Şimdi Ara

3 Telefon Arasında Kararsızım Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar telefon almayı düşünüyorum. 3 telefon arasında kaldım yardımcı olursanız çok sevinirim. Donanım ve telefon özelliklerinden anlarım bilgim var ama tereddütlerim var. her donanımda her android sürümü stabil olarak çalışmıyor sonuçta yada ön kamera olsun efendim sar değeri olsun kullanım süresi vs vs değişik faktörler var.

Aklımdaki telefonlardan 1. si Huawei mate7

Donanım olarak çok iyi bir telefon kamerası konusunda meizu mx4 ve meizu mx4 proya kıyasla düşük bu konuda tam bişey diyemeyeceğim ama işlemcisi ram'i helede batarya olarak ve stabil olarak android çalıştıran akıcı bir telefon. Ama meizu mx4 veya meizu mx4 pro ile kıyaslayınca acaba verdiğim paraya değer mi bilmiyorum. Sar değeride yüksek diyorlar.

2. Telefon olarak lenovo vibe z2 pro

Bu telefonda donanım olsun kamera olsun batarya olsun cidden çok iyi bir telefon. Ama içindeki android ne kadar stabil çalışıyor bilmiyorum yakından görüp kullanma şansım olmadı kamerası cidden dendiği kadar iyi görüntü veriyor mudur bilmiyorum. Fiyat olarakta huaweiden ve meizuden pahalı değer mi konusunda fikrim yok sar değerlerinide bulamadım. Tasarım olarak huaweiye kıyasla pek beğenmedim.

3. Telefon olarak meizu mx4 pro

Meizu ile mx4 ile tanıştım arka kapak haricinde ön ekran ve yan çerçeve olarak çok güzel bir tasarımı var ama açıkcasını söylemek gerekirse arka kapak olmamış.Meizu mx4 den mx4 proya dönmemin sebebide ön kamerasının mx4 de kalitesiz olması değilse mx4 ün kasa tarsımı daha güzel donanımsal olarak yaklasık aynılar. benim için parmak izi okuyucusu pek önemli değil. Aklıma takılan tek sorun arka kapak tasarımı ve acaba android desteği olacak mı ve Türkiyede garantisi nasıldır ? Donanım olarak bir harika ama şu soruda kafada yer etmiyor değil toplama bir telefon olduğu için kamera sonyden ekran samsung vs vs gbi yazılımsal bir sıkıntı yaşanır mı ?Değilse donanıma göre fiyatı çok uygun tasarımada birazcık özenselermiş :)

Sizce bu üç telefondan hangisi ve niçin ? Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Z2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DonanımHaberinReisi kullanıcısına yanıt
    Z2 yide düşünüyordum bir ara ama şuan için özellik olarak bu üçü daha iyi geliyor. Z2 nin bazı serilerinde bazı sorunlar var bildiğim kadarıyla sorunsuz olan serisini araştırıp bulmak lazım falan. Bu üçünden sizce hangisi ?
  • Bugün huawei g7 aldım harika cihaz öneririm

• Korkmaz07 kullanıcısına yanıt
    Saol kardeşim ama bu üçü içinden hangisi dersin ? Oylama yapasım var resmen ona göre karar vericem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrembak93

Arkadaşlar telefon almayı düşünüyorum. 3 telefon arasında kaldım yardımcı olursanız çok sevinirim. Donanım ve telefon özelliklerinden anlarım bilgim var ama tereddütlerim var. her donanımda her android sürümü stabil olarak çalışmıyor sonuçta yada ön kamera olsun efendim sar değeri olsun kullanım süresi vs vs değişik faktörler var.

Aklımdaki telefonlardan 1. si Huawei mate7

Donanım olarak çok iyi bir telefon kamerası konusunda meizu mx4 ve meizu mx4 proya kıyasla düşük bu konuda tam bişey diyemeyeceğim ama işlemcisi ram'i helede batarya olarak ve stabil olarak android çalıştıran akıcı bir telefon. Ama meizu mx4 veya meizu mx4 pro ile kıyaslayınca acaba verdiğim paraya değer mi bilmiyorum. Sar değeride yüksek diyorlar.

2. Telefon olarak lenovo vibe z2 pro

Bu telefonda donanım olsun kamera olsun batarya olsun cidden çok iyi bir telefon. Ama içindeki android ne kadar stabil çalışıyor bilmiyorum yakından görüp kullanma şansım olmadı kamerası cidden dendiği kadar iyi görüntü veriyor mudur bilmiyorum. Fiyat olarakta huaweiden ve meizuden pahalı değer mi konusunda fikrim yok sar değerlerinide bulamadım. Tasarım olarak huaweiye kıyasla pek beğenmedim.

3. Telefon olarak meizu mx4 pro

Meizu ile mx4 ile tanıştım arka kapak haricinde ön ekran ve yan çerçeve olarak çok güzel bir tasarımı var ama açıkcasını söylemek gerekirse arka kapak olmamış.Meizu mx4 den mx4 proya dönmemin sebebide ön kamerasının mx4 de kalitesiz olması değilse mx4 ün kasa tarsımı daha güzel donanımsal olarak yaklasık aynılar. benim için parmak izi okuyucusu pek önemli değil. Aklıma takılan tek sorun arka kapak tasarımı ve acaba android desteği olacak mı ve Türkiyede garantisi nasıldır ? Donanım olarak bir harika ama şu soruda kafada yer etmiyor değil toplama bir telefon olduğu için kamera sonyden ekran samsung vs vs gbi yazılımsal bir sıkıntı yaşanır mı ?Değilse donanıma göre fiyatı çok uygun tasarımada birazcık özenselermiş :)

Sizce bu üç telefondan hangisi ve niçin ? Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

meizu satan yer bulduysan durma hemen al derim bunu sorman hata zaten meizu fiyatıyla performansına göre düşük olan en iyi telefon antutu da ilk 3te galiba

• Üçü arasında Mate 7 ama normalde üçünü de almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonanımHaberinReisi

Z2

milleti yanlış yönlendirme artık yeter adam 3 tane telefondan hangisi diyor z2 diyorsun bunu her konu açana yapıyosun her konuda ya z2 ya z3
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

Üçü arasında Mate 7 ama normalde üçünü de almam.

Niçin almazsınız üçünden hiç birini ? Siz olsanız ne alırdınız ? Bunun cevabını merak ettim cidden ?
  • Meizu satan Bir yer var Türkiye Garantiside var.
  • quote:

quote:

Niçin almazsınız üçünden hiç birini ? Siz olsanız ne alırdınız ? Bunun cevabını merak ettim cidden ?

Vibe Z2 Pro'ya verecek 1700 liram varsa 100 lira daha koyup Note 4 alırdım. Zaten fiyatı biraz düşünce G2'mi satıp Note 4 almayı planlıyorum.

Niçin almam; çünkü benzer fiyatlarda daha başarılı bulduğum modeller var.
  • quote:

quote:

quote:

Vibe Z2 Pro'ya verecek 1700 liram varsa 100 lira daha koyup Note 4 alırdım. Zaten fiyatı biraz düşünce G2'mi satıp Note 4 almayı planlıyorum.

Samsung'a tövbe ettim ben bence sende samsung alma derim. Verdiğin paranın kuruşuna değmez samsung çok hantal bir telefon 3-4 yıllık samsung kullanıcısıyım bugüne kadar elimden s5 ine kadar bütün serileri geçti. Touchwiz çok kasıyor ve her güncellemeyle telefon performans olarak berbat bir hale geliyor. Note 4 dediğin telefona 4k ekran koymuşlar o içindeki 3300 mah lik midir nedir bataryası bir günü çıkarmıyor neden ekran kalitesinden dolayı ekran kartı su gibi içiyor bataryayı. İyice oyuncak oldu habere yeni model çıkarıp duruyor ve cidden söylüyorum çok yüksek görselliğe sahip arayüz telefonun ram ve işlemcisine yük bindiriyor ve telefon hantallaşıyor ve bataryası yüksek kapasiteli olsa bile çok çabuk bitiyor. Al bir iki ayın sonunda pişman olursun diye düşünüyorum. Satmaya kalksanda fiyatları çok çabuk düşüyor habire yeni model çıkarttıkları için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Samsung'a tövbe ettim ben bence sende samsung alma derim. Verdiğin paranın kuruşuna değmez samsung çok hantal bir telefon 3-4 yıllık samsung kullanıcısıyım bugüne kadar elimden s5 ine kadar bütün serileri geçti. Touchwiz çok kasıyor ve her güncellemeyle telefon performans olarak berbat bir hale geliyor. Note 4 dediğin telefona 4k ekran koymuşlar o içindeki 3300 mah lik midir nedir bataryası bir günü çıkarmıyor neden ekran kalitesinden dolayı ekran kartı su gibi içiyor bataryayı. İyice oyuncak oldu habere yeni model çıkarıp duruyor ve cidden söylüyorum çok yüksek görselliğe sahip arayüz telefonun ram ve işlemcisine yük bindiriyor ve telefon hantallaşıyor ve bataryası yüksek kapasiteli olsa bile çok çabuk bitiyor. Al bir iki ayın sonunda pişman olursun diye düşünüyorum. Satmaya kalksanda fiyatları çok çabuk düşüyor habire yeni model çıkarttıkları için.

Note 4'te 2K ekran var. Henüz satışta 4K ekranlı herhangi bir telefon yok.

Batarya kapasiteleri:
    Note 4 3220mAh
    Mate 7 4100mAh
    Vibe Z2 Pro 4000mAh

Gsmarenanın test sonuçları:

Yine de günü çıkartmazsa yedek bataryanı takıp devam ediyorsun.

Sürekli yeni model çıkarması benim işime geliyor, çünkü fiyatları düşünce alıyorum. Aldıktan sonra da en kötü ihtimalle 1 yıl kullanırım. Aslında sürekli yeni model çıkarmıyor üst segmentte yıllardır bir tane S serisi bir tane Note serisi çıkıyor. Alpha, Note Edge, S6 Edge çıktı ama S ve Note serisinin önünü kesmiyor.

• Her yerde farklı farklı sonuçlar var hangisine inanmak lazım bilmiyorum ama ben Samsungtan memnun değilim.
  • Başka tavsiyesi olan arkadaş yok mu 1 hafta içinde telefon almam lazım telefonsuzum şuan :(
  • Meizu turkiye distrubrutoru paralellerden beter bu acidan elemek icin kafi bence garantisi yok say meizuyu

• superwera kullanıcısına yanıt
    Hadi ya o konuda bir fikrim yok. Garantiside pek sıkıntı değil aslına bakarsanız. Ya ben yurt dışı fiyatlarına baktım Türkiyeyle aynı nerdeyse 100 lira belki oynuyordur. Yurtdışından ucuza getiriyim dedimde. Dolardan kaynaklı mı niye böyle.
    Meizu kullanıcısı mısınız ? Performansı, batarya ömrü nasıl ?
  • Note 4 =)
  • quote:

Hadi ya o konuda bir fikrim yok. Garantiside pek sıkıntı değil aslına bakarsanız. Ya ben yurt dışı fiyatlarına baktım Türkiyeyle aynı nerdeyse 100 lira belki oynuyordur. Yurtdışından ucuza getiriyim dedimde. Dolardan kaynaklı mı niye böyle.
    Meizu kullanıcısı mısınız ? Performansı, batarya ömrü nasıl ?

Meizu cok guzel cihaz ama garanti riskli firmanin sikayetleri inceleyin arastirin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.