Şimdi Ara

Nikola Labs'ın iPhone 6 kılıfıyla radyo sinyalleri üzerinden batarya süresi arttırılabiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Nikola Labs'ın iPhone 6 kılıfıyla radyo sinyalleri üzerinden batarya süresi arttırılabiliyor

Akıllı cep telefonları için en büyük problemleri arasında halen düşük batarya ömürleri yer alıyor. Dolu dolu kullanımda tam bir günü çıkartmakta zorlanan cihazlar için Nikola Labs tarafından hazırlanan iPhone 6 kılıfı, ortamdaki radyo sinyalleri üzerinden faydalı bir yapı ortaya koyuyor.

Kısa süre içerisinde Kickstarter'da destek arayacağı söylenen kılıf, dış görünüş itibariyle koruma özelliği bulunan standart bir iPhone kılıfına benziyor ancak esas farkını bünyesinde taşıdığı elektronik altyapı sayesinde koyuyor. Dr. Rob Lee tarafından belirttiği üzere telefonun radyo sinyalleri ile kaybettiği %90'lık enerjiyi, radyo frekanslarını toplayan anten ile doğru akım elektrik haline getiren kılıf, bu sayede telefonların kullanım ömrünü %30 oranında arttırabiliyor ve bunu havada gezen sinyallerden sağlamasıyla bedava bir çözüm yerine getiriyor.

Diğer bataryalı kılıflardan farklı olarak herhangi bir enerji depolaması yapmayan veya telefonun bataryası bittiği zaman sıfırdan şarj etmeyen kılıf, topladığı enerjiyi yavaş şekilde iPhone 6 bataryasına aktarıyor ve böylece cihazın şarjı daha yavaş bir şekilde bitiyor. Benzer altyapının giyilebilir cihazlar ve sağlık aparatları için de kullanılabileceği teknolojinin sunduğu kullanım olanaklarını gözler önüne seriyor.

Ohio State Üniversitesi ortaklığında geliştirilen ve gerekli patent alımları sayesinde geleceği güvence altına alınan kılıf, önümüzdeki 4 ay içerisinde Kickstarter projesi üzerinden bağış toplayacak ve 99$ fiyat etiketiyle satılacak. 

Nikola Labs'ın iPhone 6 kılıfıyla radyo sinyalleri üzerinden batarya süresi arttırılabiliyor 

• Pil teknolojisi kilitlenmek üzere, bu tip teknolojilerin HIZLA hayatımıza girmesi Lazım artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Radyo ve televizyon yayın antenlerinin orada oturanlar yaşadı :D . Acaba gsm sinyalleride bu kapsama giriyor mu? Wireless modemler felan?

• Cihazın ince görüntüsünü mahfettikten sonra çok da esprisi kalmaz benim için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mükemmel bi buluş, bırak iphone u şarj etmeyi,

ortamdaki gereksiz manyetik kirliliği üzerine çekerek toprağa verse veya bir power bank doldursa ...

insan sağlığı için önemi, çok daha fazla bence,

japon amca nobellik buluşa imza atmış ...
  • radiant energy

• şaka gibi lan %30 diyor.. ben şahsen buna inanmayı bile gülünç buluyorum.

• Sayın DonanımHaber editörleri;
    Bence bazı haberlerin altına, "Editörün Notu" bölümü ekleyip yorumlarınızı, dahası haberle ilgili temel dinamikleri belirtmeniz "araştırma yapmayan" veya "yabancı dil bilmeyen" kişiler için, haberin getirdiği bilinmezlikle, kendilerinin sınırlı bilgi ile yorum yapmalarının önünü kesecek, daha kaliteli bilgi paylaşımın önünü açacaktır.

Faraday kafesi, Ters kare kanunu, telefonun baz istasyonu ile iletişimi, kaktüs ün radyasyonu üzerine çekmesi-yolunu değiştirmesi! gibi konular örneğin.

• Pratikte pek mümkün olmayan bir teknoloji. Telefonun sinyallerini elektrik enerjisine çeviriyorsa eğer, bunun anlamı şu: Telefon baz istasyonu veya wifi erişim noktası ile iletişim kurabilmek için gerektiğinden daha fazla güç harcayacak. Bu nedenle telefonun pili daha erken bitecek. Bu ürün ancak çok güçlü radyo dalgalarının olduğu ortamlarda bulunur ve telefonu da hiç kullanmazsanız işte o zaman BELKİ bekleme durumundaki pil ömrünü artırabilir.
    Faraday kafesi görevi gören böyle bir ürünü ben cebimde taşıyıp radyasyona maruz kalma riskimi artırmazdım.
    Saygılar...
    Koray Üstüner

• Tamamen fiyasko bağış toplamak amaçlı hareketler bunlar. RF harvesting olayı yıllardır var telefonda olacak iş değil bu cahil kandırırlar anca. Jürinin elektronik bilgisi 0 anlaşılan.
  • bataryanın ömrünü azaltır bu olay o ne öyle azıcık dolduracak snra duracak..sonra tekrar dolacak... garip..

• Yorumları okuyunca fikrim değişti, zararlı gibi duruyor, tutmaz.

• bir telefonu şarj edecek kadar enerji içeren bu sinyaller insanlara ve canlılara neler yapıyor kim bilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

bir telefonu şarj edecek kadar enerji içeren bu sinyaller insanlara ve canlılara neler yapıyor kim bilir.

Yorumdan benim anladığım üretebildiği enerji o kadar düşük ki telefonu şarj edemiyor ama çabuk bitmesini engelliyor. Yani 10 saat dayanan telefon 13 saat dayanıyor. Şarj yeteneği olan powerbanklarda telefon direk şarj olur. Yani biterse uygun powerbankla yine 10 saat kullanım elde edersin. Yani insan sağlığına zarar verebilecek kadar büyük bir enerji değil bu. Yanından bile geçmiyor aslında.

• Link vermem doğrumu bilmiyorum ama bu teknoloji zaten yıllardan beri var ama pek duyulmamış. Patentte alınmayınca adamlar bunu fırsat bilmişler :)
    http://emreceylan.com/havadan-elektrik-uretme/

• Bizim siyasetçilerin vaatlerini benzemiş bkz: 5000 tl asgari maaş

• quote:

Orijinalden alıntı: korayus

Pratikte pek mümkün olmayan bir teknoloji. Telefonun sinyallerini elektrik enerjisine çeviriyorsa eğer, bunun anlamı şu: Telefon baz istasyonu veya wifi erişim noktası ile iletişim kurabilmek için gerektiğinden daha fazla güç harcayacak. Bu nedenle telefonun pili daha erken bitecek. Bu ürün ancak çok güçlü radyo dalgalarının olduğu ortamlarda bulunur ve telefonu da hiç kullanmazsanız işte o zaman BELKİ bekleme durumundaki pil ömrünü artırabilir.
    Faraday kafesi görevi gören böyle bir ürünü ben cebimde taşıyıp radyasyona maruz kalma riskimi artırmazdım.
    Saygılar...
    Koray Üstüner

Siz konuyu hiç anlamamışsınız 😂

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Cihazın ince görüntüsünü mahfettikten sonra çok da esprisi kalmaz benim için.

Tabi ya kesinlikle ben kılıfsız kullanıyorum gerçekten telefona kılıf takınca tamam koruyo ama çok farkediyo en fazla Ozaki ince kılıf var onu kullanırım pek etkilemiyo o

• rocky bayboğa kullanıcısına yanıt
    Bu güne kadar ileri gittiğim son nokta Ince cam spigen ekran koruyucuydu o da yere düştü kırıldı biraZ ,bende çıkardım attım

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Bu güne kadar ileri gittiğim son nokta Ince cam spigen ekran koruyucuydu o da yere düştü kırıldı biraZ ,bende çıkardım attım

İyi cesaret

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.