Şimdi Ara

Samsung, UHD gelişim kitiyle eski SmartTVlerine Tizen işletim sistemini getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung, UHD gelişim kitiyle eski SmartTVlerine Tizen işletim sistemini getiriyor 

Samsung bilindiği üzere güncel smart TV modellerinde kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemini sunuyor. Daha önceki modellere nazaran gelişmiş özellikler ve daha akıcı bir arayüze sahip olan Tizen tabanlı TV'ler, Samsung Sports Live, Sony Playstation Now ve Samsung Milk Video gibi multimedya içeriklerini de beraberinde getiriyor.

Samsung yeni piyasaya sürdüğü bir cihaz ile Tizen işletim sistemi özelliklerini 2013 ve 2014 smart TVlerine kazandırmayı mümkün kılıyor. UHD Gelişim Kiti (SEK3500U) adlı cihaz ile 2013 yılı F9000 ve 2014 yılı HU serisi TVlere en yeni sürüm SmartHub arayüzünü kazandıran Samsung, cihaza koyduğu 8 çekirdekli bir işlemci ve arttırılmış RAM miktarı ile de TVlere hız kazandırıyor.

Samsung, UHD gelişim kitiyle eski SmartTVlerine Tizen işletim sistemini getiriyor 

Üzerinde bulundurduğu HDMI 2.0 portlarından 60 kare/saniyede 4K video imkanı tanıyan cihazda, mobil aygıtlara kolay bağlantı için MHL 3.0 desteği de yer alıyor. Yeni bir dokunmatik işaretçiye sahip kumandayla gelen Gelişim Kiti aynı zamanda HEVC ve VP9 kodeklerine de destek sağlıyor.

Şu an için Samsung'un Amerika ve Avrupa sitelerinde ön siparişle satılan SEK3500U'nun fiyatı ise $399/€399 seviyesinde.

• Samsung Arge tarafında iyi işler çıkarıyor .

• O fiyata tv alınıyor.

• Ürünü keşke Samsung Türkiye getirse, 2014 Evolution Kitlerinde yaptığı, anlamsız getirmeme politikasını izlemese de, alıp kullanabilsek.
  • pahalı

• televızyon parası ıstıyorlar. e yuh
  • Yarı fiyatına Tegra X1'li Nvidia Android Tv Konsolu alınırken Samsung neyin kafasını yaşıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • para tuzağından başka birşey değil, üçde bir fiyatına android stick ile android tv yaparsın televizyonunu

• Mantıksız bence bunu almak, denildiği gibi daha ucuza bir şeyler bulmak mümkün

• Aynı fiyata arkasına bir pc bağla daha da iyisini yap.
    TV'yi ucuza satsalar tamam diyecem de TV zaten pahalı. Kar marjı oldukça yüksek. O zaman yardımcı aksesuarları da ucuza satıverin. Örneğin skype için sadece kendi kamerasını kullanabiliyorsun ve onun da fiyatı 200$ civarında!!! Saçmalığın daniskası.

• gidip atalantanın androidli uydu alıcısını alırım daha iyi..
    http://forum.donanimhaber.com/m_103017033/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: lifeisunfare

para tuzağından başka birşey değil, üçde bir fiyatına android stick ile android tv yaparsın televizyonunu

6da 1 olacak o ama başka multimedya programlarıda veriyor yanında. samsung nisan dan itibaren fitness uygulamasına son verdi smart hubunda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O fiyata tablet alıp arkasına bağlarım televizyonun daha çok işimi görür .

• Bu kadar parası olan adam eski tvsini satar yenisini alır. Niye uğraşsın böyle şeylerle ?

• Fiyat düşük olsa mantıklı ama o paraya basit tizen i geç, windows 8.1'li ufak bir htpc toplar tv altına kurarsın. Açamayacağın, göremeyeceğin dosya ya da yazılım da kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 6 Mayıs 2015; 19:53:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aseloth

Samsung Arge tarafında iyi işler çıkarıyor .

Fanboy musunuz?
  • bunun yerine bundan biraz daha düşük ancak yine işlemci rem ve hafıza ekstra bir kaç özellik sağlayan samsungların smart tv lerin U serilerine uygun 450tl ye bir kit satılıyor ancak tam olarak özelliklerine detaylı bilgisi yok almayı düşünüyorum yakın zamanda bakalım

• pahali.
    bu en önemli özelligi pahali olmasi

• Klasik yorum o paraya tv alinacagi, ancak almissiniz 5000-10000 tl ye 55-70" tv yi 1000 daha verip guncellemek mantikli. Zaten o fiyata alinacak tv ebat olarak kucuk, ozellik olarak dusuk olur.

• F8000 e niye çıkarmazlarki?Birde evulation kit ile upgrade yapılacak diyorlardı satarken

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.