Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.147
Cevap
239
Favori
472.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assasin_2015

Hayırlısı olsun :)

Sağolun yardımlarınız için sayın hocam
  • Rica ederiz, bilgi paylaşınca işe yarar.
    Sizde setinizi kullanmaya başladıktan sonra G25 ile alakalı sorulara yardımcı olursunuz.
  • quote:

Rica ederiz, bilgi paylaşınca işe yarar.
    Sizde setinizi kullanmaya başladıktan sonra G25 ile alakalı sorulara yardımcı olursunuz.

Hocam G25 değil DGTF'ymiş. Tam giriş seviyesi çünkü hayatım boyunca şoför koltuğuna oturmamış biriyim. En azından DGTF ile yardımcı olmaya çalışırım
  • DFGT ile çok ciddi işler yapanlar var.
    İş sizde bitiyor. En önemlisi keyif almak.
    Hayırlısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

quote:

Orijinalden alıntı: MtkP HuSnU

quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

@MtkP HuSnU

hocam g27 var bende buna +/- vites eklenebirmi acaba? eklenirse eğer nereden bulabiliriz acaba bilginiz varmı?

Konsol için mi soruyorsunuz yoksa PC için mi ?

Konsol için söylüyorsan PS3 ve tam olarak emin olmamak ile birlikte PS4 te tek başına kullanabileceğiz tek cihaz TH8A ve RS tir. Diğer vites setleri direksiyon aracılığı ile bağlanabiliyor . PC de ise TH8A ve RS harici Fanatec in CSS setini kullanabilirsin. G27 ye 25 in vitesleri takılıyor mu bilmiyorum ama ondan araştırabilirsin.

Hocam pc için.. Yalnız önerdikleriniz normal vites kutusu.. G27 de aynı zaten.. Benim dediğim +/- deniliyor herhalde.. Yukarı aşağı yönü sadece..

Hayır normal değil. TH8A ve RS hemn normal hem sq olarak ( +/- ) olarak kullanabilirsinz. Ayrıca Fanatec CSS in de çift fonksiyonlu olan versiyonu var.

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

• simsever arkadaşlar bi mantığı çözemedim bir türlü yarış demek hız demektir
    yarışlarda manuel H vitesler ne işe yarar Allah aşkına normal yarış araçlarında bile artık
    direksiyon arkası triptonik vites kelebekleri kullanılıyor.

bence bu manuel H viteslere ayrıyeten verilen paralara yazık diyorum
    sadece aksesuar olarak direksiyonun yanında durur ancak
  • Evet H vitesler gerçekten tur zamanlarına eksi olarak yansıyor.

Sadece şöyle bir durum var, maksat simülasyon olduğu için, örneğin eski bir otomobil ile tur atarken, o otomobilde zamanında H vites varsa, orijinaline uygun şekilde sürüş deneyimi yaşamak için tercih sebebi oluyor.
  • MtkP HuSnU

Çok teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tropeus77 -- 18 Mayıs 2015; 12:49:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    yani bunun içinde gidip thrustmasterin T8A sına 500-600 tl vermek günah bence
    zaten thrustmaster bu durumu düşündüğü için vites kollarını ayrı satıyor olsa

ha g27 de g25 de üzerinde geliyor orada tuşları kullanıyorsun zaten
  • Hüsnü bey'in de belirttiği gibi bu vitesleri hem H vites hemde sequential vites olarak kullanabiliyoruz.
    Olmasada pekala olur tabiki. Tercih meselesi.

Aynı şekilde yarış koltuğu olmadan, 3 monitör olmadan vs. pekala yarışılabiliyor. Ama işte şu havaya girme meselesi de önemli oluyor bazen

Birde biz hep yarışma peşindeyiz ama sürüş simülatörleri var. Araç kullanımının öğrenilmesine yönelik. Onlar için gerekli bir aparat.

Benim Fanatec setimde hem 6 ileri manuel hemde sequential olmak üzere iki tane vites kutudan çıkmıştı.
    Ara sıra eğlencesine kullanıyorum ama hani vitesler kutudan çıkmasa, heralde sırf o eksiklik duygusundan dolayı almaya çalışırdım belki.
    Tabi 6 ileri manuel vites artık çok anlamlı değil, bu durum bende gidip 7 ileri manuel alayım diye bir dürtü uyandırmıyor açıkçası.

Olaya tur zamanı olarak bakacak olursak, aşağıdaki videoda Shaun Cole abimiz gayet güzel anlatılıyor:

• quote:

Orijinalden alıntı: goksukara

quote:

Merhaba,

Konu başlığı içinde sık sık dile getirdiğimiz üzere Logitech DFGT gayet iyi bir başlangıç seti.

http://www.n11.com/logitech-driving-force-gt-direksiyon-P56694373

Fiyatı G27'ye oranla ölümcül değil çok şükür. 1000 TL nerde 499 TL nerede... Bimekste 100 TL gibi bir geri faizim var. Üzerine 400 TL koymak kalıyor. Piyasada hala bulabiliyoruz değil mi? Vahşi kapitalizm sonuçta yeni bir ürün geldi mi eskisini neden satışa sunsun

http://www.bimeks.com.tr/urun/112812/logitech-driving-force-gt-direksiyon-.aspx süper..... :))))))))))))))))))))))))

Geçen gün, 150 tl'ye sattım ben dfgt'yi. Zamanında sıfırı 130 tl'ye kadar düşmüştü. Ayrıca g27 ile kıyaslanmaz bile dfgt.İkisinide tecrübe ettiğim için söylüyorum, g27 apayrı bir ligde. Malzeme kalitesi, ffb, vites topuzu, pedallar vs. iki kat fiyat farkının olması çok normaldir. Benim gibi temiz 2. el bulabilirseniz 500 tl'ye bile alabilirsiniz g27'i. Misal ben 550 tl'ye sahibinden aldım. 50 tl'de axess'e chip para verdi.Geldi 500 tl'ye.Yani kısacası piayasada satılan dfgt fiyatına g27 sahibi oldum.

• Nihayet az önce G27 pedalım için beklediğim parça geldi :)
    En kısa zamanda modlamayı yapıp neticelerini bildireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assasin_2015 -- 18 Mayıs 2015; 15:51:10 >
  • Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    Hassasiyeti mi sertleştiriyor bu yay ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 18 Mayıs 2015; 15:59:23 >
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Evet orijinal pedal yayına göre daha sert bir yay. Ancak sadece sert bir yay olması yetmez.
    Asıl özelliği progressive oluşu, yani bastıkça sertleşiyor. Frene sonuna kadar basmak için epeyce kuvvet uygulamanız gerekiyor.
    Bir nevi load cell gibi ama çok daha basit ve ucuz bir yöntem ile. Böylelikle ayağınızın altındaki sertliğe göre, o anda ne kadar fren yapmakta olduğunuzu daha kolay anlıyor ve her yavaşlamak istediğinizde gereğinden fazla fren yapmaktan kurtulmuş oluyorsunuz.
  • Güzel ve basit bir çözümmüş :)

Montaj resimlerini paylaşır mısınız, olur da değiştirmek isteyen olursa rehber olmuş olur.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Zamanında Inside Sim Racing'de ürünün tanıtıldığı video aşağıda:

Montajın nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı video da aşağıda:

• Sıfır G27 almayı düşünenler için aşağıdaki fiyat bana uygun geldi. 894 TL taksitle, 875 TL peşin.
    Almayı düşünen arkadaşlar bakabilir:

http://www.sanalmarketim.com/logitech-g27-racing-wheel-direksiyon-pc-ps2ps3-941000092/p_24280/
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

Orijinalden alıntı: goksukara

quote:

Merhaba,

Konu başlığı içinde sık sık dile getirdiğimiz üzere Logitech DFGT gayet iyi bir başlangıç seti.

http://www.n11.com/logitech-driving-force-gt-direksiyon-P56694373

Fiyatı G27'ye oranla ölümcül değil çok şükür. 1000 TL nerde 499 TL nerede... Bimekste 100 TL gibi bir geri faizim var. Üzerine 400 TL koymak kalıyor. Piyasada hala bulabiliyoruz değil mi? Vahşi kapitalizm sonuçta yeni bir ürün geldi mi eskisini neden satışa sunsun

http://www.bimeks.com.tr/urun/112812/logitech-driving-force-gt-direksiyon-.aspx süper..... :))))))))))))))))))))))))

Geçen gün, 150 tl'ye sattım ben dfgt'yi. Zamanında sıfırı 130 tl'ye kadar düşmüştü. Ayrıca g27 ile kıyaslanmaz bile dfgt.İkisinide tecrübe ettiğim için söylüyorum, g27 apayrı bir ligde. Malzeme kalitesi, ffb, vites topuzu, pedallar vs. iki kat fiyat farkının olması çok normaldir. Benim gibi temiz 2. el bulabilirseniz 500 tl'ye bile alabilirsiniz g27'i. Misal ben 550 tl'ye sahibinden aldım. 50 tl'de axess'e chip para verdi.Geldi 500 tl'ye.Yani kısacası piayasada satılan dfgt fiyatına g27 sahibi oldum.

İşte şuan piyasada satılan DFGT fiyatı dahi ciddi derecede pahalı. Dediğiniz gibi o paraya G27'nin ikinci elini bile bulabiliyorsunuz fakat ben hayatı boyunca eli direksiyona değmiş biri değilim. İleri seviye bir sistem benim için fuzuli. Elbette ki fiyatı uygun olsa alınır fakat durum bu. Cüzi bir fiyata buldum bu forumdan yarın elden teslim alacağım inşallah beklentilerimi fazlasıyla karşılar gibi duruyor. En azından gerçekte tatmin edemesem de sanalda tatmin ederim zevkimi.

• dfgt almaya heveslendim bi ara. Ekşi de baktım 150 liraya almış millet yıllar önce. Şimdi olmuş aynı şey 500 lira. Bile bile kazıklanma hissiyatı yüzünden vazgeçtim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.