Şimdi Ara

HTC son 6 yılın en kötü Nisan ayını yaşadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC son 6 yılın en kötü Nisan ayını yaşadı

Kabus gibi geçen yılların ardından geçen yıl mali durumu toparlamaya başlayan HTC, yavaş yavaş karını artırıyor. Ancak firmanın büyük umutlar bağladığı yeni amiral gemi modeli One M9 iyi bir başlangıç yapamadı.

Firmanın Nisan ayı mali raporlarına göre gelirler yıllık yüzde 38.6 düşüş göstererek 439 milyon dolar oldu. Bu rakam son 6 yılın en düşük Nisan ayı gelirine işaret ediyor. Analiz uzmanlarına göre düşüşün nedeni One M9 modelinin satışlarının beklentilerin altında kalması.

Nisan ayı itibariyle HTC One M9 modelinin 4.75 milyon adet sevkiyat yaptığı tahmin ediliyor. Geçen yıl aynı ayda HTC One M8 modelinin 8 milyon adet sevkiyat yaptığı, İki yıl önce ise One M7 modelinin 7 milyon adet sevkiyat yaptığı belirtiliyor. Bu durumda One M9 serideki en az ilgi gören model durumuna düştü.

Kaynaklar HTC'nin de bu azalan ilginin farkında olduğunu belirtiyor. Özellikle aşırı ısınma sorunları nedeniyle tüketicilerin Snapdragon 810'lu cihazlara biraz uzak durduğu ve HTC'nin de bu nedenle tedarikçilere olan siparişleri revize ettiği dile getiriliyor. 

HTC'nin bundan sonraki dönemde One M9 modelinden ziyade One E9+ ve One M9+ modellerinin satışına odaklandığı belirtiliyor. Her iki model de bu ay Çin'de piyasaya çıkacak.  

• bu ceo yuda kovmaları yakındır. S6 nın nerdeyse 4-5 ülkede sattığı kadar adamlar tüm dünyada satıyor o kadar. sonra da m9, s6 dan iyi. Oldu..Htc kendini çok yukarlarda görüyor ama esamesi bile yok dünyada..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M8 gibi bir telefondan sonra M9 gibi daha çıkmadan kullanıcıların sildiği bir telefon çıkarırsan böyle olur tabi.
    Umarım batmazlar, M9 kötü bir telefon olsa da M8ı ve Sense hala bir numara.
  • Millet t aynı parayı pek tabi samsunga veriyor. Bundan daha ucuza satılan sony z serisi ve lg g serisi de var. Htc kensini nimetten saymaya devam ederse bu günleri bile mumla arayacak.

Malzeme kalitesi çok iyi, tasarım güzel, arayüz güzel, güncelleme desteği iyi. Ama piyasa artık bunları yapabilen firmalarla dolu. Samsug bile tasarımını değiştirmek zorunda kaldı, varın gerisini siz düşünün.

M9,m8in ısıtılmış hali. Aynı sonynin z serisinde yaptığı gibi. Hatta sony bile dişe dokunur yenilikler yapıyor. z3te Soğutucu blok kullanması, suya toza dayanıklılığın arttırılması gibi mesela. Htc, içini drğiştirip tekrar sunuyor. Yenilik yok. Kamera desen lg g4 veya s6dan geri.

Millet böyle bir cihaza neden para versin?

• 439 Milyon dolar. Batıyor denen sony'nin mobil kısım hariç her kolu daha fazla gelir ede ediyor. Hatta sony bir filmle bundan daha fazlasını kazanıyor ama donanım habere kalsa htc mali olarak süper, sony batıyor olur.

• htc m9 hataydı resmen
  • Fiyatı çok pahalı. Bir miktar ucuz olsa müşteri çekebilir. Sadece M9 değil tüm modelleri pahalı. Artık biz premium üretiyoruz ayaklarını bırakıp f/p odaklı çalışmaları gerekir.

• Aynı telefonu tekrar yeni diye çıkarırsan olacağı budur. Bekliyordum böyle bir şey zaten.

• Ben demiştim ??

• Ayni telefonu m9 diye sataralarsa normaldir.

• Şaşırdın mı HTC?

Kaçınılmaz son

• m9 için 4.75 milyon sevkiyat iyi bile bence bu kadar da beklemezdim
  • 2700e böyle olmasaydı haber olurdu bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence htcnin suçu yok tüm suç snapdragonun samsungun 14 nm üretim yapacağı 1 yıl önceden belliydi 810 pazar payını az çok koruyabilmek için atılmış bir adımdan başka bir şey değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

bence htcnin suçu yok tüm suç snapdragonun samsungun 14 nm üretim yapacağı 1 yıl önceden belliydi 810 pazar payını az çok koruyabilmek için atılmış bir adımdan başka bir şey değil.

aynen. sd810 lar da sıkıntı olması çok büyük dert oldu. bir diğer taraftanda ultra piksel saçmalığından geçtiler ama 20 mp lik kamerada yeterince kaliteli değil.
  • Adamlar bir türlü batamıyorlar yalnız,sürekli köyü giden bir Şeyler olsada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 6 Mayıs 2015; 15:57:12 >
  • Saçma sapan satış politikaları var, ha bire zarar ediyorlar ama bir türlü batmıyorlar, enteresan.

• tamam sense ara yüzü güzelde sırf telefonda sense 7 var diye büyük satışlar yapamazsın.
    şu an bildiğim kadarıyla m8 de sense 7 yok. Ağustos ayında gelecek.
    sense 7 isteyenler direk m9 almalı gibi bir taktikleri var.
    ayrıca kamerası da çok iyi değilmiş.
    Bir de sony demeyin kardeşim sony'nin akıllı telefon bölümünü kapatacaklar yakında.
    Samsung s6, s6 edge ile tekrar yükselişe geçti.
    Lg yükselişte.
    motorola fena değil. tabi ülkemizde yoklar.
    samsung'un s5 ile yaşadıklarını htc m9 ile yaşıyor.
    Seneye tasarımda değişikliğe giderler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanların bunda 810 var çok ısınır bu diye almadıklarını düşünmüyorum.Öncelikle telefon m8'den sonra bir yenilik sunmuyor o kadar övülen sense arayüzünüde benim gibi sıkıcı bulan bir sürü insanın olduğunu düşünüyorum.Aklıma m8 varken neden m9 alayım sorusuda geliyor tabiki.Htc alan adama zaten m8'de yeter ne özelliği var ki m8 almayan m9 alsın.
  • Bu sene Tayvan out,Güney koreliler ın :D

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.