Şimdi Ara

Lollipop sürümü hızlanmaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Lollipop sürümü hızlanmaya başladı

Geçtiğimiz ay itibariyle HTC ve Samsung'un amiral gemi modellerini piyasaya sürmesi ve yeni piyasaya çıkan diğer modeller Android kullanım oranlarını da etkilemeye başladı. Lollipop sürümü giderek hızlanıyor. 

Nisan ayı rakamlarına göre Android 5.0 Lollipop sürümünün kullanım oranı yüzde 9.7 olarak gerçekleşti. Geçen ay ki 5.4'lük oran hesaba katıldığında yüzde 85 civarında bir artış söz konusu. 

Ekosistemin en büyük sürümü KitKat ise yaklaşık 2 puan gerilemiş ve yüzde 39.8 olmuş. Aynı şekilde Jelly Bean sürümleri de yaklaşık 2 puan gerileyerek yüzde 39.2 seviyesine düşmüş. Froyo ve Gingerbread sürümlerinde de düşüş yaşandığı gözlemleniyor. Lollipop sürümü artık diğer sürümlerin payını küçültmeye başladı. 

Önümüzdeki aylarda gerek amiral gemi modellerinin satışlarını artırması gerekse de güncellemelerin hızlanması Lollipop sürümünü tırmandırmaya devam edecektir. Ekim sonlarına kadar yeni bir sürüm beklenmediği için Lollipop sürümünün önü açık.  

• Daha Note 3'e OTA olarak 5.0 gelmedi :(

• "Lollipop sürümü hızlanmaya başladı"

Haber başlığına bak. Ekrem71 değil mi. Türkçe'yi kullanmasını bilmeyen editör.

Ben de zannettim ki, telefonların çalışma hızı arttı. Daha hızlı çalışıyor falan.

"Lollipop sürümü kullanımı yaygınlaşıyor"
    "Lollipop sürümü kullanımı hız kazandı"
    "Lollipop sürümü kullanımı diğer sürümlere oranla hız kazandı"

Daha öğreteyim mi Ekrem'cim ?

• Note 3'e haziranda geliyormuş kesin bilgi olarak aldım duyum olarak geçelim alt yazı olarak. =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

"Lollipop sürümü hızlanmaya başladı"

Ben de zannettim ki, telefonların çalışma hızı arttı. Daha hızlı çalışıyor falan.

Hızlanıyor'u görünce ben de yeni sürüm lollipop benchmarklarda eski sürüme fark attı diye bir haber bekliyordum. Başlık olmamış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Lollipop sürümü hızlanmaya başladıHaber başlığına bak. Ekrem71 değil mi. Türkçeyi kullanmasını bilmeyen editör.Ben de zannettim ki, telefonların çalışma hızı arttı. Daha hızlı çalışıyor falan.Lollipop sürümü kullanımı yaygınlaşıyorLollipop sürümü kullanımı hız kazandıLollipop sürümü kullanımı diğer sürümlere oranla hız kazandıDaha öğreteyim mi Ekremcim ?

Müdürüm haklı.

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Bu arkadaşın çoğu haberi hatalar ile dolu. Yazım yanlışı olsun içeriği olsun sürekli forum üyeleri tarafından uyarılıyor.
  • 2011 den beri 2.3.6 %10 luk kesimdeyim.
  • Üreticiler çoğu telefonuna yazılım desteği sunmuyor doğru düzgün. Makinem lollipopu kaldırır ama firma kitkat tan sonra desteği kesti. Mail atıyorum güncelleme planı yoktur deyip geçiştiriyorlar, düzgün Destek verseler lollipop çok daha iyi bir yükseliş yaşardı.

• Türkiye, samsung'un en zayıf halkası herhalde. Tüm ülkelerde 5.0 kullanan s4 active, türkiyede 4.2 . Normal s4'te de böyle gecikmeli verildi. Note 3 'e daha çıkmamış bile. Rezalet ya.

• Cyanogen vs benzeri custom rom kullanımlarını da kapsıyor mu acaba bu istatistikler?

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    klasık ekrem :)

duzeltmeye calısmayın bıldıgını okuyor
  • Ekreme cok yukleniyoruz galiba :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xda sağolsun.

• quote:

Kesinlikle katılıyorum. +1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Editör sıfatını kesinlikle haketmiyor. Türkçesinin bu kadar kıt olduğu bir editörü, dh nasıl oluyorda bünyesinde tutmaya devam ediyor, anlamıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.