Şimdi Ara

.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnbvb -- 7 Mayıs 2015; 20:18:22 >

• 6 ay er olarak askerlik yaparsın 30 ile 33 lira arası er maaşı alırsın.

12 ay yedek subay olarak askerlik yaparsan 2000 ile 3500 TL arası görev yaptığın yere göre maaş alırsın.

Askerde kalma diye bir durum söz konusu değil. Kuvvet komutanlıklarının sitesinden personel ve öğrenci alımlarını takip edeceksin.

6 ay er ya da 12 ay yedek subay adayı olarak askerliğini yapıp yapmaman kısacası şans... Yani ihtiyaca göre...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

6 ay er olarak askerlik yaparsın 30 ile 33 lira arası er maaşı alırsın.

12 ay yedek subay olarak askerlik yaparsan 2000 ile 3500 TL arası görev yaptığın yere göre maaş alırsın.

Askerde kalma diye bir durum söz konusu değil. Kuvvet komutanlıklarının sitesinden personel ve öğrenci alımlarını takip edeceksin.

6 ay er ya da 12 ay yedek subay adayı olarak askerliğini yapıp yapmaman kısacası şans... Yani ihtiyaca göre...

Kuvvet komutanlıklarının sitesinden personel ve öğrenci alımlarını takip edeceksin.

Demişsin hocam.Bazı arkadaşlar askerde sınav oluyormuş o sınav ile askerde kalıyormuşsun geçersen diyor.

Sizin bu Kuvvet komutanlıklarının sitesinden personel ve öğrenci alımlarını takip edeceksin derken tam olarak bu sitede neye bakacağım.

Yani bu siteden alım varsa başvurumu yapacağım hocam biraz açarmısın.
  • cyborg88 kullanıcısına yanıt
    http://www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Astsubay.aspx

buradan başvuru klavuzunu indirdim lakin orada

(3) Adaylar, kimlik kontrollerinin yapılıp sınav yerlerine alınabilmeleri için, bildirilen sınav merkezinde 29 Mart 2015 tarihinde en geç saat 13.00’de hazır bulunacaktır.

yazıyor yani ben kaçırdım mı ?
  • cyborg88 kullanıcısına yanıt
    bana gelen kağıtta yedek subay adayı yazıyor
  • Askerde kalma filan öyle bir durum söz konusu değil. Bundan 20 yıl önce olsaydı olurdu. Ancak şu an böyle bir uygulama yok.

Kuvvet Komutanlıklarının sitesinde ilan ediliyor, onları takip edeceksin. Eğer bitirdiğin bölüm alım yapılacak bölümler arasında ise başvurabilirsin.

Evet sınavları kaçırmışsın. Diğer Komutanlıklara bak derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

6 ay er olarak askerlik yaparsın 30 ile 33 lira arası er maaşı alırsın.

Ben şırnakta yaptım kısa dönem olarak.Aylık olarak yaklaşık 300tl veriyorlardı.Yani 30 tl civarı dediğiniz batı için geçerli olabilir.Ama ülke geneli için değil.
  • Sözleşmeli subay alımlarına başvurmanız gerekir.Ancak muvazzaf olamazsınız,çok zor.TSK'nın ihtiyacı bittiği anda sözleşmeniz feshedilir.Muvazzaf olabilirseniz de binbaşı olarak emekli olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnbvb

bana gelen kağıtta yedek subay adayı yazıyor

Yedek subay olarak yapacaksın.Komando mu?
  • Sen yedek subay adayı değilsin. Yedek subay aday adayısın.
  • 4 Yıllık üniversite okumuşsun googleye bir iki baksan daha net cevaplar alabilirsin.
  • Harbiden sen hangi üniversite mezunusun? "Diyorlar" lafıyla yalan yanlış bir çok bilgi paylaşmışsın. İnternetten ufak bir araştırma yaparak aradığın cevabı bulabilirsin. Askerde kalma diye bir şey yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.