Şimdi Ara

Windows Media Center vedaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Windows Media Center vedaya hazırlanıyor

Uzun yıllardır Windows kullanıcılarının hizmetinde olan Windows Media Center içerik oynatıcısı, Windows 10 işletim sisteminin piyasaya çıkması ile birlikte yayın hayatına son verecek. 

Microsoft'un kullanıcılara gelişmiş bir içerik oynatıcısı sunmak maksadıyla hazırladığı Windows Media Center, Windows 7-8-8.1 işletim sistemi sürümlerinde kullanılıyordu. Ancak üçüncü taraf medya oynatıcıları daha popüler olduğu için bu platforma olan ilgi de nispeten az oldu.

Microsoft yöneticilerinin verdiği bilgiye göre WMC platformu Windows 10 ile birlikte sunulmayacak. Önceki sürümlerde WMC olsa bile Windows 10 yükseltmesi geldiğinde ortadan kaybolacak. 

Şimdilik bu hizmetin geri dönmesi pek mümkün görünmüyor. Ancak kullanıcı tarafında büyük tepkiler olursa Microsoft'un hizmetin geri dönmesi konusunu tekrar masaya yatırması ihtimal dahilinde. 

• Kurtulduk sonunda.

• Geçenlerde windows 8.1 için satın almıştım. Neredeyse 10 yıllık görüntü, hantallık olduğu gibi duruyor. xbox'ı media player olarak kullanmak için yapılacak bir yazılım optimizasyonu ve yenilemeyi w10'a bu isimle getirirlerse belki para eder. Şimdilik kimsenin bunun peşinden gideceğini sanmıyorum.

• Bi b... yaramıyodu zaten..
  • Zaten kullanan da yoktu.

• Xp de microsoft multimedia keyboard ile gayet başarılı idi.Uzaktan kumanda ve klavye ile.

• Sanırım en son kullandığım da Vista vardı pcde ve ntvspor ile anlaşması olduğu için kullanıyordum.

• Hele şükür.
  • Sadece tv kartım için kullanıyordum o programı,
    ilk Xp Media Center Editon 2005 sistemli bilgisayarımla beraberinde gelen Otto oyununu ne oynardım ama
  • Diğer medya oynatıcılarını bilmem ama TV kartımı "tak kullan" olarak kullandığım tek programdı üzüldüm açıkçası iyi de bir arayüzü vardı. Kullanmayan arkadaşlar hemen bencilliğini belli etmiş.
  • Windows'da böyle bir özellik var mıydı ? :D

• Kullanan yoktu ki zaten
    Denemek için calıstırdığım oldu
    Ancak ağır calısıyordu
  • Kullanmayanların herkes adına "Zaten kim kullanıyordu ki..", "Öyle bir program mı vardı", "Çok gereksizdi.." gibi yorumlar yazmaları da çok ilginç. Ben de bu yorumu yapan arkadaşları genllemek istiyorum, acaba hagileri orjinal Windows kullanıyordu? Çünkü Media Center sadece Ultimate sürümü ile üzerinde geliyordu.

• Darısı IE'nin başına, son demleri onun da. Windows 10'da son kez görmüş olacağız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.