Şimdi Ara

Linea kilit arizasi acill

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
7.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ACİL arkadaşlar linea 2009 dynamic aracimin merkezi kilit sisteminde problem var. Araci kumandadan kilitledigimde hemen geri açıyor. Diger kapilarin kollarinda kilitlenme oluyor, sonra geri atiyor. Ama şoför kapi kolunda hiçbir oynama yok. Şoför kapisi manuel olarak kilitleniyor ama merkezi kilitten etkilenmiyor. Araçta bu yüzden kilitleme yapmiyor geri açıyor kapıları. Şoför kapisini manuel kilitleyip kumandadan diğer kapıları kilitleyebiliyorum. Yani özet geçecek olursak şoför kapisi merkezi kilitten etkilenmiyor, diğer kapilarda problem yok. Sistem soför kapisini acik olarak algilayip diğer kapilari da açıyor. Daha basina gelen var mi ? Neden olmuş olabilir?

Not. Araci bugün yikadiktan sonra böyle oldu daha once bisey yoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam şuan aynı sorunu ben yaşıyorum. Siz çözümü nasıl buldunuz acaba?

• Aynı sorunu yaşayıp çözümünü bulmuş biri olarak, google dan arayıp buraya ulaşanlar için yaşadıklarımı yazıyorum..

bugün tekrar servise gittim kilidi söküp içini açtı. kilit motorunun dişlisinin 1 dişi kırılmış.

ona denk gelince atlama yapıp kilitlemiyormuş.. oda tek satılmıyor dedi 2 tane çıkma linea kilidi bulduk açtık 2sinde de aynı dişli kırık..

kilit sorduk 300 tl dedi.. bana 2dk müsade et internetten de bi araştırayım dedim ve bunun linealarda çok sık yaşanan birşey olduğunu gördüm.

kırılan parça tekde satılıyormuş ve 20TL.. gösterdim, elemanda sevindi tamam hocam sipariş ver gelince takalım dedi kilidi taktı, döşemeyi bagaja attık sök tak olmasın diye

parça şu:http://urun.n11.com/periyodik-bakim/fiat-linea-icin-kapi-kilidi-aktuator-tamir-dislileri-P83921390
  • Hocam merhaba,

İşçilik ücreti ne kadar tutu söyleyebilir misiniz? Bir de bende arka sağ kapıda aynı sıkıntı oluyor bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.