Şimdi Ara

Alfa Romeo ve Haçlı Seferleri..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Peki ama,Alfa Romeo'nun Haçlı Seferleriyle ne alakası var??

Amblemin sol tarafında ki bir haç, sağ tarafta ise hıristiyanlığı ve haçlı seferlerini sembolize eden bir yılan ve yılanın ağızında ki de "MÜSLÜMAN bir ÇOCUK!"

Almanca bir kaynakta, yılanın ağızındakinin çocuk olduğu yaziyor:

"...das rote Kreuz aus dem Stadtbanner und die Schlange aus dem Wappen der Visconti. Eine Viper frisst ein Kind - Symbol aus der Zeit der Kreuzzüge im 12. Jahrhundert."

Tercümesi:

"...Visconti´nin* ambleminde ki kırmızı haç ve yılan. Bir Viper* çocuğu yiyor - sembol 12. yüzyılda ki Haçlı Seferleri´nden kalmıştır."

* Visconti: Alfa Romeo firmasını kuran ailenin soyadı.

* Viper: Bir yılan türünün ismi.

KAYNAK

İngilizce bir kaynakta ise yılanın ağızındakinin çocuk olduğu değil ama arap olduğu yazıyor:

"The coat of arms of the Visconti family, showing a snake swallowing a Saracen* (Arab). This had been a popular motif for military standards during the crusades of the 1100s and 1200s."

Türcümesi :

"Visconti ailesinin armasındaki yılan, bir arabı yerken görülmekte. Bu 1100´lü ve 1200´lü yıllarındaki haçlı seferlerinde popüler bir askeri motifti."

* Saracen: avrupalıların ortaçağda, Abbasilere ve Şam civarındaki müslüman araplara verdikleri isimdir.

KAYNAK

Aynı sembolü gösteren bir heykel:

Ve resimdeki şövalyenin sırtında da aynı sembol:

Sembolün zamanla değişimini gösteren bir resim:

Benim dikkatimi çekti bu haber ve sizinle paylaşmak istedim..

• Bende daha önce duymuştum ama pek inandırıcı gelmemişti fotoğraflar güzel..
  • Hiç şaşırmadım.
  • En azından adamlar gizli gizli kin gütmek yerine açık açık simgeselleştirmişler herşeyi. Binlerce boş dostum olacağına bir tane mert düşmanım olsun.
    Ayrıca Alfa Romeo benim kişisel fikrimce bugün dünyada en iyi araba tasarımlarına imzasını koyan markadır. Param olsa haçlı maçlı demem bir Alfa GT alırım.
    Şimdi buna isyan edenler illaki çıkacaktır. Hemen açıkliim; emin olun diğer markalarda da en az Alfa Romeo kadar haçlı aşkı ve hasreti, ve müslümanlara karşı kin vardır!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.