Şimdi Ara

Koordinat yerini google maps yada yandex ile bulma?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
24.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Resimde yer alan yer Türkiye/Kırklareli/çukurpınar köyünün çevresinde bir yerlerde yer alıyor. Bu yeri google maps yada yandex ile yerini tam olarak bulabilecek arkadaş varmı acaba? Şimdiden yardımlar için teşekkür ediyorum.

Hatta yöntemini de anlatabilirse çok memnun olurum. Ben birkaç yöntem denedim ama bana çok farklı yerleri çıkarıyor :)

Koordinat yerini google maps yada yandex ile bulma?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silvershadow -- 7 Mayıs 2015; 14:02:37 >

• maps arama yerine bu koordinatları olduğu gibi ekleyin bul diyin

41°52'0.89"N 27°30'7.90"E
  • silvershadow kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Koordinat bilgisinin ilk 2 rakamı Derece'dir, sonra dakika ve saniye gelir. Bir navigasyon cihazınız varsa bu değerleri girdiğinizde doğru yeri hesaplayarak göstermesi lazım.

Ben kendi cihazıma girdiğimde;
    41.86815 Derece Kuzey
    27.51317 Derece Doğu bilgisi gösteriyor.

Bu koordinatları Google Maps üzerinde arama satırına aralarına "virgül" ekleyerek aratabilirsiniz. Google üzerinde Yürüyüş Parkuru gibi görünüyor.

Yani;
    41.86815,27.51317 olarak. Kopyalayıp yapıştırın buradan.

Keyifli navigasyonlar.
  • İki farklı nokta bulundu arama sonucu...

Edit: HERE ve Openstreetmap üzerinden de kontrol ettim. Yol noktası olarak görünüyor; eğer doğru yer ise koordinatlar doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 7 Mayıs 2015; 14:45:09 >
  • Size yararı olacağını düşündüğüm bir çevirme sayfası. Google Earth üzerinde de gösterebiliyor.
    http://www.earthpoint.us/Convert.aspx

Enlem ve boylam bilgisini girip CALC tuşuna basın.

Kolay gelsin.
  • Evet iki tane yer çıkıyor :) bu iki yere de bakmak lazım :) gerçi yakın yerler bakalım tam olarak neresi çıkıcak :) bu hafta sonu gitme gibi bir planım varda :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.