Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.386
Cevap
172
Favori
896.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: needacar

Bu topic bu aracı pohpohlama ve pazarlama sayfası değil. Aklınızda bulunsun. Her türlü eleştiri, hakarete varmadan yapılır.

O zaman kimse boşuna cabalamasin ne ben senin sözünle fikrimden vazgeçerim ne de sen benim sözümle koşup bir egea alırsın. Demek istediğim sadece şu, o araba da alınır mı yeaa diyen ilginç kişiliklerin burada bulunmaması lazım. Bu arada 136 hp astranin Torku kaçtır acep bilen var mı? 79 binlik aracı 69 a sen neden almiyorsun. Yoksa alamıyor musun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 27 Kasım 2015; 23:25:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı araçlardaki 1800-2000 devirde yaşanan ani tork patlamasını güç/ performans falan zannetmeyelim. Turbo motorlarda marifet yüksek torku olabildiğince geniş bir banda yaymaktır. Ve Fiat bunun üzerinde uzun zamandır çalışıyor. 2000 de parlayıp 2800 de sönen motordansa 1800 de canlanıp 3500 e kadar canlılığını koruyan motor daha iyidir . Bu durum zaten0-100 verilerinde Açıkça görülüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: toxoplazma

quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

İçinden geçer, üstüne çıkar, altını toplar gibi lafları pek hoş olmamakla birlikte,

Egea 1.6 dizelin verileri, hem hızlanma, hem maksimum hız konusunda Civic 1.6 dizelden daha iyi.. Egea 1.6 dizelden daha performanslı bir 1.6 dizel sedan otomobil yok şu anda.

Civic dizeli kullandin mi?

Evet..

• daha arabayı alıp kullanmaya başlayan çok kimse olmadığı için millet birbirini yiyor sanırım. bir an önce gelse de şu araçlar, konu aslında dönse. ben de niyetlendim 1.4 95bg. urban modeline. 50bin fiyat donanımı da göze alındığında piyasadaki emsallerine göre iyi gibi. dizel modelleri bence de pahalı kaçmış. konudan kullanıcıların yorumlarını okumak istemiştim ama atışma mesajları almış yürümüş. hiç kullanıcısı yok mu bu aracın şu anda? 1.4 95bg yakıt sarfiyatı nasıldır? 6 vites ileri olduğu için yakıt sarfiyatının iyi olacağını düşünüyorum, üstüne bir de lpg takılırsa oldukça ekonomik olur. bir de bazı arkadaşlar ocak ayında LPG'li modelin geleceğini söylemişler. bence boşuna beklemeyin honda civic, opel astra sedan'da olduğu gibi lpg için 5000 lira fark koyarlarsa hiçbir anlamı kalmaz fabrika çıkışlı lpg'nin.. mesela civic'de lpg'li aynı donanımdaki araç için 5000 lira fazla istiyorlar. en kral lpg sistemini 2000 liraya taktırırsınız. o fazladan verdiğiniz 3 bin lirayı da, amorti etmek için 20 bin km. yol yapmanız gerekir. ben civic alacak olsam eco modelini kesinlikle almam.

araca 5 yıl garanti verilmesi fiat'ın araca güvendiğini gösteriyor bana göre, en azından linea kadar çabuk dökülmez diye düşünüyorum. genelde aracın şu anda pek kullanıcısı yok , doğru düzgün test sürüşü de yok. olan bir kaç test sürüşünü okudum, bence en iyi gelişme yol tutuşun iyi olduğundan bahsediliyor. linea'nın güven vermediği ve yolda gezindiğinden ama egea'da bu durumun olmadığından ve fiat için devrim denebilecek bir yol tutuştan bahsediliyor. tabi yine focus kadar iyi değildir. beni bu arabaya yönlendiren en büyük sebep 2. el araçlarda saçma sapan ve uçuk fiyatların olması. adamlar 2-3 yaşında 30-40bine gelmiş araçları, sıfırının liste fiyatından 10 bin indirip satmaya çalışıyor. ancak 2. el dizellerde sıfıra göre fiyat farkı iyi denebilir. onların da fiyatı benim için yüksek kalıyor. bayinin biri aralık ayında fiyatlar değişebilir, lansman indirimi bitebilir dedi.. halen kararsızım.

• YSF_023 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar her arabada bunlardan bazıları var biliyorum. Benim demek istediğim mevcut arabamdan sonra bir fark hissetmem için bu özelelliklerin hepsinin yeni arabamda olmasını isterdim. Sonuçta teknoloji gelişiyor, aradan gecen bir zaman dilimi var. Daha iyisine sahip olup olamayacağımı tabiki Allah bilir. Ama bugün en ful 50bin deki lineamı 45 bine satıp en ful egea için 70bin verilir mi?

Ben daha önce benzinli kullanıyordum, linea ile 1.6 dizele geçmiş oldum. Malesef ist içi çok kasistli ve ışıklı ama trafiksiz bir yolda 25 km işe git-gel yapıyorum. Kasistlerde linea tam bir eşşek, mutlaka 1.vites istiyor. benzinlide 1.vitesi sadece ilk harekette kullanırdım. Ama bunu devrini alıp bi hızlanmaya başladımı tutamazsın. Rampada bayılma diye bişey yok. Bastıkça gidiyor. Diğer dizeller nasıl bilmiyorum. Ben bunu almadan önce hastası olduğum honda civic almak için yıla çıktım ama çok güvendiğim eskiden kullanıcısı olan bir abim çok yakıyor ama hakkını vermiyor demişti. Sonra ctiy alayım dedim. Onunda içi karanlık geldi. Hiç aklımda olmayan Linea nın içinde buldum kendimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESER14 -- 28 Kasım 2015; 6:18:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

İçinden geçer, üstüne çıkar, altını toplar gibi lafları pek hoş olmamakla birlikte,

Egea 1.6 dizelin verileri, hem hızlanma, hem maksimum hız konusunda Civic 1.6 dizelden daha iyi.. Egea 1.6 dizelden daha performanslı bir 1.6 dizel sedan otomobil yok şu anda.

Bilgi amaçlı yazıyorum;

130 beygirlik dCi motor Fluence ve Megane'da var ayrıca mevcut olup Türkiye'ye getirilmeyen 1,6 litrelik, 160 beygirlik dCi mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 28 Kasım 2015; 19:06:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

quote:

Orijinalden alıntı: Paco-De Lucia

Hocam braksana yaa,63 bine dizel olacak C Segmentinde olacak sembolden başka ne var şuanda??

sembol b sınıfıdır.

C segmentinde olacak cümle sinden sonra arada virgül var hocam,bizde biliyoruz sembolün b olduğunu..Türkçe ya kelimeyi lastik gibi sündüdüp kullanıyorsunuz..

• merhaba arkadaşlar,

Kuzenin 2014 Linea'sı vardı.
    Esp Asp vs olsun diye az biraz da parası vardı 2015 gsr'li alalım dedik.
    2014'u cuma sabahtan 42.000'e verdik.

2015 Linea bakarken bir de 0'lara bakaım dedik ki bayii de bize güzel bir teklif sundular
    47.500 peşin 12.000 12 ay 0 faiz!

aldık bakalım Egea'yı 1.3mjet urban beyaz.( gümüş istedik yok :) )

araç ptesi-salı teslim.
    izlenimlerimi yazarım.

kalın sağlıcakla.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

quote:

Hocam braksana yaa,63 bine dizel olacak C Segmentinde olacak sembolden başka ne var şuanda??

sembol b sınıfıdır.

C segmentinde olacak cümle sinden sonra arada virgül var hocam,bizde biliyoruz sembolün b olduğunu..Türkçe ya kelimeyi lastik gibi sündüdüp kullanıyorsunuz..

"Hocam braksana yaa,63 bine dizel olacak C Segmentinde olacak sembolden başka ne var şuanda?? "

attığınız mesajın orjinali budur. ben ne virgül görüyorum, ne de anlatım bozukluğunu giderecek bir noktalama.

• quote:

Orijinalden alıntı: yenersonmez

merhaba arkadaşlar,

2015 Linea bakarken bir de 0'lara bakaım dedik ki bayii de bize güzel bir teklif sundular

araç ptesi-salı teslim.
    izlenimlerimi yazarım.

kalın sağlıcakla.

Hocam genelde arkadaşların dediği indirim yapmıyolar burunlarından kıl aldırmıyorlar filan yazmışlar. Siz 59.500 TL yani lansmandan 2.400 TL daha uygun bir fiyata almışsınız öncelikle hayırlı olsun. Şirket indirimi filanmı yaptılar yoksa tanıdık filanmı vardı? 59 civarına bende ciddi düşünürüm sakıncası yoksa hangi bayi acaba?

• ölü dogdu ucuzlatmazlarsa ölü devam edecek

• Bloklayınız lütfen

Bkz.
    EXCLUSIVE: UK: Fiat will return to C segment in 2016
    http://www.just-auto.com/news/fiat-will-return-to-c-segment-in-2016_id163606.aspx

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karaçay

ölü dogdu ucuzlatmazlarsa ölü devam edecek

Hocam ne ölü doğması? Bayiler sıra yazıyor..

neredeyse 1 ay önce Bursa'da bir bayiye gitmiştim, 100'den fazla araç sattık, teslimat bekliyoruz demişti. Hadi Bursa Tofaş'ın memleketi, ondan bu kadar iyiydi diyelim. Bu ay da sırf merakımdan Istanbul'da 2 bayiye gittim, ikisi de 100 adedi geçtik dedi.

Daha ne olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Integrale -- 28 Kasım 2015; 21:17:53 >
  • quote:

quote:

ölü dogdu ucuzlatmazlarsa ölü devam edecek

Hocam ne ölü doğması? Bayiler sıra yazıyor..

neredeyse 1 ay önce Bursa'da bir bayiye gitmiştim, 100'den fazla araç sattık, teslimat bekliyoruz demişti. Hadi Bursa Tofaş'ın memleketi, ondan bu kadar iyiydi diyelim. Bu ay da sırf merakımdan Istanbul'da 2 bayiye gittim, ikisi de 100 adedi geçtik dedi.

Daha ne olacak?

2016 sonu dizel otomatik pololari 100 bine alacagiz, o zaman anlariz daha ne olacagini :)

• Blokladim bile.

http://m.hurriyet.com.tr/bursa-fiat-i-7-ye-cikaracak-26167431
    "..2015'te uretilmeye baslanacak yeni B sedan otomobil.."

http://m.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/1128395-fiatin-bir-numarasindan-aegeaye-ovguler--fiat-aegea-fiyat-listesi
    "'..Dunya tanitimi Istanbul Autoshow 2015'te gerceklesen yeni B sinifi sedan.."

http://paultan.org/2015/05/21/fiat-aegea-a-b-segment-sedan-for-the-emea-region/

Bir arabayi almaniz kafanizi kuma gommenizi gerektirmiyor, arabanizi her acidan kabullenin. C segmenti sedan diye kendinizi ve bizi kandirmaya kalkinca komik duruma dusuyorsunuz. Kendinizi kandirabilirsiniz de, nesnel acidan bakanlari imkansiz.

Simdi beni fiat ve egea antifanboyu ilan edersiniz, acin bakin actigim konulara ve kendi aracimin olumsuz ozelliklerinde nasil gomdugumu yerden yere vurdugumu gorursunuz. Egea yi test etmedim, icine bile oturmadim o yuzden hicbir yorum yapmam yalitimi yol tutusu suspansiyonu konforu hakkinda. Ancak, FIAT ceosu gecen yil yeni b sedan uzerinde calistiklarini soyledikten sonra cikip burda c segmenti sedan diye savunursaniz su arabayi, oturma organimla guler ve bloklarim.

• quote:

Blokladim bile.

http://m.hurriyet.com.tr/bursa-fiat-i-7-ye-cikaracak-26167431
    "..2015'te uretilmeye baslanacak yeni B sedan otomobil.."

http://m.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/1128395-fiatin-bir-numarasindan-aegeaye-ovguler--fiat-aegea-fiyat-listesi
    "'..Dunya tanitimi Istanbul Autoshow 2015'te gerceklesen yeni B sinifi sedan.."

http://paultan.org/2015/05/21/fiat-aegea-a-b-segment-sedan-for-the-emea-region/

Bir arabayi almaniz kafanizi kuma gommenizi gerektirmiyor, arabanizi her acidan kabullenin. C segmenti sedan diye kendinizi ve bizi kandirmaya kalkinca komik duruma dusuyorsunuz. Kendinizi kandirabilirsiniz de, nesnel acidan bakanlari imkansiz.

Simdi beni fiat ve egea antifanboyu ilan edersiniz, acin bakin actigim konulara ve kendi aracimin olumsuz ozelliklerinde nasil gomdugumu yerden yere vurdugumu gorursunuz. Egea yi test etmedim, icine bile oturmadim o yuzden hicbir yorum yapmam yalitimi yol tutusu suspansiyonu konforu hakkinda. Ancak, FIAT ceosu gecen yil yeni b sedan uzerinde calistiklarini soyledikten sonra cikip burda c segmenti sedan diye savunursaniz su arabayi, oturma organimla guler ve bloklarim.

Adamlar egeayı B segmenti üreteceğiz dedilerde C mi yazdılar. Yoksa Geçen yıl B segmenti araç üretmeyi düşünüyoruz dedilerde fikirlerini değiştirip C mi ürettiler. Bu ikisini ayırt etmeni istiyorum.

Ayrıca bu mesajı okurken bloklu olacaksın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yeti.rkn

quote:

Orijinalden alıntı: yenersonmez

merhaba arkadaşlar,

araç ptesi-salı teslim.
    izlenimlerimi yazarım.

kalın sağlıcakla.

Hocam genelde arkadaşların dediği indirim yapmıyolar burunlarından kıl aldırmıyorlar filan yazmışlar. Siz 59.500 TL yani lansmandan 2.400 TL daha uygun bir fiyata almışsınız öncelikle hayırlı olsun. Şirket indirimi filanmı yaptılar yoksa tanıdık filanmı vardı? 59 civarına bende ciddi düşünürüm sakıncası yoksa hangi bayi acaba?

hocam iyi pazarlıkla bu fiyat alınabiliyor..

• Merhaba arkadaşlar. Bugün nihayet benzinli 1.4 Urbani teslim aldım. Motor performansı biraz düşük geldi. 110-120 kadar çok iyi, sonrasında zor hızlanıyor. Tabi ben tecrübeli sürücü değilim onu belirteyim. Biraz daha kullandıktan sonra yakıt tüketimini yazarım. Motor sesini çok az iceri alıyor. Tft ekranını falan çok begendim. Ne kadar geniş olduğu zaten biliniyor.

Bu arada bayiden aldığım bilgiye göre en fazla satan model 1.4 Urban ve 1.6 lounge modeliymis.

• yeti.rkn Y kullanıcısına yanıt
    evet, birinin selamıyla gittik.

ama sıkı pazarlığı biz ettik, yoksa 61den açtılar kapıyı.
  • birisi fakir edebiyatı yapmış, ceo muamelesi çekmiş bize. öbürü de paranız yetmiyor ondan çamur atıyorsunuz uzanamadığınız ciğere demiş 3.kez açıklıyorum, belki anlayan olur diye. öğretmen maaşı umarım 5000 lira olur, sonuçta sizlerin çocuklarını okutuyor garibanlar; hakkaten zor işmiş.

ben bu araca ne çamur attım, ne kötü bir yorumda bulundum, ne de herhangi bir yorum yaptım. bak yorum dahi yapmadım diyorum. niye? çünkü ne içine oturdum, ne test sürüşü yaptım; çamur atmak istesem yalandan bu araba çok kötü yol tutuyor da bilmem ne de saydırırım değil mi güzel ülkedaşım?

ben sadece bu arabanın b segmenti olduğunu, c segmenti diye kendinizi kandırıp kafanızı kuma gömmeyin dedim. segment senin umrunda olmayabilir, araba senin ihtiyaçlarını da karşılamış olabilir hayırlı olsun güle güle kullan, ben zaten bu araba alınmaz ne para gömüyorsunuz gibi bir şey söylemedim ki? tek yorumum arabanın segmenti üzerineydi, ancak toplulukçu kültür olduğumuzdan hemen iç grup dış grup diye ayırıyoruz. toplulukçu kült..

neyse daha da uzamasın konu, umarım en yakın zamanda test etme şansım olur da yazarım buraya. gerçi bu saatten sonra düşmandır egeacılar bana, ne dersem tam tersini algılarlar ama, olsun ben zaten onuncu köylü olmaya razı olalı çok oldu.

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.