurucak.
    ayrıca en önemli nokta core prime touchwiz in küçük bir sürümünü özelliklerin kısıldığı bir sürümünü kullanır
    s3 ise tam sürüm en ağır sürüm full özellikli ve tıklım tıklım uygulama tıkıldığı bir sürümdür
    şöyle diyeyim : s3 bendede var ve şahsen xda daki 4.4 portlarını kullandım. kasma yok tıkır tıkır. neden ? çünkü tıkılan uygulamaları adamlar siliyor. ve bu daha stabil yapıyor.
    İşte s ve note serisinin güncelleme almama sebebi bundan ibaret.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.