Şimdi Ara

Snapdragon 808 video inceleme: Teknik analiz, karşılaştırmalı testler ve dahası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
1.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Qualcomm'un ilk defa LG G4 ile birlikte lanse ettiği Snapdragon 808 işlemcisi ne gibi özellikler sunuyor, sunduğu performans ile akıllı telefon dünyasında nereye konumlanıyor. Detaylı teknik analiz, Snapdragon 810 ve Gaalaxy S6'nın Exynos 7420 işlemcisi ile kıyaslaması gibi pek çok detay videomuzda. İyi seyirler...

• Erdi beyin testleri güzeldir. Snapdragon 808 neymiş izleyelim bakalım
  • Lg bu işlemciyi seçerek yarışa geride başladı. Öyle herkes en ince detayına kadar incelemiyor işlemcileri. Çoğu kişi model numarasını gördüğü an almaktan vazgeçiyor. Zaten diğerleriyle aynı fiyata sunduğu telefonlarında malzeme kalitesi olarak çok arkada kalan firma bununla da beraber performans anlamında da bekleneni veremeyecek gibi görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne s6 ymış arkadaş hepsinde fark atmış testlerin :S

• S6'nın işlemci olarak 2016 model falan olduğu açıkça görülüyor :)

• Bu analizde gösteriyor ki argeye yatırım yapan kazanıyor. Samsunga baktığımız zaman kendi özelleştirdi işlemcisi ile hem ısınmanın önüne geçmiş durumda hemde rakiplere performans tarafında ciddi fark atmış durumunda.

• Samsung yeni işlemcisini çıkarınca ki s6 daki işlemciden yüzde 45 güçlü olduğu söyleniyor Qualcomm snapdragon 1000 i çıkarsa yine yetmeyecek. Aradaki fark açılacak gibi..

• bu işlemci full hd ekranla gelseydi kimse yadırgamazdı.hem full hd çözünürlük için yeterli,hemde daha stabil olduğu için gayette tercih edilebilir dururdu.ama rakipleri m9 ve z4 hem full hd ekran,hemde daha güçlü snadragon 810 ile geleceği için lg 2 kat geriye düştü performansta

• quote:

Orijinalden alıntı: theARSLANN

ne s6 ymış arkadaş hepsinde fark atmış testlerin :S

Grafik testlerinde M9'un hep gerisinde kalmış. Oyun oynanmayacaksa genel kullanımda s6 daha iyi ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih617

quote:

Grafik testlerinde M9'un hep gerisinde kalmış. Oyun oynanmayacaksa genel kullanımda s6 daha iyi ama.

Htc fanlığına gerek yok. Her kulvarda geçmiş s6..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 2 Mayıs 2015; 23:05:04 >
  • lg g3 kullanıcıyım 10 ay olacak ilk alanlardanım benim telefonda world of tanks dan başka grafik isteyen oyun yok. kaç kişi gün içinde oturupta ağır grafikli oyun oynuyor ki (yürek ister pil dayanmıyor hangisi olursa olsun) diğer ağır grafikli oyunlarıda yükledim hımm iyiymiş dedim sildim hatta para bile verdiğim oldu bazılarına (5-6 tane) yani velhasılı kelam kamera iyiyse donmuyorsa sıkıntı yok bence hem grafikleri kısarak ta açıyor çoğu ağır grafikli oyunlar bence bu telefonu kullanan sıkıntı yaşamaz kesinlikle 40 yılda bir arkadaşıyla yanyana dururken aynı oyunu açarsa AA kalite oyun tabi aaaa ne güzelmiş diyecektir belki belki. ayrıca lg nin arayüzü samsung nede apple yani yetişemez sony htc filan mantar zaten adamın içi kararıyor arayüzde

• g4'te kamerada FPS düşük. Kamera güzel ama rahatsız edici.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

quote:

2k-full hd farkı. S6 da full hd olsa orda da ezecek..

Offscreen puanları çok yakın dikkatini çekerim. Gpu olarak aynı güçteler yani. Ama samsung'un 2k macerası yüzünden samsung oyunlarda geride

• S6 akar...

• buradanda anlayacağımız üzere bu yılı Exynos zirvede kapatıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: @nano@

lg g3 kullanıcıyım 10 ay olacak ilk alanlardanım benim telefonda world of tanks dan başka grafik isteyen oyun yok. kaç kişi gün içinde oturupta ağır grafikli oyun oynuyor ki (yürek ister pil dayanmıyor hangisi olursa olsun) diğer ağır grafikli oyunlarıda yükledim hımm iyiymiş dedim sildim hatta para bile verdiğim oldu bazılarına (5-6 tane) yani velhasılı kelam kamera iyiyse donmuyorsa sıkıntı yok bence hem grafikleri kısarak ta açıyor çoğu ağır grafikli oyunlar bence bu telefonu kullanan sıkıntı yaşamaz kesinlikle 40 yılda bir arkadaşıyla yanyana dururken aynı oyunu açarsa AA kalite oyun tabi aaaa ne güzelmiş diyecektir belki belki. ayrıca lg nin arayüzü samsung nede apple yani yetişemez sony htc filan mantar zaten adamın içi kararıyor arayüzde

Sony, Htc mantarmış

Sen ona G3 donuyor desene. Son plastik bükücü Lg'nin savunulacak hiçbir tarafı yok bu saatten sonra. Ancak G2 gibi 1500 Tl seviyesinden gelirse tercih edilebilir.

• inceleme çok güzeldi üzerinde baya çalışılmış hatta bu yılın tegra x1 incelemesinden sonra en iyi incelemesiydi diyebilirim 808 in bir çok konuda 810 u geçtiğini gördük ama exynos yapılan testlerin en az yüzde 90 ını 1. sırada bitiriyor 14 nm nin gücü işte.

• Erdi özüağ teşekkürler 10 numara inceleme olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

quote:

Orijinalden alıntı: @nano@

lg g3 kullanıcıyım 10 ay olacak ilk alanlardanım benim telefonda world of tanks dan başka grafik isteyen oyun yok. kaç kişi gün içinde oturupta ağır grafikli oyun oynuyor ki (yürek ister pil dayanmıyor hangisi olursa olsun) diğer ağır grafikli oyunlarıda yükledim hımm iyiymiş dedim sildim hatta para bile verdiğim oldu bazılarına (5-6 tane) yani velhasılı kelam kamera iyiyse donmuyorsa sıkıntı yok bence hem grafikleri kısarak ta açıyor çoğu ağır grafikli oyunlar bence bu telefonu kullanan sıkıntı yaşamaz kesinlikle 40 yılda bir arkadaşıyla yanyana dururken aynı oyunu açarsa AA kalite oyun tabi aaaa ne güzelmiş diyecektir belki belki. ayrıca lg nin arayüzü samsung nede apple yani yetişemez sony htc filan mantar zaten adamın içi kararıyor arayüzde

Sony, Htc mantarmış

Sen ona G3 donuyor desene. Son plastik bükücü Lg'nin savunulacak hiçbir tarafı yok bu saatten sonra. Ancak G2 gibi 1500 Tl seviyesinden gelirse tercih edilebilir.

Son zamanlarda htc ye bakmadığin belli, htc arayuzu tamamen değiştirme ile ilgili guncellemeler aldı yani tamamen aydınlık olabiliyor simgeler değişiyor renkler değişiyor kısacası beyaz siyah yeşil hersey degisiyor ondan dolayı sallamadan bi bakmak lazım bence

• quote:

quote:

çünkü adamlar 1080 p ekran ile 2k ekranı kapıştırmışlar on screen testlerde 810 daha iyi çıkıyor bu yüzden exynoslu 1080 p ekranlı bir cihaz çıkarsa o zaman gerçek skor görünür bi de antutu gpu testlerinde exynos önde.bu arada 2k yı gereksiz bulanlardanım bu yüzden samsungu savunnayacağım bu konuda.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.